Skocz do zawartości

Zdjęcie

Co grozi za brak badań technicznych samochodu

7 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Moja Firma

Admin Moja Firma

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy forów
  • 102079 postów

Napisano 12 marzec 2009 - 12:55

Komentarz do artykułu: Co grozi za brak badań technicznych samochodu?

#2 Guest_Marek

Guest_Marek
  • Goście

Napisano 03 sierpień 2009 - 10:12

Odpowiedź podsekretarza stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji - z upoważnienia ministra -na interpelację nr 5188 w sprawie procedury zatrzymania dowodów rejestracyjnych pojazdów ,, Podkreślenia wymaga fakt, iż w obowiązującym stanie prawnym, pomimo iż ustała przyczyna zatrzymania dowodu rejestracyjnego pojazdu (co potwierdzone zostało poprzez wykonanie dodatkowego badania technicznego), zaświadczenie wydane przez uprawnionego diagnostę nie jest dokumentem dopuszczającym pojazd do ruchu w myśl art. 71 ust. 1 przedmiotowej ustawy. Tym samym pojazd może być użytkowany jedynie przez okres, na który zezwolił policjant w pokwitowaniu. Użycie pojazdu przed odebraniem dowodu rejestracyjnego pojazdu, nawet w przypadku, jeśliby miał być to tylko dojazd ze stacji diagnostycznej do miejsca garażowania, będzie naruszeniem przepisów prawa.Z poważaniem, Podsekretarz stanu Adam Rapacki, Warszawa, dnia 17 października 2008 r. ''

#3 Guest_pieszy_za_kółkiem

Guest_pieszy_za_kółkiem
  • Goście

Napisano 05 lipiec 2011 - 18:06

wyjaśnienie co do stanu prawnego jasne. Szkoda tylko, że nie ma uzasadnienia co do jego zasadności. Dobrze by było, żeby się coś działo w celu przyśpieszenia odzyskiwania dowodu rejestracyjnego.

#4 Guest_rambit666

Guest_rambit666
  • Goście

Napisano 07 marzec 2015 - 11:17

prawnie cacy,ale co daje pieczątka w dowodzie? jeżdżę po stacjach ponad 20 lat,nawet maski nie kazali ponieść,o hamulcach nie wspomnę,to za co płacę 100 zł? za pieczątkę w dow.rej.? a nazajutrz po kontroli złapie mnie drogówka i stwierdzi,że pojazd niesprawny! dlaczego płacę mandat ja, a nie ten ,kto dokonał przegląu?!

#5 Guest_aga

Guest_aga
  • Goście

Napisano 25 sierpień 2015 - 17:16

jaka jest kara za nieważny przegląd rejestr. samochodu? czy cos sie placi? jak sie spuznie z przeglądem. pomuzcie mi?

#6 Guest_Billa

Guest_Billa
  • Goście

Napisano 07 grudzień 2016 - 00:50

mandat wynosi 50 lub 100zł. Policja często go nie wystawia. Jeżeli załatwimy przegląd tego samego dnia to istnieje możliwość odebrania dowodu od patrolu lub komendy/posterunku,ale to już zależy od humoru policjanta:) Pozdrawiam

#7 Guest_Billa

Guest_Billa
  • Goście

Napisano 07 grudzień 2016 - 01:57

...można też powiedzieć, że dowód został w domu:) zgarnąć mandat 50zł za brak dokumentu i nie mieć problemu z jego odzyskaniem:) ale oczywiście nie polecam:)

#8 Guest_K.

Guest_K.
  • Goście

Napisano 21 kwiecień 2017 - 11:52

kserokopia???!!! Albo ksero albo kopia!!!

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych