Skocz do zawartości

wydatki strukturalne

wróć do serwisu Księgowość 962 odpowiedzi w tym temacie

#1 Gość_maria

Gość_maria
  • Goście

Napisano 18 czerwiec 2008 - 10:39

witam. co w jednostkach oświatowych wchodzi do sprawozdania o wydatkach strukturalnych? do tej pory wykazywałam zakup komputerów i oprogramowania w szkołach i gimnazjach oraz szkolenia dokształcające nauczycieli. czy cos pominęłam? poza tym podobno trzeba utworzyc jakies konto pozabilansowe , na którym będą uwidocznione te wydatki. co Państwo na to? z góry dziękuję za pomoc :)

#2 Gość_lika

Gość_lika
  • Goście

Napisano 18 czerwiec 2008 - 19:17

od tego roku weszło obowiązkowe wydzielenie analitycznie wydatków strukturalnych-szkoda,ze nam do konca nikt nie poweidział co to sa te wydatki, bo na szkoleniu padały lakoniczne słowa...ze wydatkami str.są ...te co okresla Rozporzadzenie...i smiech na sali!ja do tej pory wykazuje tylko dokształcanie, a komputery-to na jakiej podstawie sa strukturalnym wyd??bo nie bardzo bym wiedziała ,gdzie w sprawozdaniu je umiescic.

#3 Gość_maria

Gość_maria
  • Goście

Napisano 19 czerwiec 2008 - 09:14

w załaczniku do rozporządzenia Ministra Finansów w sprawie szczegółowej klasyfikacji wydatków strukturalnych w rozdz XIII w punkcie 75 jest ujęta infrastruktura edukacji- i chyba na tej podstawie są wciągane do sprawozdania komputery kupowane do szkół - ale nie z EFS.Jak widzę, wydatki strukturalne to kolejna mina w budżetówce :)

#4 Gość_joanna

Gość_joanna
  • Goście

Napisano 19 czerwiec 2008 - 09:20

najpierw powinny być wyodrębnione przez jednostke nadrzedną "DOTACJE STRUKTURALNE" tak jak są dotacje celowe, które się rozlicza i ssporządza sprawozdanie z wydatków. Każdy inaczej interpretuje wytyczne Ministerstwa i te wszystkie sprawozdania - są o ... roztrzaść :)

#5 Gość_maria

Gość_maria
  • Goście

Napisano 20 czerwiec 2008 - 09:19

nie mam wpływu na to, czy jednostka nadrzędna utworzy taką dotację czy nie, ale na pewno zażyczy sobie takie sprawozdanie :))dlatego, przyjmujac, ze takiej dotacji nie bedzie, zastanawiam się, jakie konto pozabilansowe mam utworzyc i jak to księgowanie bedzie wygladało w praktyce?

#6 Gość_kasia

Gość_kasia
  • Goście

Napisano 04 sierpień 2008 - 13:47

na pewno szkolenia kadry oświatowej

#7 Gość_ewa

Gość_ewa
  • Goście

Napisano 29 sierpień 2008 - 12:35

Co wchodzi do wydatków strukturalnych w urzędzie gminy? Jestem nowym pracownikiem gminy i od razu zostałam zajęta do pracy nad tymi wydatkami i mam duży problem. Pomocy.

#8 Gość_,,,,,,,,,,,,,,

Gość_,,,,,,,,,,,,,,
  • Goście

Napisano 18 wrzesień 2008 - 16:04

,,,,,,,,,,,,,,,

#9 Gość_Marek

Gość_Marek
  • Goście

Napisano 09 październik 2008 - 14:09

Wg mnie, jeżeli chodzi o oświate to wszystkie można przyporządkować do XII.72 /dokształcanie - np./ lub XIII.75 /wydatki na remonty, wspomniane komputery-zakupione/

#10 Gość_justyna

Gość_justyna
  • Goście

Napisano 21 styczeń 2009 - 13:10

a co ze szpitalami?? jakie wydatki w szpitalu są strukturalnymi?

#11 Gość_zzz

Gość_zzz
  • Goście

Napisano 21 styczeń 2009 - 14:57

wydatki strukturalne ksieguje sie na koncie pozabilansowym 950 i analityka do tego np. wg kategorii 950-72.jest juz na forum spory temat dot. wydatków w oswiacie ksiegowosc.infor.pl/forum/28589,wydatki-strukturalne-w-oswiacie.html

#12 Gość_B.

Gość_B.
  • Goście

Napisano 22 styczeń 2009 - 12:43

Po której stronie - Wn czy Ma - konta 950 ksieguje sie wydatki strukturalne?

#13 Gość_zzz

Gość_zzz
  • Goście

Napisano 22 styczeń 2009 - 13:17

po stronie Ma

#14 Gość_Maria

Gość_Maria
  • Goście

Napisano 22 styczeń 2009 - 15:14

skąd takie konto, wydaje mi sie że nie było okreslonego konta, sama stworzyłam,Czy ktoś może mi powiedzieć co ujmuje się w kategorii 73 ?Według przykładowych typów Min.Fin opublikowanych na stronie internetowej mf.gov.pl należałoby tam ująć zmniejszanie nierównośći w stopniu upowszechninia edukacji przedszkolnej np wydłużenie godzin pracy przedszkola

#15 Gość_jULITA

Gość_jULITA
  • Goście

Napisano 23 styczeń 2009 - 09:52

byłam na szkoleniu z panem Tomaszem Wojtanią odnośnie wydatków strukturalnych i bardzo duzo ciekawych rzeczy sie dowiedziałam.np. do wydatków strukturalnych wchodzą wszystkie szkolenia , łącznie z delegacjami uruchomienie podpisu elektronicznego tez wszystkie inwestycje, promocje (foldery dozynki, festyny itp.)Konto -pozabilantowe 950 ( na przykład może być i 900 - to zalezy tylko od nas nie ma powiedziane nigdzie jaki numer ma tylko byc pozabilansow - słuzy do tego celu oczywiscie konta takie ksiegujemy po jednej stronie tu po MA.

#16 Gość_aga

Gość_aga
  • Goście

Napisano 28 styczeń 2009 - 21:11

trudno znależć informację na temat opieki społecznej,co tam zaliczamy do wydatków strukturalnych.

#17 Gość_Ania

Gość_Ania
  • Goście

Napisano 29 styczeń 2009 - 14:47

A czy wydanie kwartalnika wieści naszej gminy też będzie wydatkiem strukturalnym? bo mam z tym problem

#18 Gość_Aska

Gość_Aska
  • Goście

Napisano 30 styczeń 2009 - 15:16

Witam.Jestem nowym pracownikiem w Urzędzie Gminy i mam zająć sie wydatkami strukturalnymi czy może mi ktoś powiedzieć co mam ujmować do tych wydatków.

#19 Gość_Krystyna

Gość_Krystyna
  • Goście

Napisano 04 luty 2009 - 15:10

Ja również byłam na szkoleniu z Panem Wojtanią i niby wszystko było jane. Mam zapisane w notatkach, że do kodu 75 można zaklasyfikować wszystkie remonty, malowanie zakupy środków trwałych, komputerów, wartości niemateriałnych a nawet zakupy na stołówkę szkolną np. talerze. Ale wszystko było jasne dopóki nie otrzymałam Rachunkowości Budżetowej nr 3 z 2009. Jest tam napisane,że do wydatków nie zaliczamy między innymi wydatków poniesionych w związku z remontem np. malowanie ścian,podłóg a także wydatków ponoesionych na wymiane sprzętu wyposażenia mebli i środków trawłych na nowe, lecz o tych samych parametrach.Teraz zastanawiam się czy wydatkiem strukturalnym naprawa dachu i wymiana okien.

#20 Gość_budżet

Gość_budżet
  • Goście

Napisano 04 luty 2009 - 15:59

ja również byłam na takim szkoleniu i sądzę, ża Pan Wojtania ma racje, ponieważ w kodzie 75 jest napisane "...obejmujące roboty oraz wyposażenie..." a w objaśnieniach zastosowanych pojęć jest napisane, że roboty to: budowa, przebudowa, rozbudowa, modernizacja, adaptacja, remont, odnowienie.... Przeczytajcie rozporządzenie w sprawie szczegółowej klasyfikacji wydatków strukturalnych i objaśnienie, które są na końcu tego rozporządzenia dotyczące robóti wyposażenia.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych