Skocz do zawartości

kasa fiskalna i ryczałt

wróć do serwisu Księgowość 9 odpowiedzi w tym temacie

#1 Gość_domi

Gość_domi
  • Goście

Napisano 22 kwiecień 2009 - 13:45

Witam! Mam pytanie odnoście ewidencji przychodów na ryczałcie.. czy jak posiadam kase fiskalna to musze prowadzic ewidencje dodatkowo w ksiązeczce ryczałtowej czy wystarczy kasa fiskalna. i czy moge robic dobowe raporty sprzedazy i wtedy ewentualnie odnotowywac to w ksiązeczce. Czy od momentu fiskalizacji kasy muszę wbijac na kase wszystkie towary które sprzedaje czy moge tylko te które wymagaja ewidencji przez kase np. sprzet rtv, i czy wykaz dobowy musi byc zgodny z ewidencja w ksiązeczce ryczałtowej. Z góry dziekuje za odpowiedz.

#2 Gość_Gosia

Gość_Gosia
  • Goście

Napisano 22 kwiecień 2009 - 13:52

Kasa fiskalna służy do rejestowania dziennego obrotu gotówkowego i sporzadzania dobowego rapotru sprzedaży . Wpisujesz dzienny utarg do ksiażeczki ryczałtowej i drukujesz dzienny raport który musi być zgodny z wpisem do książeczki . Od dnia fiskalizacji rejestrujesz wszystkie sprzedane towary .

#3 Gość_domi

Gość_domi
  • Goście

Napisano 22 kwiecień 2009 - 13:58

ok teraz juz rozumiem. a jeszcze takie pytanko. Czy jak juz wydam paragon a bedzie konieczy zwrot towaru to jak anulowac ten paragon? I gdzie mozna kupic te ksiązeczki ryczałtowe.

#4 Gość_Gosia

Gość_Gosia
  • Goście

Napisano 22 kwiecień 2009 - 14:03

W US lub w sklepie z artykułami akcydensowymi . Jeśli zwracasz towar to klient oddaje Ci paragon , podpinasz go pod dokument zwrotu a towar przyjmujesz na stan

#5 Gość_domi

Gość_domi
  • Goście

Napisano 22 kwiecień 2009 - 14:11

odnoscnie tego zwrotu towaru. jaki to jest dokument zwrotu? i czy moge prowadzic tzw. zeszyt korekt w którym notuje wszystkie ewentualne zwroty.. ?

#6 Gość_Gosia

Gość_Gosia
  • Goście

Napisano 22 kwiecień 2009 - 14:18

Sporządz sobie dokument zwrotu towaru pod ,który podpinać będziesz paragon od klienta i rejestruj te dokumenty w zeszycie korekt , w każdej chwili okażesz się że to nie fikcja

#7 Gość_domi

Gość_domi
  • Goście

Napisano 22 kwiecień 2009 - 14:21

bardzo dziekuje za odpowiedzi. Pozdrawiam

#8 Gość_CARO

Gość_CARO
  • Goście

Napisano 17 maj 2009 - 20:41

MAM PYTANIE OD 1 LISTOPADA 2008 WSZEDŁ OBOWIĄZEK EWIDENCJONOWANIA ZA POMOCĄ KASY FISKALNEJ GDY SIĘ CHCE SPRZEDAWAĆ PAPIEROSY I WYROBY TYTONIOWE OD TEJ DATY ZAPRZESTAŁAM SPRZEDAŻY PAPIEROSÓW NA CHWILĘ OBECNĄ CHCIAŁABYM SPRZEDAWAĆ PAPIEROSY CZY BĘDZIE MI SIE NALEŻAŁ ZWROT ZA ZAKUP KASY FISKALNEJ

#9 Gość_sigusko

Gość_sigusko
  • Goście

Napisano 15 październik 2009 - 14:25

Witam serdeczniePani Gosiu, a gdzie wpisujemy, czy wogóle wpisujemy, raport miesięczny z kasy?Rozumiem ze za każdy dzień , w którym nastąpiła sprzedaż, drukujemy dobowy raport i wpisujemy do ewid, co natomiast z raportem miesięcznym zrobić?:)Dziękuję z góry pozdrawiam serdecznie!:(

#10 Gość_hania

Gość_hania
  • Goście

Napisano 18 grudzień 2009 - 14:29

jestem ryczłtowcem,usługi budowlane 5,5%,czy muszę mieć kasę fiskalną jesli wystawiam faktury VAT dla osób fizycznych / jestem vatowcem/

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych