Skocz do zawartości

Pit na wychowawczym

wróć do serwisu Moja Firma 12 odpowiedzi w tym temacie

#1 Gość_o-plumka

Gość_o-plumka
  • Goście

Napisano 04 luty 2009 - 18:16

Witam. Ja mam pytanie. Skąd powinnam otrzymać pit za rok 2008 skoro do czerwca byłam na urlopie wychowawczym płatnym: z zusu czy od pracodawcy?

#2 Gość_Alicja

Gość_Alicja
  • Goście

Napisano 04 luty 2009 - 19:36

Prawdopodobnie w czasie urlopu wychowawczego pobierałaś zasiłek wychowawczy,który nie podlega podatkowi.Wobec tego nie dostaniesz od nikogo pit.

#3 Gość_luiza

Gość_luiza
  • Goście

Napisano 15 marzec 2009 - 10:02

Mam taką samą sytuację,cały rok byłam na wychowawczym i miałam zasiłki rodzinny,wychowawczy i jeszcze dodatek mieszkaniowy,czy powinnam się rozliczyć z tego? Czy wogóle mam wysyłać jakiś pit do urzędu?Pewnie nie dostane zwrotu za dziecko?a mąż jest na krusie,czy no ma się rozliczać?

#4 Gość_koleżanka

Gość_koleżanka
  • Goście

Napisano 15 marzec 2009 - 11:57

te zasiłki nie podlegają rozliczeniu bo są nieopodatkowane
a co to znaczy, że twój mąż jest na krusie ?

#5 Gość_Alicja

Gość_Alicja
  • Goście

Napisano 15 marzec 2009 - 12:04

Do:Luizy
Przychody uzyskane od pracodawcy w trakcie urlopu wychowawczego są opodatkowane jak przychody ze stosunku pracy,w związku z czym pracodawca winien dostarczyć PIT-11. Natomiast tzw. "płatny urlop wychowawczy" to przysługujący przy odpowiednio niskich dochodach na członka rodziny "zasiłek wychowawczy". Taki zasiłek jest zwolniony z podatku i dlatego nie musi Pani rozliczać w zeznaniu rocznym kwot otrzymanego zasiłku wychowawczego,zasiłku rodzinnego,czy dodatku mieszkaniowego.
Natomiast jeżeli małżonek ma dochody,czyli dostał PIT-11,to nic nie stoi na przeszkodzie by rozliczył się z Panią i odliczył ulgę na dzieci.Ma na to czas do końca kwietnia 2009r.

#6 Gość_luiza

Gość_luiza
  • Goście

Napisano 15 marzec 2009 - 12:53

ale ja nie miałam żadnych przychodów w czasie wychowawczego od firmy,oni mi nic nie płacili.Pracodawca nie przysłął mi żadnego pitu.Mąż jest na krusie od 2008roku i myślałam że on nie musi się rozliczać(też nie dostał żadnego pitu) z urzędem skarbowym skoro płaci składki do krusu.No to mam wysyłać jakiś pit?NAprawde jest to dla mnie skąplikowane i nie mam kogo się poradzić.

#7 Gość_koleżanka

Gość_koleżanka
  • Goście

Napisano 15 marzec 2009 - 21:53

nie masz z czego się rozliczać, skoro nie miałaś przychodów
a mąż zapewne jest rolnikiem /tego NIE napisałaś/ i nie płaci podatku od osób fizycznych - więc też nie musi składać żadnego PITa

#8 Gość_luiza

Gość_luiza
  • Goście

Napisano 16 marzec 2009 - 09:05

chcę się upewnieć czyli nie wysyłam żadnego pitu,bo niektórzy piszą o picie zerowym(wszedzie wpisac zero w dochodach).ps szkoda że nie mogę skorzystać z ulgi prorodzinnej

#9 Gość_Alicja

Gość_Alicja
  • Goście

Napisano 16 marzec 2009 - 12:20

Luizo,jeżeli oboje z mężem nie macie dochodów,to nie musicie się rozliczać.
Jednak jeśli otrzymujecie zasiłek rodzinny,czy inną pomoc z opieki społecznej to lepiej złożyć PIT-37 /rozliczenie małżonków/,wpisać dane indefikacyjne wraz z adresem Pani i małżonka i podpisać-jest to tzw.PIT zerowy.

#10 Gość_luiza

Gość_luiza
  • Goście

Napisano 16 marzec 2009 - 20:19

bardzo dziękuje za pomoc

#11 Gość_joannaa

Gość_joannaa
  • Goście

Napisano 22 kwiecień 2009 - 20:23

witam mam pytanko jestem drugi rok na wychowawczym mój mąż jest bezrobotny nigdzie nie zarejstrowany pobieram miesięczną kwote za wychowawczy bo mam płatny dostałam pita 11 od pracodawcy i mam tam wszystko na zero ,i z wiązku z tym czy muszę złożyć do skarbówki pit 37 nawet jeśli mam zero ? czy nie składam ? bo księgowa do której zaniosłam pita żeby mnie rozliczyła powiedziała mi że w tym roku się nie rozliczam bo niemam z czego jak ja mam zero a mąż nie ma żadnego dochodu,,, mam mało czasu a do skarbówki daleko ,,,, dziękuję

#12 Gość_Alicja

Gość_Alicja
  • Goście

Napisano 25 kwiecień 2009 - 10:34

Do Joanny - jednak radziłabym złożyć wspólny z małżonkiem PIT-37 tzw.zerowy,będzie potrzebny do ustalenia dochodu na zasiłek rodzinny czy też inną pomoc z opieki społecznej.

#13 Gość_Weronika

Gość_Weronika
  • Goście

Napisano 14 kwiecień 2014 - 08:30

ja tez mam z tym problem.jestem na zasilku wychowawczym i niezamazna i tez mam tal zrobic jak powyzej?zadnego pitu 11 od pracodawcy nie dostalam a i zus tez nic mi nie przyslal wiec jak to jest?????

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ostatnio dodane tematy