Skocz do zawartości

zaległosci czynszowe - mieszkanie komunalne

5 odpowiedzi w tym temacie

#1 Gość_-praw-april81

Gość_-praw-april81
  • Goście

Napisano 03 luty 2009 - 22:14

Nie ma za co.
Jeśli tak zrobisz będzie ok.
Nawet możesz mniejsze zaproponować raty,zależy od Twoich możliwości.
Powodzenia.

#2 Gość_-praw-april81

Gość_-praw-april81
  • Goście

Napisano 03 luty 2009 - 23:43

dziekuje bardzo za porade

#3 Gość_-praw-lubuszanka

Gość_-praw-lubuszanka
  • Goście

Napisano 03 luty 2009 - 23:42

Idzie się do Zarządu i na piśmie z kopią dla siebie zwraca się z prośbą o rozłożenie na raty zaległości czynszowych.
Administratorzy idą na rękę i rozkładają na raty po 100,oo-150,oo zł. miesięcznie.,ale wtedy nie ma już zmiłuj się trzeba płacić regularnie,bo jest tam odnośnik,że spłata jednej lub dwóch rat /zależy jak podpiszesz/ zmusi zarządcę do wypowiedzenia umowy najmu.
A jeśli już dostaniesz Przesądowe Wezwanie do Zapłaty to już nie ma żartów,bo warunki spłaty jeśli się zwrócisz o rozłożenie na raty ustala zarządca.
Proponuję nie chować głowy w piasek,ale jako najemca lokalu zwrócić się o rozłożenie zaległości na raty dogodne dla ciebie.

#4 Gość_-praw-april81

Gość_-praw-april81
  • Goście

Napisano 03 luty 2009 - 23:26

Miałam tylko kilka upomnien ale z terminem 14 dni do zapłaty. Ja nadal na biezaco reguluje czynsz+wpłacam dodatkowe pieniadze, w zaleznosci od mozliwosci finansowych i zaznaczam to na przelewie ze to czynsz plus spłata zaleglosci

#5 Gość_Łukasz Nysztal

Gość_Łukasz Nysztal
  • Goście

Napisano 03 luty 2009 - 22:58

Rozmowa z administracją jest dobrym wyjściem. Czy sytuacja jest już na ostrzu noża zależy od tego czy była Pani już wzywana do uregulowania zaległości z wyznaczeniem ku temu dodatkowego miesięcznego terminu z uprzedzeniem o możliwości rozwiązania umowy najmu.

Dopiero po takim wezwaniu gmina może wypowiedzieć umowę najmu i wezwać do opuszczenia mieszkania.

#6 Gość_-praw-april81

Gość_-praw-april81
  • Goście

Napisano 03 luty 2009 - 22:14

Witam

Chciałabym prosic o porade z zakresu prawa mieszkaniowego:
Jestem najemca lokalu komunalnego. Od jakiegos czasu zalegam z czynszem za mieszkanie (zadłuzenie wynosi 2900zł, przy czym 500 zł to odsetki). Zaznaczam przy tym ze mimo zadłuzenia co miesiac płace czynsz (plus dodatkowo do czynszu - róznie 50, 100 zł wiecej by spłacac zadluzenie)- zadłuzenie powstało wskutek gorszej sytuacji materialnej, gdy musiałam płacic "cos kosztem czegos". Jednakze odestki cały czas rosna, wiec takie małe wpłaty to kropla w morzu.
Kolezanka poradziła mi bym poszła do administracji i poprosiła o rozłozenie na raty - wiem ze jest to wyjscie. Boje sie tylko czy aby nie wyrzuca mnie z dzieckiem z tego lokalu i nie zgodza sie na raty. Czy powinnam sie obawiac? Czego moge sie spodziewac?

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych