Skocz do zawartości

Mała księgowość Rzeczpospolitej-pomocy

wróć do serwisu Księgowość 1796 odpowiedzi w tym temacie

#1 Gość_Miranda

Gość_Miranda
  • Goście

Napisano 03 lipiec 2008 - 13:36

Zaczęłam pracę z programem Mała księgowość Rzeczpospolitej i w żaden sposób nie mogę dojść co zrobić by program sumował mi kolumny w podatkowej księdze przychodów i rozchodów. Chodzi mi o wartość RAZEM . Jak to zrobić Pomocy.

#2 Gość_ANIA

Gość_ANIA
  • Goście

Napisano 03 lipiec 2008 - 14:23

Ja ZACZYNAM OD WPROWADZANIA DOKUMENTÓW W DANYM M-CU, PÓZNIEJ DAJESZ KSIĘGUJ, DOKUMENTY POKAZYJĄ CI SIE W PKPIR ,DAJESZ SUMY I WTEDY POKAZYJA CI SIE ; SUMY ZA MIESIĄC, SUMY NARASTAJĄCO, DOCHÓD -POZDRAWIAM

#3 Gość_Miranda

Gość_Miranda
  • Goście

Napisano 03 lipiec 2008 - 16:11

Nie chodzi mi o podsumowanie strony. Jak zaksięgowałam 2 dokumenty i chciałam je przejrzeć, na próbę i okazało się że nie mam sum wydatków Razem- tj. bodaj że kolumna 14- łączna kwota wydatków wykazanych w kolumnach 12 i 13.

#4 Gość_ANIA

Gość_ANIA
  • Goście

Napisano 03 lipiec 2008 - 17:30

A MOŻE ZLE SOBIE WPROWADZASZ, MOZE NAPISZ JAK TO ROBISZ TO CI COS POMOGE

#5 Gość_Miranda

Gość_Miranda
  • Goście

Napisano 03 lipiec 2008 - 20:07

Już jestem w domu ale jutro od 8 będę w pracy to chętnie napiszę. Pozdrawiam

#6 Gość_moloyoung

Gość_moloyoung
  • Goście

Napisano 03 lipiec 2008 - 21:46

Witam Panie!Jeśli można to też z chęcią poczytam cokolwiek, co dotyczy tego programu, ponieważ jest ponoć bardzo dobry i też mam zamiar na nim pracować.Tak poza tym z księgowości to orzeł nie jestem więc jeśli można to bardzo proszę o tłumaczenie wszystkiego jak dziecku w pierwszej klasie.PozdrawiamPiotr

#7 Gość_Miranda

Gość_Miranda
  • Goście

Napisano 04 lipiec 2008 - 14:40

już doszłam, dziekuję serdecznie za uwagi, musze nabrać nawyku czytania instrukcji:)

#8 Gość_Marta

Gość_Marta
  • Goście

Napisano 22 lipiec 2008 - 08:21

Mam pytanie odnośnie programuWłaśnie zaczynam z nim pracować i mam problem :Wprowadzając dokumenty nie mogę nigdzie ustawić aby wyskakiwała mi numeracja w kolumnie NUMER EWIDENCJI, help, help, help

#9 Gość_ania

Gość_ania
  • Goście

Napisano 22 lipiec 2008 - 08:48

nr nadany zostanie dopiero po zaksięgowaniu :)(

#10 Gość_a

Gość_a
  • Goście

Napisano 24 lipiec 2008 - 23:42

a wie ktoś może jak po wpisaniu danych do "wprowadzanie dokumentów" odczytać je poźniej w księdze przychodów i rozchodów?? Bo wpisałam tam ale nie mam pojecia jak one sie maja pojawic w księdze. żadne zestawienia tez mi sie tam nie pojawiają.

#11 Gość_maria

Gość_maria
  • Goście

Napisano 24 lipiec 2008 - 23:47

po wprowadzeniu do bufora'wprowadzanie dokumentó ksiegowych przyciskasz klawisz ksieguj i opne pojaiwja sie w k.p. potem tam gdzie masz malutki niebieski kwadracik w lewym górym ropgu masz ksiezke wybierasz miesiac który cie interesuje i masz

#12 Gość_a

Gość_a
  • Goście

Napisano 25 lipiec 2008 - 12:02

Tylko ze wlasnie tak robie i nic mi sie w księdzw przch... nie pojawia...:/

#13 Gość_maria

Gość_maria
  • Goście

Napisano 25 lipiec 2008 - 20:46

dzwoń pod nr telef podany oni zawsze chetnie pomagaja z kazdym problemem

#14 Gość_ika

Gość_ika
  • Goście

Napisano 15 sierpień 2008 - 14:32

Odpowiadama wszystkim zainteresowanym.Program jest super i robi generalnie wszystko - WARUNEK - nalezy rozpocząćpracę z programem od ustawienia jego parametrów tzn. trzeba wejść "firma"przejść bolączkę wpisywania wszystkich danych - wspólnicy, firma,Zus,gospodarkamagazynowa etc - innymi słowy wsio!!!!!!!! I wtedy faktycznie program działa super i przy średniej inteligencji korzystającego działa bez uwag. Tylko "ty"musisz zadecydować co chcesz od programu ( dowody wewnętrzne? -wystawi, faktury w EUR -wystawi, kartoteka magazynowa -poprowadzi, kasa- prowadzi, bank-poprowadzi,rozliczenia-prowadzi. WARUNEK na wstępie trzeba mu okreslić te potrzeby (tam sie tylko klika "tak/nie") - pozdrawiam Ika

#15 Gość_maria

Gość_maria
  • Goście

Napisano 15 sierpień 2008 - 17:50

podzielam w pełni opinię iki-robi wsio-oprócz kawy/zart/ polecam kazdemu spełnia wszystkie wymagania jakie daje ustawa, jest aktualizowany agodnie z nowelami ustaw, druki deklaracji sa zgodne z obowiazujacymi, trzeba mu tylko powiedziec co chcemy i on to robi .pozrawiam

#16 Gość_marcin

Gość_marcin
  • Goście

Napisano 21 sierpień 2008 - 08:28

A nie wiecie jak będzie dalej z aktualizacjami bo od marca chyba nic nowego się nie pojawiło.

#17 Gość_Anna

Gość_Anna
  • Goście

Napisano 23 sierpień 2008 - 01:37

Nie mogę sobie poradzić z fakturą wewnętrzną wystawioną w związku z nabyciem wewnatrzwspolnotowym. Taka transakcja powinna przejść przez rejestr zakupu i sprzedaży. Jak mam to zrobić ?

#18 Gość_ala

Gość_ala
  • Goście

Napisano 25 sierpień 2008 - 18:02

proszę o pomoc przy rozliczeniu ewidencji pojazdów-samochód prywatny w firmie co to jest kwota przypisu-pomimo że w ewidencji pokazuje się jakaś suma po naciśnięciu księguj program odpowiada żeby wybrać miesiąc z niezerową kwotą przypisu /no a kwota przypisu wynosi np.150,zł-/czy się tą kwotę gdzieś ustawia

#19 Gość_Doris

Gość_Doris
  • Goście

Napisano 25 sierpień 2008 - 18:47

Do Ali - wystarczy zaznaczyć dany miesiąc (czyli ostatni) i program sam sporządzi ci dowód własny z roliczeniem kilometrówki. Znajdziesz go później (żeby wydrukować) w dowodach własnych!

#20 Gość_Kinga Z

Gość_Kinga Z
  • Goście

Napisano 08 wrzesień 2008 - 21:14

Zaczynam pracę w tym programie. Mam pytanie: chcę zaksięgować fakturę, która ma pozycje 1. materiały;2.transport. Gdybym wpisywała operacje ksiegowe ręcznie w PKPiR, to w pozycji księgowej nr 1 miałabym wpisaną fakturę z rozdzieleniem na dwie kolumny i zsumowaną. Ale prosze mi powiedzieć jak mam to zaksiegować w programie. Bo jak osobno nanosze, to mam jedna fa w dwóch pozycjach.Dzięki za odpowiedź

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych