Skocz do zawartości

wynagrodzenie pracowników samorządowych.

wróć do serwisu Księgowość 1531 odpowiedzi w tym temacie

#1261 Gość_nika

Gość_nika
  • Goście

Napisano 18 listopad 2010 - 18:44

U mnie ostatnia podwyżka była dwa lata temu ,a na 2011 w moim mieście też nie przewidziano ,podobno Pan Prezydent nie wyraził zgody i co z tym fantem zrobić?

#1262 Gość_Krystyna

Gość_Krystyna
  • Goście

Napisano 19 listopad 2010 - 08:14

Wszyscy nauczyciele otrzymują finansowe świadczenia urlopowe, czy to są pieniądze z funduszu socjalnego,pytam ponieważ prawie wszyscy n-le domagają się z funduszu socjalnego drugiego świadczenia na wakacje tj." dofinansowanie do wypoczynku letniego".

#1263 Gość_Orcinusorca

Gość_Orcinusorca
  • Goście

Napisano 19 listopad 2010 - 11:11

Powiem Wam, że to robi się chore - wszystkie samorządy zbierają na wynagrodzenia nauczycieli (teraz na dodatek uzupełniający)a nas totalnie olewają tak nie może już być. Znalazłem pewnąpublikację przeczytajcie ją a zobaczycie co zawdzieczamy ZNP wkleje wam link (www.znprak.republika.pl/archiwum/gcp1.06.doc)nieżle nie??? ale wracając do sprawy że jeżeli nie jesteśmy zatrudnieni w sferze budżetowej i nie dotyczy nas ustawa budżetowa tak nie powinna nas dotyczyć "lodówka płac" na ten rok. Nasz postulat do prezydenta o podwyżki został uznany jako postulat polityczny - dacie wiarę?! Pozdrawiam

#1264 Gość_Aka

Gość_Aka
  • Goście

Napisano 19 listopad 2010 - 15:00

W związku z tym / zapoznałam sie www.znprak..../ że nie dot. nas ustawa budżetowa,alarmujmy "bombardujmy" swych radnych o zaplanowanie w budżetach miast,gmin środków na nasze podwyżki.Są wybory zwracajcie uwagę na kogo oddajecie głosbo m/innymi od nich zależeć będzie czy będa dla nas pieniądze.Na ZNP to juz raczej nie liczmy - polecam link.

#1265 Gość_gosia

Gość_gosia
  • Goście

Napisano 25 listopad 2010 - 11:06

czy podwyzka od 1 listopada jest dla wszystkich niepedagogicznych czy tylko dla tych ktorzy nie dostali wyrownania od 1 stycznia u nas w pracy cos kreca

#1266 Gość_maja

Gość_maja
  • Goście

Napisano 25 listopad 2010 - 12:40

Jaka podwyżka? Nic nie wiem.Proszę o więcej informacji.

#1267 Gość_pracownik przedszkola

Gość_pracownik przedszkola
  • Goście

Napisano 01 grudzień 2010 - 00:21

Bardzo proszę o odpowiedź, czy w związku z przekształceniem przedszkola z zakładu budżetowego w jednostkę budżetową pracownicy powinni otrzymać nowe propozycje pracy (wypowiedzenia zmieniające).

#1268 Gość_Teresa

Gość_Teresa
  • Goście

Napisano 01 grudzień 2010 - 10:18

Czy w szkole podstawowej może pani Dyrektor wprowadzić Kodeks Etyki Pracownika dla pracowników obsługi.Proszę o szybką odpowiedz bo to jest pilne.Z góry dziękuje.Bardzo jestem też ciekawa czy Państwo spotkali się już z takim kodeksem a jeśli tak to jak to funkcjonuje.

#1269 Gość_K

Gość_K
  • Goście

Napisano 01 grudzień 2010 - 15:29

Pierwszy raz o tym słysze, u nas nic takiego nie ma,

#1270 Gość_Magdalena

Gość_Magdalena
  • Goście

Napisano 06 grudzień 2010 - 18:14

No i była "kontrola" z Pip-u. Czekamy na raport dla nas, ale wizytą pana inspektora jesteśmy, że tak się wyrażę, lekko poruszone. Mianowicie pan był u nas dwa dni, które spędził właściwie tylko z panią dyrektor i krótką wizytą u burmistrza. Z nami nikt nie rozmawiał i gdyby nie gumowe uszy nawet byśmy nie wiedziały, że takowa kontrola się odbyła. Nasza pani dyrektor, która była na nas bardzo obrażona, stwierdziła, że zmarnowałyśmy jej tylko dwa dni, bo ona ma u siebie wszystko w porządku. Zresztą traktowanie w tym "gorącym" okresie nas przez panią dyrektor zahaczało już pod zastraszanie i mobing. Wiemy, że ona już swój raport ma i wiemy tylko tyle, że jeżeli chodzi o podwyżkę inflacyjną to przyznano rację burmistrzowi, że wskaźnik należy brać z ustawy budżetowej, a nie z Gusu tak jak to my uważałyśmy. Jednak dalej nie rozumiemy co ma samorząd do państwówki?! Zresztą nasza księgowa musiała udowadniać inspektorowi, że jesteśmy placówką samorządową. No i na tym jej rozmowa z panem inspektorem się zakończyła. Zastanawiamy się co dalej, bo nas ta decyzja nie satysfakcjonuje. Co do reszty "zarzutów" to nie wiemy jaka była decyzja czekamy na raport, jeżeli i tu nie jest po naszej myśli, to czy warto pisać odwołanie do Pipu?? Pani Stefanio co dalej??

#1271 Gość_Karolina

Gość_Karolina
  • Goście

Napisano 07 grudzień 2010 - 19:45

Organem prowadzącym szkołę jest starostwo powiatowe X i moje pytanie jest następujące 1) Czy pracownicy niepedagogiczni są pracownikami sfery budżetowej?2) Czy mogą nie przyznać inflacji, ponieważ OP nie przewidział tego, zaznaczę, że zgodnie z regulaminem jest …. średnioroczny wzrost o …. Z powyższych wypowiedzi rozumiem, że nie mogą tak zrobić.Z góry dziękuje za pomoc.

#1272 Gość_krycha

Gość_krycha
  • Goście

Napisano 08 grudzień 2010 - 09:10

Pani Stefanio, wiem, że startowała Pani w wyborach. Czy udalo się ?

#1273 Gość_Stefania

Gość_Stefania
  • Goście

Napisano 09 grudzień 2010 - 12:35

Tak otrzymałam b.dużo głosów i zostałam radną.

#1274 Gość_Stefania Ratajczak

Gość_Stefania Ratajczak
  • Goście

Napisano 09 grudzień 2010 - 12:41

Mam serdeczną prośbę.Prosze zagłosować na PLAC ZABAW i wysłać SMS o tereści PLAC 61 na nr 70068 / koszt tylko 0,61 zł./ 1 SMS to jeden głos na PLAC ZABAWdla dzieci. Z góry wszystkim serdecznie dziękuje. Stefania Ratajczak

#1275 Gość_Stefania

Gość_Stefania
  • Goście

Napisano 09 grudzień 2010 - 12:48

Pani Mgdaleno proszę czekać na oficjalne pismo/raport z PIP.

#1276 Gość_Kazimiera

Gość_Kazimiera
  • Goście

Napisano 10 grudzień 2010 - 08:15

SMS za 0,61 zł jestem za.

#1277 Gość_krycha

Gość_krycha
  • Goście

Napisano 10 grudzień 2010 - 11:27

w takim razie składam gratulacje p. Stefanio - BRAWO !!!!

#1278 Gość_Krysia

Gość_Krysia
  • Goście

Napisano 10 grudzień 2010 - 20:48

Pani Stefanio GRATULUJĘ i życzę owocnych sukcesów :)Powinno nas być więcej w GMINACH i w POWIATACH .

#1279 Gość_Magdalena

Gość_Magdalena
  • Goście

Napisano 13 grudzień 2010 - 18:13

No i dostałyśmy pismo z Pip-u, po przeczytaniu którego jestem w szoku. Mało, że zostal napisany "nie po polsku" to jeszcze właściwie w niczym nie przyznano nam racji. Przytoczę może fragmenty te poważne i z dziwnym wyjaśnieniem i te nie napisane po polsku, przy których było tochę śmiechu:-"W roku 2010, art. 20 Ustawy Budżetowej na rok 2010 z dnia 05.02.2010r. (Dz. U nr 19 poz. 1442) stwierdza się, że średnioroczny wskaźnik wzrostu cen towarów i uslug wynosił 101%, a zatem pracodawca(...)miał obowiązek do dnia 05.05 br dokonać podwyżek wynagradzania zasadniczego." Przypominam, że przecież jesteśmy pracownikami samorządowymi, więc skąd tu nagle Ustawa Budżetowa??-"Pracodawca w ramach otrzymanych środków pieniężnych tworzy premiowy." Co premiowy?? I dalej: "W regulaminie wynagradzania pracodawca nie przewidział wypłacanie pracowników dodatków szczególnych." Nas miał ktoś wypłacać jako dodatek szczególny?? Przecież my pisałyśmy o dodatku specjalnym o którym jest mowa w regulaminie... Do tego w piśmie jest mowa o premii, która ma charakter uznaniowy i od dyrekcji zależy kto i ile dostanie...ale my to wiemy!! A nam chopdziło o zróżicowaniu funduszu premiowego wśród placówek oświatowych na terenie naszej gminy. Paranoja!!! I jak tu liczyć na władze wyższe?? Pani Stefanio co nam Pani poradzi??

#1280 Gość_Kol.

Gość_Kol.
  • Goście

Napisano 15 grudzień 2010 - 10:26

Premia uznaniowa, to można ja otrzymać jak dyr.dostanie od gminy/ burmistrza/ na to fundusze.Uznaniową wcale pracownik nie musi otrzymać,zreszta regulamin to określa.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych