Skocz do zawartości


czy mozna odejsc z dnia na dzien???


6 odpowiedzi w tym temacie

#1 Gość_-praw-gacur

Gość_-praw-gacur
  • Goście

Napisano 09 luty 2009 - 00:03

dziekuje za wyjasnienie choc po czesci mojego problemu

ale nie ukrywam ze czekam na wypowiedzi innych forumowiczow na ten temat

#2 Gość_-praw-iza

Gość_-praw-iza
  • Goście

Napisano 09 luty 2009 - 22:35

Admin udzielił prawidłowej odpowiedzi tylko ograniczając ilość słów :mrgreen: .

Art. 746. § 1. Dający zlecenie może je wypowiedzieć w każdym czasie. Powinien jednak zwrócić przyjmującemu zlecenie wydatki, które ten poczynił w celu należytego wykonania zlecenia; w razie odpłatnego zlecenia obowiązany jest uiścić przyjmującemu zlecenie część wynagrodzenia odpowiadającą jego dotychczasowym czynnościom, a jeżeli wypowiedzenie nastąpiło bez ważnego powodu, powinien także naprawić szkodę.

§ 2. Przyjmujący zlecenie może je wypowiedzieć w każdym czasie. Jednakże gdy zlecenie jest odpłatne, a wypowiedzenie nastąpiło bez ważnego powodu, przyjmujący zlecenie jest odpowiedzialny za szkodę.

Odstępując od umowy (porzucając ją z dnia na dzień) daje Pan zleceniodawcy podstawę do dochodzenia odszkodowania za szkody wywołane takim zachowaniem. Oczywiście to zleceniodawca musi wykazać fakt jak i rozmiar poniesionej szkody - nie mniej przysługuje mu prawo do odszkodowania.
Niezależnie od tego może Pan dochodzić zapłaty za wykonaną część zlecenia.

#3 Gość_-praw-gacur

Gość_-praw-gacur
  • Goście

Napisano 09 luty 2009 - 21:12

dzieki za szybkaodpowiedz aminie, ale tak naprawde spodziewalem sie jakiejs innej notki na ten temat od ciebie.
Potrzebuje poprostu porady od osoby znajacej sie na tych przepisach.
mam umowe zlecenie w firmie kurierskiej na ktorej mam napisane
1. zleceniobiorca zobowiazuje sie do wykonania nastep. czynnosci: "doreczanie przesylek"
2. zleceniobiorca zobowiazuje sie wymienione w pkt 1 czynnosci wykonac w terminie od dnia "01.01.2009 do 31.12.2009"
3. za wykonanie w pkt 1 czynnosci zleceniobiorca otrzyma wynagrodzenie brutto w wysokosci "400,00zl brutto"
4. wyplata wynagrodzenia nastapi w siedzibie zleceniodawcy w ostatni dzien miesiaca od zlozenia rachunku przez zleceniobiorce
5. postanowienie szczegulowe: "wypowiedzenie umowy w terminie 14 dni"
6. w przypadku nie wykonania zlecenia w terminie, wyk go wadliwie lub w sposob nienalezyty zleceniodawca ma prawo do pomniejszenia wynagrodzenia lub anulowania zlecenia bez odszkodowania.



tak mniej wiecej wyglada moja umowa zlecenie w tej firmie.
prosze, poradzcie mi cos, co moge z tym zrobic, a przedewszystkim czy moge odejsc bez tego 14 dniowego wypowiedzenia?

#4 Gość_Łukasz Nysztal

Gość_Łukasz Nysztal
  • Goście

Napisano 09 luty 2009 - 11:41

Odejść można - nikt na siłę nie zatrzyma, ale zleceniodawca ma wówczas prawo dochodzić odszkodowania za niewywiązanie się z zawartej umowy.

#5 Gość_-praw-gacur

Gość_-praw-gacur
  • Goście

Napisano 09 luty 2009 - 00:03

witam wszystkich, moje pytanie jest krotkie, bardzo prosze o pomoc

Pracuje w pewnej firmie kurierskiej na umowe zlecenie z zawartym wpisem "14 dniowy okres wypowiedzenia"
moje pytanie brzmi: czy moge odejsc z pracy z dnia na dzien? poprostu wyjsc wieczorem i juz sie nie pokazac? czy zleceniodawca moze mi jakos zaszkodzic w takim przypadku?
Jesli zgodze sie na 14 dni wypowiedzenia a on nie bedzie chcialo mi zaplacic za cala moja wykonana prace do ostatniego dnia wypowiedzenia to jak moge odzyskac zarobione pieniadze?
W ostatecznosci jak moge zleceniodawce postraszyc?

Z gory dziekuje i pozdrawiam wszystkich forumowiczow

#6 Gość_-praw-gacur

Gość_-praw-gacur
  • Goście

Napisano 11 luty 2009 - 22:13

przepraszam, ale czy nikt sie wiecej nie wypowie na temat mojego posta?


bardzo prosze o jakies wypowiedzi co do mojego problemu, bardzo by mi to pomoglo

#7 Gość_KIKA

Gość_KIKA
  • Goście

Napisano 22 czerwiec 2011 - 00:33

tTo wszystko są bzdury! Mąż napisał wypowiedzenie z dnia na dzień i dostał DYSCYPLINARKĘ



Dodaj odpowiedź



  


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ostatnio dodane tematy