Skocz do zawartości

Zdjęcie

Czy można oszukać policyjny alkomat?

12 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Moja Firma

Admin Moja Firma

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy forów
  • 101268 postów

Napisano 21 czerwiec 2011 - 14:48

Komentarz do artykułu: Czy można oszukać policyjny alkomat?

#2 Gość_marek82

Gość_marek82
  • Goście

Napisano 21 czerwiec 2011 - 14:48

Nigdy nie zapomnę sytuacji jak policja zatrzymała mnie do kontroli trzeźwości w okresie zimowym. Było wcześnie rano, a że byłem pierwszym "klientem" tego dnia to alkomat pan policjant wyjął z bagażnika. Po dmuchnięciu wyskoczyło, ze mam 4,49 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Policjant spojrzał na mnie, powiedział, żebym się nie martwił, położył alkomat na nadmuchu ciepłego powietrza i po paru minutach wskazanie wyniosło 0.

#3 Gość_siwyy

Gość_siwyy
  • Goście

Napisano 21 czerwiec 2011 - 14:51

Alkomat podczas kontroli stanu trzeźwości może być uszkodzony z jakiekolwiek powodu. Poza tym wynik z alkomatu podczas kontroli drogowej jest sugerujący, a nie stwierdzający stopień nietrzeźwości. Nie jest on w stu procentach dokładny. dlatego podstawą do ukarania za jazdę pod wpływem alkoholu jest badanie krwi. Tam się już nikt nie pomyli i nic nikogo nie oszuka.

#4 Gość_pieszy_za_kółkiem

Gość_pieszy_za_kółkiem
  • Goście

Napisano 21 czerwiec 2011 - 14:53

Ciekawe ile czasu średnio mija od kontroli stanu trzeźwości za pomocą alkomatu do pobrania krwi. Przecież wiadomo, że musi to być zrobione w placówce medycznej przez odpowiednie osoby. W tym czasie teoretycznie może nam się obniżyć poziom alkoholu w organizmie. Istnieje w teorii szansa, że np z 0.4 promila spadnie na 1,99 i w tym momencie nie popełniamy wykroczenia.

#5 Gość_Zbigniew70

Gość_Zbigniew70
  • Goście

Napisano 08 lipiec 2011 - 14:16

Bodajże po dziesięciu minutach od pierwszego badania, które wskazało alkohol w wydychanym powietrzu badanie jest powtarzane. Jeśli następuje wzrost stężenia to nie ma już ratunku bo nam na pewno nie spadnie poniżej 0.2 promila do czasu pobrania krwi.

#6 Gość_Alcman

Gość_Alcman
  • Goście

Napisano 17 sierpień 2011 - 23:03

Oszukanie policyjnego alkomatu to jak oszukanie fotoradaru - niemożliwe. Problem z alkomatem był w słynnej sprawie człowieka, który psikał odmrażaczem do szyb i stracił prawo jazdy bo pierwszy pomiar pokazał jazdę pod wpływem.

#7 Gość_spokoloco

Gość_spokoloco
  • Goście

Napisano 21 sierpień 2011 - 15:51

Podobno, jeżeli jedliście właśnie czekoladkę z alkoholem, jabłko czy coś innego co mogło by być przyczyną fałszywego odczytu alkomatu, należy o tym poinformować policjanta. Wtedy nawet jeżeli wykaże powyżej 0,2 promila, badanie jest powtarzane po 15 min i jeżeli wyjdzie 0 to nie stracicie prawa jazdy...

#8 Gość_maurycja

Gość_maurycja
  • Goście

Napisano 24 sierpień 2011 - 21:21

Radzę też wspomnieć o płynie do spyskiwaczy czy uprzednio zjedzonym "Pawełku", a i chyba nie ma skutecznego sposobu na oszukanie alkomaty. Można jedynie grać na czas przy badaniu krwi.

#9 Gość_dartom

Gość_dartom
  • Goście

Napisano 06 wrzesień 2011 - 09:15

ostatnio na Discovery goście obalali mity i właśnie w jednym z odcinków działali z alkomatem!!! próbowali wszystkiego - nie było szans aby oszukać to urządzenie. najlepiej nie wsiadać za kółko pod wpływem, a dla własnego bezpieczeństwa kupić sobie alkomat ;-)

#10 Gość_Karol007

Gość_Karol007
  • Goście

Napisano 06 wrzesień 2011 - 12:21

Teraz będzie 3 krotne badanie w celu wyeliminowania "pawełków" "czekoladek z likierem" , "jabłek".

#11 Gość_gosc

Gość_gosc
  • Goście

Napisano 26 maj 2012 - 09:19

Kilka lat temu jako jeszce dumny posiadacz samochodu marki ford zaproponowlam koledze ze odwioze go do domu w weekend po spedzeniu kilku godzin ze znajomymi i wypiciu 3-4 drinkow, nic wielkiego, w koncu bylo juz dobrze po polnocy, w miescie spokoj, nie ma ruchu, ale pech chcial, ze zatrzymala nas do kontroli policja, zwykla kontrola rutynowa, i kazali mi dmuchac w alkomat.... sam nie moglem uwierzyc, jak po 3 probie wykazal 000 , ale ja nie wciagalem powietrza do pluc ustami , tylko nosem, wiec wydychalem powietrze ktore nie dostawalo sie gleboko do pluc.... oczywiscie to dziala gdy sie wypije niewiele i minelo juz jakies 40-50 minut po ostatnim drinku...

#12 Gość_staś

Gość_staś
  • Goście

Napisano 24 listopad 2012 - 21:10

ewentualnie zostaje łapówka dla operatora alkomatu ,kiedyś tak się uratowałem ale to ryzykowna operacja

#13 Gość_Jan i Cecylia

Gość_Jan i Cecylia
  • Goście

Napisano 01 październik 2013 - 19:44

Bardzo mnie irytuje takie godzenie się z istniejącymi idiotyzmami. Za zjedzenie batonika zabiorą prawo jazdy a Wy mówicie - "niestety, takie jest prawo"!!! Bezwolni, nicniemogący obywatele tego cholernego kraju

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ostatnio dodane tematy