Skocz do zawartości

Podłoga - parkiet

remont parkiet drewno

37 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Sussier

Guest_Sussier
  • Goście

Napisano 14 marzec 2014 - 19:01

Będziemy mieli u siebie remont. Jednym z priorytetów jest wymiana podłogi na nową. Myślimy o parkiecie. Metraż 58m2, do wydania tak 8000 zł maks. Co byście polecali? Iść w drewno egzotyczne, czy nie ma sensu i spokojnie coś solidnego można znaleźć też w ordzimych gatunkach?

#2 Guest_sebastian28

Guest_sebastian28
  • Goście

Napisano 22 marzec 2014 - 11:05

To spory budżet. Możesz  przebierać w podłogach Dołączona grafika Ja stawiam na nasze rodzime gatunki. W cenę wlicz też jednak wykonanie - nie ma co na tym oszczędzać. Ważne, żeby tym się profesjonaliści zajmowali.

#3 Guest_skorpion

Guest_skorpion
  • Goście

Napisano 27 marzec 2014 - 22:34

Nasze mieszkanie jest w nowoczesnym stylu, dlatego wybraliśmy panele a nie parkiet.Najlepiej popytaj  profesjonalistów - duży wybór podłóg jest w Voxie.

#4 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 30 marzec 2014 - 12:51

To spory budżet. Możesz  przebierać w podłogach Dołączona grafika Ja stawiam na nasze rodzime gatunki. W cenę wlicz też jednak wykonanie - nie ma co na tym oszczędzać. Ważne, żeby tym się profesjonaliści zajmowali.

Ok, a gdybyś miał wskazać jakichś profesjonalistów? U ciebie, kto się tym zajmował?

#5 Guest_Marekk

Guest_Marekk
  • Goście

Napisano 02 kwiecień 2014 - 10:30

Osobiście jestem wielkim zwolennikiem deski dębowej i takąż sobie niedawno zainstalowałem. Tzn. zainstalowali mi panowie od producenta, co i tobie polecam (cena św. spokoju). Jest tego do wyboru, do koloru, ja się zdecydowałem na lakierowaną i postarzaną http://www.spigiel.p...deski_podlogowe (u dołu strony) i jestem zadowolony bardzo.

#6 Guest_sebastian28

Guest_sebastian28
  • Goście

Napisano 06 kwiecień 2014 - 17:01

Ok, a gdybyś miał wskazać jakichś profesjonalistów? U ciebie, kto się tym zajmował?

U mnie byli to ludzie z parkiet studio. Mają bardzo duży wybór podłóg i solidnych wykonwaców. Jeśli chodzi o porady, to też nie ma problemów.

#7 Pawello

Pawello

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 165 postów

Napisano 15 kwiecień 2014 - 12:20

Sebastian28, zgadzam się. Kupiłam podłogę, parkiet dębowy z Parkiet Studio i od nich wzięłam fachowców. Leży już u mnie kilka lat, dokładnie pięć, nie mam z nim problemów. Podoba mi się tak, jak zaraz na początku, nieco żałuję, że nie wzięłam olejowanej podłogi, tylko lakierowanej, bo w przypadku podłog olejowanych miałabym mniejszy problem z naprawą drobnych ubytków, które wiadomo - czasem mogą się przyrafić. Mi spadł obraz na podłogę i niestety mam w jednym miejscu wgnieceniei odprysk lakieru.

#8 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 04 maj 2014 - 19:58

Nasze mieszkanie jest w nowoczesnym stylu, dlatego wybraliśmy panele a nie parkiet.Najlepiej popytaj  profesjonalistów - duży wybór podłóg jest w Voxie.

Ja  mam panele  vox, bo parkiet to jednak nie nasza bajka smile.png i od razu z montażem kupiliśmy, a obawiałam się że trzeba będzie właśnie kogoś szukać.

#9 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 09 czerwiec 2014 - 11:00

Ja w Parkiet Studio zamawiałem montaż podłóg NelaOne, kupionych też na Bartyckiej. Wybraliśmy podłogę litą, z dębu. Budżet, którym dysponuje osoba, która założyła wątek, wystarczy jej, aby dokonać naprawdę dobrego wyboru.

#10 Guest_Wanda

Guest_Wanda
  • Goście

Napisano 08 lipiec 2014 - 12:44

Ja w Parkiet Studio zamawiałem montaż podłóg NelaOne, kupionych też na Bartyckiej. Wybraliśmy podłogę litą, z dębu. Budżet, którym dysponuje osoba, która założyła wątek, wystarczy jej, aby dokonać naprawdę dobrego wyboru.

MNie też już dawno dąb na podłodze zauroczył. Też kiedyś trafiłam na stronę tego producenta i dostałam wstrząsu - do tej pory wydawało mi się, że dąb to dąb, kolor ma dębowy. Tymczasem okazuje się, że dąb kolorów może mieć mnóstwo, od chłodnych bieli do ciemnych brązów po ciepłe beże i brąziki. Daje to mnóstwo możliwości aranżacji pomieszczeń. No i jeszcze jeden plus - jak znudzą Ci się kafle czy panele - musisz to zdjąć, skuć i kłaść coś nowego, a tymczasem drewno cyklinujesz i wybarwiasz na nowy, interesujący kolor.

#11 Guest_kassera

Guest_kassera
  • Goście

Napisano 24 sierpień 2014 - 16:41

A co myślicie o wyborze między dębem a jesionem? Czy to kwestia czysto estetyczna? Widziałam ten drugi nieraz i fajnie się prezentował. Gdzie szukać dobrych wykonawców?

#12 Guest_levuis

Guest_levuis
  • Goście

Napisano 30 sierpień 2014 - 20:59

Dobrzy wykonawcy ogłaszają się w wielu miejscach, ale jeśli zależy ci na kimś poleconym, to ja np. mogę wskazać Parkiet Studio. Tam znajdziesz i jesion, i dąb, i oczywiście solidnych wykonawców. Powinni też coś doradzić.

#13 Guest_ja

Guest_ja
  • Goście

Napisano 15 październik 2014 - 13:14

Wybierz JESION

#14 Guest_ann

Guest_ann
  • Goście

Napisano 15 październik 2014 - 13:15

Na pewno nie sosna - jest za miękka na podogę

#15 Guest_Ann

Guest_Ann
  • Goście

Napisano 15 październik 2014 - 13:15

A w zasadzie najlepszy na podłogę jest dąb. Niestety nie jest tani.

#16 retola

retola

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 27 październik 2014 - 21:33

jeśli chodzi o podłogi to zdecydowanie jestem jednak za panelami w dzisiejszych czasach, u rodziców ekipa robiła parkiet i kompletnie spartaczyli także szkoda pieniędzy, teraz nikt dobrze tego nie robi... lepiej ułożyć ładne panele i dorzucić fajne listwy przypodłogowe i gotowe smile.png

#17 fabian_d

fabian_d

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 3 postów

Napisano 13 listopad 2014 - 12:26

Na pewno nasze rodzime gatunki są bardziej popularne w Polsce choć bardzo mi się podobają podłogi z drewna egzotycznego, które oglądam sobie na http://bkdhome.pl/pr...log-drewnianych więc będąc na Twoim miejscu miałbym mętlik w głowie.

#18 ellaelle

ellaelle

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 46 postów

Napisano 08 grudzień 2014 - 15:55

Parkiet dębowy to jeden z najlepszych wyborów mieszczących się w kwocie 8000 zł. Ja mam w salonie podłogę bambusową z http://salonyhoff.pl i jestem zadowolony. Podłoga jest olejowana i wygląda bardzo naturalnie. Dużym plusem jest to, że praktycznie nie widać na niej zarysowań.

#19 Guest_rimons

Guest_rimons
  • Goście

Napisano 29 maj 2015 - 10:05

Nas czeka teraz wybór jakiejś oferty i jakiejś ekipy do położenia parkietu. W obu przypadkach brak decyzji, wcześniej tym się nie zajmowaliśmy. Czym się kierować przy takim wyborze?

#20 Guest_mandrys

Guest_mandrys
  • Goście

Napisano 05 czerwiec 2015 - 09:23

Nas czeka teraz wybór jakiejś oferty i jakiejś ekipy do położenia parkietu. W obu przypadkach brak decyzji, wcześniej tym się nie zajmowaliśmy. Czym się kierować przy takim wyborze?

Wybierz jakąś renomowaną markę. My mieliśmy poleconych Parkiet Studio i dobrze, że ich wybraliśmy, bo sprawnie wszystko poszło, a parkiet wygląda naprawdę dobrze.

Dodaj odpowiedź

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: remont, parkiet, drewno

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych