Skocz do zawartości

Zdjęcie

Co oznaczają symbole na oponach?

8 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Moja Firma

Admin Moja Firma

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy forów
  • 101332 postów

Napisano 22 wrzesień 2010 - 14:29

Komentarz do artykułu: Jak czytać oznaczenia na oponach?

#2 Gość_leito18

Gość_leito18
  • Goście

Napisano 22 wrzesień 2010 - 14:29

jak oznaczony jest prawidłowy kierunek, w którym powinna kręcić się opona?

#3 Gość_szerszeń

Gość_szerszeń
  • Goście

Napisano 22 wrzesień 2010 - 15:28

Kiedyś był na oponach z bieżnikiem asymetrucznym napis "outside" informujący o zewnętrznej stronie opony. Dawno takiego nie widziałem.

#4 Gość_bogusjeden

Gość_bogusjeden
  • Goście

Napisano 22 wrzesień 2010 - 15:30

no to jak sprawdzić prawidlowy kierunek przed zalozeniem opony?

#5 Gość_szerszeń

Gość_szerszeń
  • Goście

Napisano 23 wrzesień 2010 - 09:36

Chyba w warsztatach wulkanizacyjnych wiedzą, jak zakłądać opony na felgi. Pzrecież sam nie zakładasz opon bezdętkowych. Do tego dwie łyżki nie wystarczą.

#6 Gość_ma

Gość_ma
  • Goście

Napisano 29 grudzień 2010 - 18:59

Kierunek toczenia się opony jest ważny tylko przy oponach kierunkowych z tego wiem.Chyba jest na boku też strzałka narysowana.Wulkanizator wszystko wie ?Na oponie Dębicy z napisem DOT... 486 stwierdził że to opona z 1986 R ?Miał rację .

#7 Gość_blackey

Gość_blackey
  • Goście

Napisano 30 grudzień 2010 - 12:50

Kiedyś był na oponach z bieżnikiem asymetrucznym napis "outside" informujący o zewnętrznej stronie opony. Dawno takiego nie widziałem.

Jeden wulkanizator powiedział, że taki napis "place outside a car" oznacza, że te opony można stosować tylko na tylnych kołach...

#8 Gość_harman

Gość_harman
  • Goście

Napisano 30 grudzień 2010 - 17:24

napisy ciągle się pojawiają, ja je widuję, może to zależne od firmy, a i strzałki też są :)

#9 Gość_jurek

Gość_jurek
  • Goście

Napisano 23 listopad 2013 - 23:27

TAK NAPISY SĄ TYLKO ŻADEN NIE POTRAFI DOKLADNIE TYCH NAPISÓW JASNO I CZYTELNIE OPISAĆ --SIEDZĘ NA KOMPIE 3GODZ PRZEGLĄDAM I NIGDZIE NIE MA OPISANYCH OZNACZEŃ SPISANYCH Z OPONY ( I TO NIE WSZYSTKICH OZNACZEŃ ) I TAK NP. OPONA KORMORAN VANPRO 195 R 14 C , DALEJ; B5 H3 A10X0600 i dalej;106/104Q 8PR ITP NP 65 PSI--prawdopodobnie ciśnienie ,ale inne oznaczenia i napisy --szlag by je . pozdrawiam

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych