Skocz do zawartości


sprzedaż samochodu zajętego przez komornika


3 odpowiedzi w tym temacie

#1 Gość_-praw-barto600

Gość_-praw-barto600
  • Goście

Napisano 12 kwiecień 2010 - 18:25

witam.
miałem auto razem ze współwłaścicielem, ja byłem jego głównym użytkownikiem. sprzedałem auto 20 listopada, pojechałem do wydziału komunikacji (03.12) zgłosić sprzedaż i tam się dowiedziałem, że komornik zajął auto za dług współwłaściciela. Komornik wystąpił o zajęcię 11 listopada a fakt zajęcia odnotowano w moim wydziale komunikacji w dniu 01.12, tam też pewna Pani powiedziała, że gdybym przyjechał do nich 3 dni wcześniej nie było by żadnego problemu. a tak nowy właściciel nie może teraz auta sprzedać, bo podpisał papierek w swoim wydziale że wie o zajęciu auta. Ja nie dostałem żadnego pisma o zajęciu komorniczym (być może dlatego, że zmieniłem adres w między czasie) i to samo z współwłaścicielem, nie dostał nic bo przebywa za granicą. i teraz nie wiem co zrobić, nie mam pieniędzy na uregulowanie zadłużenia, a nowy właściciel straszy mnie komornikiem, że wejdzie mi na konto i pensje... co mam zrobić?? dodam że moim współwłaścicielem tego auta jest brat. proszę o pomoc w tej kwestii. czy komornik mógł w ten sposób postąpić, czy ja popełniłem wykroczenie sprzedając auto z zastawem, nie wiedząc o nim??

#2 Gość_Łukasz Nysztal

Gość_Łukasz Nysztal
  • Goście

Napisano 12 kwiecień 2010 - 20:46

Należałoby ustalić u komornika z jaką datą poinformował o zajęciu. Skoro jednak zajęcie nastąpiło przed dniem sprzedaży - to niestety nic się z tym zrobić nie da. Roszczenie kupującego jest zasadne. Pozostaje rozwiązać umowę i zwrócić cenę sprzedażu kupującemu.

#3 Gość_-praw-barto600

Gość_-praw-barto600
  • Goście

Napisano 12 kwiecień 2010 - 20:58

aha, ale którą datą jest data zajęcia pojazdu? ta z którą komornik występuje o zajęcie czy ta data gdzie fakta zajęcia jest odnotowany w wydziale komunikacji??

#4 Gość_Łukasz Nysztal

Gość_Łukasz Nysztal
  • Goście

Napisano 12 kwiecień 2010 - 21:24

Art. 848. Zajęcie ma ten skutek, że rozporządzenie ruchomością dokonane po zajęciu nie ma wpływu na dalszy bieg postępowania, a postępowanie egzekucyjne z zajętej ruchomości może być prowadzone również przeciwko nabywcy. Przepis ten nie narusza przepisów o ochronie nabywcy w dobrej wierze.



Dodaj odpowiedź



  


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych