Skocz do zawartości

założenie biura rachunkowego

wróć do serwisu Księgowość 1429 odpowiedzi w tym temacie

#1241 Gość_hellseller

Gość_hellseller
  • Goście

Napisano 06 październik 2011 - 22:17

czytam i czytam te wpisy o zakładaniu biura rachunkowego ...i widzę przerost kompetencji i uprawnień nad zdolnościami sprzedażowymi forumowiczów,obudźcie się, w dzisiejszych czasach nie trzeba mieć certyfikatu, tylko trzeba pozyskać klientów a do tego pracownika z certyfikatem ...a znać się na wszystkim na tyle żeby ten biznes nadzorować, trzeba najpierw umieć sprzedać usługę a dopiero potem być księgowym,jeżeli zastanawiacie się czy dacie radę założyć biuro rachunkowe, odpowiedzcie sami sobie czy kiedykolwiek udało się wam sprzedać jakiś towar czy usługę ... mówi wam to doświadczony sprzedawca a początkujący księgowy, zainteresowany tematem ... więc zamiast otwierać biura rachunkowe zacznijcie szukać klientów a biuro otworzy się samopozdrawiam i życzę powodzenia

#1242 Gość_jadzia

Gość_jadzia
  • Goście

Napisano 07 październik 2011 - 10:09

zgadzam się w 100% z "hellseller" otworzyć biuro jest najprościej, ale zdobyć klientów to jest wyczyn nie lada w dzisiejszych czasach. a jeśli mieszka się w małym mieście, gdzie nie ma przemysłu, duże bezrobocie to d....pa z takiego biznesu. Zakładają firmy tylko Ci którym udało się dostać dofinansowanie z PUP, a le ci to ledwo przędą i po wymaganym okresie 2 lat zamykają biznes. Więc to raczej gdzie indziej leży problem. Samo posiadanie certyfikatu nic nie załatwi.

#1243 Gość_terefere

Gość_terefere
  • Goście

Napisano 10 październik 2011 - 20:34

Jak ktoś pisze, że pozyskanie klientów to taki wielki wyczyn to chyba zupełnie nie ma pojęcia o czym pisze. Skoro masz doświadczenie to znaczy, że gdzieś je zdobyłeś, tym samym poznałeś ludzi i "przenosisz" ich do siebie, druga sprawa to znajomi prowadzący działalności gospodarcze, którzy też chętnie przeniosą się do nas, po trzecie reklama, w zależności od tego jaki rynek i jaka skala. 3 miesiące i klientów jest już wystarczająca liczba. Reszta przychodzi z polecenia, z ogłoszeń, a nawet z ulicy jeśli biuro jest widoczne, więc jeśli ktoś się zwija z braku klientów, to znaczy to tylko tyle, że nie nadaję się do NICZEGO.

#1244 Gość_trelemorele

Gość_trelemorele
  • Goście

Napisano 11 październik 2011 - 09:57

już widzę tych wszystkich znajomych, którzy są na KH jak przechodzą szumnie w połowie roku do biura znajomego.Buha,ha,ha

#1245 Gość_gość

Gość_gość
  • Goście

Napisano 11 październik 2011 - 11:17

do terefere. Gratuluję jeśli Tobie tak łatwo poszło. Doświadczenie nie znaczy że od razu nabyte w biurze rachunkowym, którym podbiorę klientów, po drugie znajomi prowadzący działalność gosp. nie koniecznie muszą się przenosić do nas od razu: a to że są już przyzwyczajeni do byłego biura i są zadowoleni (i dobrze), a to że nie chcą aby wiedzieć jak im interesy idą (są i tacy), a to że chcą się przenieść ale czekają do końca roku. Z polecenia jasne jeśli już masz pewną grupkę osób. Więc nawet jak jest dobra reklama w interencie, ogłoszenia itp. nie konieczne musi być różowo na początek i może on trochę potrwać. I nie jest tak że ktoś może nie nadawać się do NICZEGO. Jest wiele sumiennych bardzo dobrych księgowych, ale nie handlowców, którzy nie potrafią się "sprzedać" i tyle.

#1246 Gość_trelemorele

Gość_trelemorele
  • Goście

Napisano 11 październik 2011 - 11:54

do "gość" zgadzam się z Tobą w 100%. Biuro rachunkowe to nie sklep spożywczy do którego klienci zachodzą po drodze lub z ciekawości aby porównać ceny. jak ktoś zlecił księgowość dla biura rachunkowego z którym współpraca układa się bardzo dobrze i z którego usług jest zadowolony, to nie znaczy od razu, że przejdzie do Biura które właśnie założył ktoś ze znajomych. Myślę, że "terefere" pracuje gdzieś na etacie i dorabia po godzinach prowadząc KPiR dla kilku swoich znajomych nie mając pojęcia o prowadzeniu własnego biura i kosztów jakie są z tym związane (lokal, media, programy, ZUS, VAT, podatek). Niestety, aby na to wszystko zarobić trzeba wielu klientów, ale na początku jest bardzo trudno.

#1247 Gość_terefere

Gość_terefere
  • Goście

Napisano 12 październik 2011 - 14:16

Z takim nastawieniem to radzę Wam zostać na etacie, skoro z góry zakładacie, że się nie uda, bo jest ciężko, bo konkurencja, bo znajomi nie będą chętni, bo to bo tamto. Szukacie dziury w całym. Wiem, że z dnia na dzień nie zdobędzie się dużo klientów, ale kilka miesięcy w moim przypadku wystarczyło, żeby zarobić na koszty (niewielkie - działalność w domu, dostałem niewielką dotację, a podatki i ZUS to kolego płacić trzeba wszędzie, na etacie też) i na dochód większy niż na etacie (zarabiałem ok 1.800 netto). Ale jasne, każdy orze jak może, powodzenia! :)

#1248 Gość_gość

Gość_gość
  • Goście

Napisano 12 październik 2011 - 19:57

do terefere ale nikt nie pisze tutaj że się nie uda, ale że nie jest różowo. To dobrze że dostałeś dotację, ja osobiście zakupiłam programy sama (ok. 10.000 tys), więc tylko piszemy o pewnych trudnościach, oraz że zdobycie klienta wymaga czasu itd. I nie od tego zależy czy ktoś jest super księgowym czy też nie. A zarobek 1800 to chyba niewielki jak na dobrego księgowego. Pozdrawiam

#1249 Gość_bb

Gość_bb
  • Goście

Napisano 16 październik 2011 - 11:43

warto się także wypromować w internecie np. na portalach pf.pl i ksiegowa24.org zawsze to kilku klientów więcej :)

#1250 Gość_Marta

Gość_Marta
  • Goście

Napisano 20 październik 2011 - 20:44

Poszukuję Samodzilnej Księgowej bez CMF ( emerytka, rencistka)z doświadczeniem w Biurze Rachunkowym do Uruchomienia Biura Księgowego.Warszawa i okolice zachodnia strona Warszawy ( okolice Ożarowa Mazowieckiego)Nie oczekuje przysyłania CV tylko pomysłu na zdobycie klienta, zapału i odwagi.kontakt:eurorachunkowosc@onet.plSprawa pilna. Własna baza klientów mile widziana.Pozdrawiam wszystkie księgowe

#1251 Gość_operatywny

Gość_operatywny
  • Goście

Napisano 21 październik 2011 - 20:55

Witam,widzę,że większość forumowiczów ma problem z pozyskaniem klientów lub ma ich mało. Ja mam taką propozycję: z miejsca daję 4-5 firm na KPiR i 1 na pełnej księgowości. Dodatkowo postaram się pozyskać 8-10 firm na KPiR i może 1-2 na pełnej księgowości- myślę, że uda mi się to zrobić do lutego-marca 2012. Pomysł, chęci i możliwości działania posiadam. Dodatkowo daję od siebie certyfikat MF, 3 letnie doświadczenie w dużej Sp. z o.o. jako księgowy, 4 lata w w dużej Sp. z o.o. jako koordynator ds. marketingu, zapał do pracy, uczciwość i determinację w dążeniu do celu.Oczekuję: wspólnika do prowadzenia biura rachunkowego w Warszawie i okolicach. To na początek, bo chodzi mi po głowie jeszcze jeden pomysł związany z rachunkowością i finansami. Osoba do Spółki powinna mieć dużą wiedzę(praktyczną) z zakresu rachunkowości - nie musi posiadać certyfikatu MF, natomiast musi być osobą sumienną, dokładną i komunikatywną, przy której i ja mógłbym się wiele nauczyć. Wiek i płeć nie gra roli. Z osobą taką podpiszę Umowę o współpracy na zadowalających obie strony warunkach. Piszę tego posta aby zorientować się, czy znajdę na forum księgowość.infor.pl osoby chcące podjąć współpracę.pozdrawiam

#1252 Gość_do operatywny

Gość_do operatywny
  • Goście

Napisano 22 październik 2011 - 19:33

A może jakieś namiary na siebie dasz, operatywny!

#1253 Gość_do operatywny

Gość_do operatywny
  • Goście

Napisano 24 październik 2011 - 12:26

Operatywny, co z Tobą ? jest jakiś kontakt do Ciebie?

#1254 Gość_badacz

Gość_badacz
  • Goście

Napisano 25 październik 2011 - 10:06

Witam,myślę w przyszłości o założeniu biura rachunkowego (Włocławek, Płock i okolice). Mam 14 lat pracy w różnych działach rachunkowych i fiansowych (podatki, konsolidacja, sprawozdawczość) - dobrze się w tym czuję, do tej pory miałam jednak doświadczenie w pracy z dużymi firmami lub wręcz korporacjami (krajowymi i zagranicznymi). Intuicyjnie czuję, że "problemy" mniejszych firm (będących klientami biur rachunkowych" mogą być zdecydowanie różne. Mam wysokie wykształcenie rachunkowe i ekonomiczne. Kolejno: policealne 2-letnie studia z rachunkowości, mgr finansów i bankowości, Master of Business Administration na Uniwersytecie w Minnesota (USA). Równie dobrze znane są mi aspekty PSR jak i MSR (w teorii i praktyce, nie stanowi również dla mnie problemu współpraca w języku angielskim). /Certyfikatu fizycznie nie mam, jednak z informacji uzyskanych z MF w moim przypadku jest to tylko kwestia złożenia wniosku./ Szczególnie dobrze znam się na wycenach aktywów. Chciałabym nawiązać współpracę (wieczory, weekendy, zdalny dostęp)z biurami rachunkowymi - właściwie celem poznania specyfiki tej pracy, by móc podjąć w pełni świadomą decyzję co do uruchomienia takiej działalności lub nie. Oczywiście traktowałabym ją jako coś extra do głównego zajęcia. Nie wykluczam poprzestania na zwykłej współpracy z Państwem (umowa zlecenia). Kontakt podam, jeśli na tym forum zgłosi się ktoś zainteresowany nawiązaniem współpracy ze mną.

#1255 Gość_Kasia

Gość_Kasia
  • Goście

Napisano 25 październik 2011 - 11:13

witam,zakladam dzialalnośc gospodarczą i chce skorzystac z usług biura rachunkowego. prosze mi powiedzieć, czy takie biuro rachunkowe daje gotowy druk do wpłaty np. podatku do US? czy ja dostaje jakiś indywidualny numer do wpłat? I jak to jest z ZUSem? sama mam wpłacać co miesiąc, czy też biuro rachunkowe to załatwia?

#1256 Gość_Marta

Gość_Marta
  • Goście

Napisano 25 październik 2011 - 13:38

Do Kasia:Wszystko zależy od Umowy z Biurem Rachunkowym jaką podpiszesz.Biuro rachunkowe może dokonywać przelewów za Ciebie i pilnować tego ale musisz dać dostęp do Rachunku bankowego.p.sNie ma indywidualnych nr. do ZUSSą trzy nr;Ubazpieczenie społeczne 51, Ubezpieczenie zdrowotne 52 , FPiFGŚP 53.

#1257 Gość_Kasia

Gość_Kasia
  • Goście

Napisano 25 październik 2011 - 15:54

oki- dzięki bardzo

#1258 Gość_do operatywny

Gość_do operatywny
  • Goście

Napisano 25 październik 2011 - 17:31

Czemu zamilkłeś?

#1259 Gość_kasia56

Gość_kasia56
  • Goście

Napisano 26 październik 2011 - 19:55

hej mam pytanie jak to jest naprawdę z tym otwarciem biura czy to się opłaca?Pracuje w biurze rachunkowym już osiem lat sama prowadzę małą księgowość ponad 20 firm oraz zusy i kadry. chciałabym mieć własne biuro ale się po porostu trochę boje otworzyć.... poradźcie coś i napiszcie co o tym myślicie...

#1260 Gość_gość

Gość_gość
  • Goście

Napisano 26 październik 2011 - 21:02

skoro tak długo pracujesz w br to chyba sama powinnaś najlepiej się orientować

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych