Skocz do zawartości

Ile kosztuje wypożyczenie kampera? Wynajem kamperów w Polsce

17 odpowiedzi w tym temacie

#1 Gość_Matee

Gość_Matee
  • Goście

Napisano 22 czerwiec 2011 - 13:28

Ile kosztuje w Polsce wypożyczenie średniej klasy kampera?Czy taki wyjazd ze znajomymi jest opłacalny?Wynajem kamperów w Polsce dopiero raczkuje, nie jest to chyba jeszcze masowe zjawisko. Czy się mylę?Jakie warunki trzeba spełnić żeby wypożyczyć kampera? Jest jakiś wiek?Rozumiem, że wystarczy zwykłe prawo jazdy kategorii B?A może ktoś bawił się w wynajem kamperów w naszym kraju - interesuje mnie okres około 18 dni.Macie jakieś doświadczenia w wypożyczaniem samochodów kempingowych?

#2 Gość_amigo75

Gość_amigo75
  • Goście

Napisano 23 czerwiec 2011 - 00:01

Z tego co wiem to w Polsce jest dosyć droga impreza w dalszym ciągu.Znajomy wypożyczał taki samochód mieszkalny to płacił 450 zł za dobę i jeszcze chyba z 5 tys. zł. kaucji musiał wpłacić. A pomimo, że nic nie uszkodził to i tak mu z kaucji potrącili 500 zł przy oddawaniu

#3 Gość_adam1981

Gość_adam1981
  • Goście

Napisano 23 czerwiec 2011 - 00:04

A jesteś pewny, że taki sposób spędzania czasu Cię interesuje?Mi znajomy raz dobrze wytłumaczył jak chciałem wypożyczyć przyczepę kempingową.Powiedział mi że to jakby na tydzień zamknąć się z rodziną w łazience.Rzeczywiście spróbowałem na Mazury pojechać z przyczepą i niezbyt mi się to spodobało.Np. na Węgry wolę jechać samochodem i wynająć kwaterę.

#4 Gość_Gonzo12345

Gość_Gonzo12345
  • Goście

Napisano 23 czerwiec 2011 - 00:06

No tak. Tylko wtedy jesteś skazany do siedzenia z rodziną prze całe wakacje w jednym miejscu. Kamperem w tym czasie możesz zwiedzić całe Węgry. To na pewno jest zaleta

#5 Gość_tomek767

Gość_tomek767
  • Goście

Napisano 23 czerwiec 2011 - 00:07

A jak to jest w takim kamperze?Ile tam może jechać osób?Jak wygląda miejsce do spania?Czy w czasie jazdy można leżeć?

#6 Gość_maurycja

Gość_maurycja
  • Goście

Napisano 23 czerwiec 2011 - 22:05

ja również nie jestem fanką kamperów, chociaż tak naprawdę nigdy nimi nie podróżowałam, przemawia do mnie argument o łazience...co do mobilności, wolę zapakować namiot i podróżować samochodem, szybciej i wygodniej :)

#7 Gość_Jericho

Gość_Jericho
  • Goście

Napisano 27 czerwiec 2011 - 00:00

Ale w Kamperze chyba nie wolno przebywać podczas jazdy w części sypialnej?Jak to wygląda?No bo ile jest miejsc siedzących w kabinie służących do podróży? Np. kamper będzie 5 osobowy to będzie 5 miejsc służących do jazdy?Chyba nie...

#8 Gość_gość

Gość_gość
  • Goście

Napisano 03 sierpień 2011 - 01:11

Witam ! Camper to super sprawa ! Sama posiadam 6 osobowego kampera i polecam ten rodzaj turystyki .Nie jest ona jednak przeznaczona dla wszystkich - jeśli ktoś lubi tydzień leżeć na plaży czy przy hotelowym basenie - spokojnie może sobie odpuścić , ale dla fanów przygody i poszukiwaczy tajemniczych zakątków to jest dopiero coś ! w tym roku zwiedzilśmy camperem Francję i Hiszpanię i było pięknie . Odpowiadając na poprzednie posty : w kabinie kierowcy przeważnie są dwa fotele , dlatego jeśli w camperze przebywa więcej niż 2 osoby oczywiście reszta przebywa w części sypialnej . podczas podróży śpimy wyciągnięci na łożku , oglądamy telewizor albo załatwiamy potrzeby fizjologiczne bez potrzeby zatrzymywania się . można spać gdziekolwiek . podczas naszej 4 tygodniowej wyprawy praktycznie tylko 3 doby spędziliśmy na campingu w Barcelonie . poza tym spaliśmy przy supermarketach , na stacjach benzynowych oszczędzając dużo na noclegach . To nie taka droga forma wypoczynku jeśli podróżuje się z głową i nie oczekuje luksusów .:)Znajomi wynajmują swojego autocampa za śmieszne pieniądze , dlatego polecam dla amatorów caravaningu :) http://allegro.pl/du...1749110208.html

#9 Gość_carolcia

Gość_carolcia
  • Goście

Napisano 03 sierpień 2011 - 18:16

Z tego co wiem to podczas jazdy nie można sobie leżeć w części sypialnej. Co z obowiązkiem zapinania pasów? Chyba jest to karalne (tak na zdrowy rozum).

#10 Gość_Morel

Gość_Morel
  • Goście

Napisano 04 sierpień 2011 - 09:55

Camperem po Europie czy nawet po Polsce - radzę wykupić dobre i sprawdzone ubezpieczenie! Bo inaczej taka podróż w razie problemów może okazać się większym zmartwieniem niż przyjemnością. No i liczcie się z tym, że czas spędzony w podróży znacznie się wydłuża, camper szybko nie pojedzie.

#11 Gość_Majones

Gość_Majones
  • Goście

Napisano 05 sierpień 2011 - 10:35

Ja nawet nie wiedziałem, że w Polsce można wypożyczyć campera. W ogóle nie widzę tego typu aut na drogach, w zachodniej europie to popularny sposób na spędzanie wakacji.Mnie zawsze zastanawiało jedno.Załóżmy, że nasz kamper ma 5 miejsc do spania - gdzie podróżują pasażerowie?Chyba nie wolno przebywać ani w przyczepie ani w części mieszkalnej campera w czasie podróży? A w kabinie nie ma przecież 5 miejsc. Czy się mylę?

#12 Gość_gość

Gość_gość
  • Goście

Napisano 15 sierpień 2011 - 13:47

Ludzie szczerze mówiąc mylicie się i to bardzo. Sama mam kamperek 6 osobowy i to super sprawa ! ; )Z przodu są 2 fotele, reszta osób MOŻE przebywać w części sypialnej, byle by nie leżeć na górnych łóżkach. Na dolnych jak najbardziej.Kolejny problem, pasy - Nie trzeba mieć zapiętych jeśli osoba siedzi w przeciwnym kierunku niż kierunek jazdy.

#13 Gość_Piotr

Gość_Piotr
  • Goście

Napisano 04 czerwiec 2013 - 22:05

Witam. Czy znajomi nadal oferują swojego kampera do wypożyczenia? jakiego rzedu jest to cena za dobę? poszukuje czegoś na lipiec lub sierpień 2013r. ores najmu ok. 14-16 dni.Pozdrawiam!

#14 Gość_Kampi

Gość_Kampi
  • Goście

Napisano 26 czerwiec 2013 - 21:01

Witam.Zainteresowanych wynajmem kamperów proszę o kontakt 507150559 Michał.Posiadam dwa dobre samochody w rozsądnej cenie.

#15 luka1281

luka1281

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 08 kwiecień 2014 - 12:04

Koszt około 420-450 zł/doba.

Polecam wypożyczalnie "MILA" sam sprawdziłem

Łódź, ul. Aleksandrowska 179

#16 Gość_Arecki

Gość_Arecki
  • Goście

Napisano 27 kwiecień 2014 - 17:28

Proszę Was nie załamujcie mnie.

Większość wujków doradzających to właściciele wypożyczalni.

W Niemczech wypożyczenie kampera może kosztować nawet 35euro/dobę.

Tak ! smile.png

Nie dodaję ile oni zarabiają sad.png

U nas na razie ludzie widzą w tym biznes życia i próbują w 3 lata spłacić kupionego kampera albo zarobić 200% narzutu na racie leasingu. Ot polski standard. Stopa zwrotu biznesu - 3 lata. Taka pozostałość po konikach handlujących walutą tongue.png

Najdroższa wypożyczalnia to https://www.mcrent.de

Są dużo tańsze. I nie mają ukrytych opłat typu: przegląd auta 200 zł (!) bez względu na długość wypożyczenia. 

Kto to przegląda??! Jak każdy tyle płaci to auto jest przeglądane 20 razy w roku?? 

Ludzie przecież tego nie dogląda Jerem Clarkson aby stawka tyle wynosiła !

Normalne naciąganie.

Szukajcie poza Polską. Jeszcze parę lat będą robić z nas jeleni…….

#17 Gość_Gość

Gość_Gość
  • Goście

Napisano 24 lipiec 2014 - 12:05

I od razu skończyło się reklamowanie swoich pojazdów...

#18 Gość_Gość

Gość_Gość
  • Goście

Napisano 14 listopad 2014 - 09:14

Ja wypożyczyłam kampera pierwszy raz w życiu i od tego razu pokochałam ten rodzaj wycieczkowania. Auto wypożyczyłam  w formie www.autocampingi.pl. bardzo prfesionalne podejście do klienta. Samochody w bardzo dobrym stanie. 

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych