Skocz do zawartości

Ile kosztuje kupno / przygotowanie samochodu do DRIFTu?

19 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Majones

Guest_Majones
  • Goście

Napisano 30 maj 2011 - 15:01

Czy zakup auta do DRIFTu to droga impreza?Chciałbym zacząć amatorsko, więc nie wiem czy lepiej kupić gotowe auto do driftu czy może kupić tanią bazę i stopniowo ją przerobić?Jakie auto do driftu wybrać w obu tych przypadkach?Ma być w miarę tanio.Myślałem o tylnonapędowych autach typu BMW Serii 3 czy Ford Sierra.A może jeszcze coś innego?Koszt takiego auta do driftu (gotowego) widziałem na allegro, to wydatek rzędu 10 tysięcy złotych?A może kupię taniej bazę, i inwestując w nią trochę pieniędzy będę miał większą satysfakcję i wydam mniej pieniędzy?Czekam na Wasze opinie i rady bo jestem zielony w temacie doboru sprzętu, chociaż umiejętności już jakieś posiadam.Chciałbym pogłębiać swoją pasję.

#2 Guest_używam gazu On Off

Guest_używam gazu On Off
  • Goście

Napisano 30 maj 2011 - 23:47

Jeżeli nie masz pojęcia o mechanice kup auto już przygotowane będziesz o wiele łatwiej. Sierra to słaby pomysł mało jest do niej klamotów i nie ma żadnego sensownego silnika. Szukaj BMW e30 z silnikiem od M-ki e36 albo z jakimś V8 od serii 7. Auto przygotowane powinno mieć klatkę dla nadania sztywności szpere hydrauliczny rękaw no i dobrze jak ma regulowany zawias i zwrotnice przerobione. Pamiętać jednak musisz że taka wydumka będzie dosyć awaryjna. No i chyba najważniejsza kwestia o której dużo osób zapomina mianowicie opony. Opony w drifcie odpowiadają za trakcję im lepiej klejąca opona tym większa kontrola w zakręcie. Weź pod uwagę wydatek na ogumienie gdyż opony w tym sporcie kończą się stosunkowo szybko.

#3 Guest_Matee

Guest_Matee
  • Goście

Napisano 02 czerwiec 2011 - 01:12

Na Twoim miejscu Majones, jeśli dopiero zaczynasz się w to bawić - mierzyłbym siły na zamiary. Czyli coś w miarę lekkiego o niezłej mocy.BMW Serii 3 wydaje się być dobrym rozwiązaniem, Sierra to faktycznie już niezły trup i znalezienie czegoś większego niż 2.0 DOHC będzie problemem.Jeśli auto ma być pro nie obejdzie się bez zainwestowania w:klatkę bezpieczeństwa, fotele, kierownicę, zawieszenie, koła. Plus to co przy aucie będzie do zrobienia na bieżąco.Auto do driftu musi spełniać kilka prostych założeń, zwłaszcza jeśli chcesz startować nim w zawodach.A jeśli tylko i wyłącznie do zabawy to lepiej kupić coś gotowego, bo może nie starczyć Ci cierpliwości do samodzielnej zabawy w przeróbki.Ja bym liczył te 10 tysięcy złotych, niezależnie od tego czuy kupisz gotowy samochód do driftu, czy bazę którą trochę przerobisz.

#4 Guest_Jericho

Guest_Jericho
  • Goście

Napisano 05 czerwiec 2011 - 21:12

Jeśli chodzi o auto do driftu to na początek wystarczy około 5 tysięcy złotych.Za tą cenę kupisz BMW Serii 3 z okolic 1990 roku.Nie będzie w idealnym stanie ale jest szansa że znajdziesz około 170 konną odchudzoną wersję z klatką bezpieczeństwa.Wpisz na allegro w wyszukiwarce samochodów "drift".Znajdziesz tam już gotowe lub zaczęte projekty samochodów do driftu.5000-8000 tysięcy złotych to na początek przygody z autem do driftu kwota rozsądna.

#5 Guest_używam gazu On Off

Guest_używam gazu On Off
  • Goście

Napisano 06 czerwiec 2011 - 12:08

podstawą do driftuu jest mocny motor i szpera.

#6 Guest_TaDI6

Guest_TaDI6
  • Goście

Napisano 13 czerwiec 2011 - 19:00

Ja tam polecam najpierw pojeździć czyimś autem i spróbować swoich sił zanim zaczniemy pakować pieniądze w przygotowanie auta do driftu.Wiem jedno - bez silnika o sporej mocy (stosunek mocy do masy auta) nie zdziałasz wiele w temacie, zwłaszcza na suchej nawierzchni.Dlatego wszelkie seryjne auta to bezsens.BMW Serii 3 jako auto do driftu jest tak popularne ze względu na prostą konstrukcję, niewielką masę i dużą podatność na modyfikacje, silniki 170 konne (około) dają radę, autko będzie się słuchało i latało bokiem.Mierz siły na zamiary żebyś się nie zabił :PProponuję też załatwić sobie dużą ilość opon i człowieka który Ci je będzie za pół darmo wymieniał :P

#7 Guest_Jericho

Guest_Jericho
  • Goście

Napisano 22 sierpień 2011 - 03:08

Ostatnio oglądaliśmy kilka BMW E30 przygotowanych do DRIFTu i stwierdzam już z całą pewnością, że jeśli nie szukamy bazy a już w miarę zrobionego auta z mocnym silnikiem i zdrową budą to na takie auto do driftu trzeba liczyć te 10 tysięcy złotych.

#8 Guest_pitekd

Guest_pitekd
  • Goście

Napisano 30 grudzień 2012 - 19:22

chcemy z bratem pobawić się w drifting, możemy wydać z 50 tys zł.Chciałbym aby takie auto było dość mocne, opony były stosunkowo tanie oraz można było je naprawiać w standardowym warsztacie samochodowym - mój kolega prowadzi właśnie taki.Powiedzmy, że może być 40 tys + spory zapas opon

#9 Guest_Posz

Guest_Posz
  • Goście

Napisano 26 kwiecień 2013 - 10:54

Ja ogólnie do auta polecałbym także czujniki parkowania Karmax. Niby nie wielka rzecz a może wbrew pozorom bardzo pomóc.

#10 Guest_MrJacek

Guest_MrJacek
  • Goście

Napisano 21 czerwiec 2013 - 23:36

Mam pytanie czy nissan 200sx byłby dobry na początek rozpoczynania kariery driftu ?? Proszę o szybką odpowieć.

#11 Guest_trolol

Guest_trolol
  • Goście

Napisano 10 październik 2013 - 22:24

Tak, ten nissan to dobry wybór !

#12 Guest_michal

Guest_michal
  • Goście

Napisano 08 listopad 2013 - 22:42

wedlug mnie 200 sx to zaee sty woz na pocztek,

#13 Guest_Pan W

Guest_Pan W
  • Goście

Napisano 20 luty 2014 - 12:30

oczywiście że nissan 200sx jak najbardziej sie nadaje.

#14 Guest_Marcel

Guest_Marcel
  • Goście

Napisano 25 kwiecień 2014 - 09:51

A co sądzicie o Mercedesie 124 coupe? Mam takiego z silnikiem 220 KM. Nadaje się do przeróbki na drift?

#15 Guest_szczerbaty

Guest_szczerbaty
  • Goście

Napisano 20 październik 2014 - 06:09

Tak nadaje się na sam poczatek latania bokiem, ale beda potrzebne modyfikacje z zawieszeniem

#16 Guest_Rafall

Guest_Rafall
  • Goście

Napisano 16 grudzień 2014 - 22:21

mam 15 lat i chcę już zacząć przygodę z driftem mam około 10 tyś do wydania mam zaprzyjaźnionego mechanika i faceta od ogumienia projekt chciałbym raczej wykonać sam (z tatąi tym mechanikiem) więc polecicie bmw e 30 ? możecie przytoczyć jeszcze pare innych aut w mairę tanich rwd?? btw co to jest szpera sory ale też jestem jeszcze zielony 

#17 Guest_d255

Guest_d255
  • Goście

Napisano 30 listopad 2015 - 18:32

witam czy orientuje sie ktos w cenach opon do driftu takie jak wymieniali powyzej ? smile.png

#18 Guest_martin

Guest_martin
  • Goście

Napisano 19 grudzień 2015 - 10:36

Poleci ktos firme ktora zajmuje sie przygotowaniem auta do driftu?

#19 Guest_martin

Guest_martin
  • Goście

Napisano 19 grudzień 2015 - 10:38

Poleci ktos firme ktora zajmuje sie przygotowaniem auta do driftu?

#20 Levan

Levan

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 7 postów

Napisano 14 marzec 2017 - 12:05

Pierwsza sprawa, która jest niejako wykładnią późniejszego driftu to przygotowanie auta od strony technicznej. Ja swój pojazd chipowałem i dokonałem tego w profesjonalnym warsztacie, który specjalizuje się w tego typu usługach http://car-soft.eu/chip-tuning/Generalnie oferta jest dostosowana do potrzeb różnych grup Klientów. Moim zdaniem dokonanie odpowiedniego chipowanie plus wsparcie działań moderacją pewnych ustawień sprawia, że pojazd można oceniać pod kontem przydatności do driftu.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych