Skocz do zawartości

Nawigacja GPS - jaką wybrać, jaką kupić nawigację 2011

27 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Alcman

Guest_Alcman
  • Goście

Napisano 04 lipiec 2011 - 12:24

Chodzi mi o sprzęt aktualny na 2011 rok. Jaką nawigację satelitarną do samochodu kupić? Jaki sprzęt polecacie, jest może jakiś ranking? Nawigacja ma mieć dobre mapy, dobry wyświetlacz i się nie zawieszać. Nie chcę szaleć z ceną nawigacji ale ma być to sprzęt przyzwoity.GPS który mnie nie zawiedzie - i nie wiem jaką kupić.Jaką nawigację na 2011 rok polecacie? Najfajniej jakby działa na niej automapa.

#2 Guest_Fiestka

Guest_Fiestka
  • Goście

Napisano 04 lipiec 2011 - 16:19

Ja korzystam tylko i wyłącznie z nawigacji z mapami automapa.Są najlepsze, więc jeśli wybierałabym na dziś dzień urządzenie do nawigacji, GPS, to przede wszystkim zwróciłabym uwagę na to jakie mapy ono posiada.Musi obowiązkowo obsługiwać automapę.Mio robi całkiem niezłe nawigację, swojego czasu miałam na wyjazd nawigację firmy Clarion - niezła ale tylko w Polsce.Za granicą słabe mapy i niestety często się zawieszała.Przy zakupie nawigacji zwróćcie szczególnie uwagę na jakość wyświetlacza.Musi być jasny i wyraźny, to często problem podczas jazdy w dużym nasłonecznieniu.W kiepskiej nawigacji nic nie będzie widać.

#3 Guest_TaDI6

Guest_TaDI6
  • Goście

Napisano 05 lipiec 2011 - 14:55

Nawigacje GPS sporo się rozwinęły przez ostatnich kilka lat, ekrany urosły, stały się wyraźniejsze, a mapy są coraz bardziej rozbudowanie.Czasem chcąc kupić drogą nawigację warto zastanowić się na zintegrowanym system Audio np. Pioneera czy Alpine. Mamy wtedy doskonałą nawigację i system audio - dodatkowo całość ładnie wygląda.Nie ma sensu przepłacać za przenośną nawigację, nie mam na myśli kupowania najtańszych ale raczej średnią półkę.

#4 Guest_spokoloco

Guest_spokoloco
  • Goście

Napisano 05 lipiec 2011 - 22:47

A jakies modele z nizszej półki polecacie? W cenie powiedzmy do 300 złotych? Czy wszystkie są oparte na Windows Mobile?

#5 Guest_Majones

Guest_Majones
  • Goście

Napisano 05 sierpień 2011 - 10:37

Polecam zainwestowanie w telefon z dużym wyświetlaczem i do tego nawigacja TOM TOM, aktualna na rok 2011.Nie ma lepszego połączenia.Mi by się nie chciało nosić dodatkowego urządzenia, szkoda mi pieniędzy na taką przenośną nawigację skoro smartfony radzą sobie równie dobrze.Poza tym tanie urządzenia lubią się zawieszać, a zainstalowane na nich mapy są bardzo słabe i mało funkcjonalne.

#6 Guest_pandora_wawa

Guest_pandora_wawa
  • Goście

Napisano 16 sierpień 2011 - 23:29

Ale mapy można chyba inne zainstalować, niż te wgrane standardowo do taniej nawigacji? A jak w takich tanich nawigacjach z gubieniem sygnału? Czy działa to bez problemów nawet przez szyby z ogrzewaniem (jak w Fordzie)?

#7 Guest_ghostbuster

Guest_ghostbuster
  • Goście

Napisano 17 sierpień 2011 - 18:25

Tom Tom w wersji Live oferuje opcje HD Traffic która na bieżąco pokazuje sytuacje na drodze, korki i zamknięte drogi obliczając ewentualne opóźnienie. Oblicza również drogę alternatywną pozwalającą ominąć zator. Niestety taka zabawka to spory wydatek.

#8 Guest_pandora_wawa

Guest_pandora_wawa
  • Goście

Napisano 17 sierpień 2011 - 20:35

To samo może ci pokazać mapa Googla, jeżeli masz smartfona z Androidem i dostępem do internetu. Może nie jest to tak sprawne jak w TomTomie, ale na pewno tańsze.

#9 Guest_Jericho

Guest_Jericho
  • Goście

Napisano 22 sierpień 2011 - 02:54

A czy MIO to dobra firma? Ostatnio zrobili promocję na swoje nawgiacje o jakieś 500 zł.Nowy model na 2011 rok był przeceniony z 1000 na 500, pytanie tylko czy opłaca się płacić tyle za nawigację gps do samochodu?

#10 Guest_Retor

Guest_Retor
  • Goście

Napisano 25 grudzień 2011 - 12:10

Zależy jak dużo jeździsz i ilu bajerów potrzebujesz mieć. Jeśli chcesz mieć dobrą nawigację + jeździsz za granicę i chcesz mieć działający traffic (korki etc.) + np. jeszcze bluetootha i nawi jako zestaw głośnomówiący do telefonu + dużo map w Europie etc etc ... jeśli potrzebne Ci, to warto zapłacić. Przeważnie te droższe mają aktualizacje map przez jakiś czas no i duży ekran. W innym wypadku bierz coś tańszego, ja ostatnio na wyprzedaży w komputroniku dorwałem MODECOM FreeWAY MX2 HD za nieco ponad 400zł i nawi jest kapitalna, polecam za taką kasę. Ewentualnie z tańszych to mio moov.

#11 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 10 lipiec 2012 - 13:33

Tak się sklada ze z racji zawodu zajmuje sie nawigacjami i mam o tym drobne pojecie. Po przeczytaniu postow pozwolcie ze odniose sie opierajac sie na wlasnych doswiadczeniach do poruszanych tematow:- Zgadzam sie ze w przypadku nawigacji mapa ma wieksze znaczenie niz urzadzenie i od tego nalezy zaczac - wybor mapy- Jesli chodzi o Automapa to fakt jest to dobry pprogram jednak sa rzeczy ktore moga byc w nim denerwujace, jesli sie o nich wie i akceptuje to ok.Jedna z wad z ktora mi najtrudniej jest sie pogodzic jest wpuszczanie w centrum miasta przy mozliwosci skrocenia przejazdu korzystajac z obwodnicy, na trasie ktora prowadzi przez kilka miast moze to byc irytujace. Wady takiej nie posiadaja mapy oparte o dane teleatlas. Z kolei automapa jest dokladniejsza jesli chodzi o baze adresow i poruszanie sie po miescie. Jesli bedziemy raczej szukac adresow w obrebie miast to automapa jest ok, jesli szukamy nawi do dluzszych podrozy to polecam cos z programow opartych o teleatlas.- jesli chodzi o jasnosc wysiwetlacza to nie jest to taka prosta sprawa. W mocnym sloncu nie ma szans, zadne urzadzenie nie zapewni dosknalego widoku. Na szczescie nasz samochod zwykle sie porusza i urzadzenie znajduje sie pod pewnym katem do slonca, mamy tez do dyspozycji komendy glosowe co tez ulatwia sprawe w przypadku chwilowej zlej widocznosci. Mysle ze w takiej sytuacji istiotniejsza kwestia jest to zeby ekran byl antyodblaskowy bo wtedy nie zbiera i nie odbija calego swiatla w samochodzie. Szybka jest wtedy jakby matowa ale pozwala w efekcie na lepsza widocznosc- Co mozna polecic do 300 zł.. mysle ze sensownym wyborem sa nawigacje z odblokowanym systemem np. Navroad, Blow, Go Clever. Z tej trójki najlepsze wrażenie robi na mnie Navroad ze względu na używanie lepszych materiałów i drobne ale istotne udogodnienia- "Urządzenie nie zawiesza się" - niestety urządzenia tego typu maja to do siebie ze od czasu do czasu sie zawieszaja, kwestia dobrania dobrych parametrow technicznych i problem mozna ograniczyc. Nie przekonuje mnie uzywanie telefonu do nawigacji. Przy dluzszych trasach potrzebne jest uzywanie obu funkcji jednoczesnie oraz pozostaje kwestia nieustannego zasilania telefonu- Jeśli chodzi o korki to automapa oferuje chyba najtansze rozwiazanie w postaci stale rozbudowjacego sie AM'TRAFFIC. Obawiam sie ze połaczenie z googlem za posrednictwem internetu dla wielu osob moze okazac sie bardzo drogie.. Przestrzegam widzialem juz zdziwionych rachunkiem ;)

#12 Guest_kate

Guest_kate
  • Goście

Napisano 30 listopad 2012 - 14:41

Witam. Chciała bym kupić nawigację tylko nie bardzo wiem jaką. Myślałam 0 MIO M610 Europa Plus lub MIO 680 FEU. Pierwsza nie ma czytnika kart nie wiem czy to ważne. Co myślicie? A może jakieś inne propozycje? Cenowo tak do 400 zł góra do 500 zł. Proszę o pomoc

#13 Guest_Jarek

Guest_Jarek
  • Goście

Napisano 27 listopad 2013 - 17:52

Ja osobiście, kupując nawigację GPS kierowałem się rankingiem z http://www.monitorin...gacja-gps.aspx. Szczerze mówiąc sprawdził się w 100%. Dobrałem urządzenie może nie z podium natomiast jak dla mnie wystarczające. Wszystkie funkcje, jakie opisane były w artykule sprawdzają się idealnie. dobrze, że są takie pomoce, bo każdy laik jak ja ma możliwość wybrania sprzętu zgodnie ze swoimi oczekiwaniami i możliwościami.

#14 michau

michau

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 5 postów

Napisano 29 marzec 2014 - 09:38

A ja mam pytanie dotyczące tego jaką nawigację polecacie na Europę. Po Polsce jeżdżę praktycznie bez GPS, ale potrzebuję czegoś naprawdę dobrego na Niemcy, Holandię i Francję. Przede wszystkim jakie urządzenie wybrać i jakie mapy?

Zastanawiam się nad dwoma rozwiązaniami, czyli po pierwsze mam smartfona i tam mógłbym zainstalować jakieś mapy na Androida, jeśli tak to jakie? Widzę, że Automapa kosztuje 150 zł na rok, a TomTom jak dobrze rozumiem 36 EUR (dożywotnio?). Jak coś źle piszę to poprawcie.

Tak więc czy w ogóle warto kupować osobne urządzenie GPS czy wystarczy sam smartfon, jakie to ma wady/zalety, A jeśli kupić osobną nawigację to jaką? Kiedyś pamięta, że mój kolega do busa kupował MIO i był zadowolony, co myślicie np. o takiej nawigacji http://www.mediamark...uropa,id-523685 - czy te mapy są dobre i często wychodzą aktualizacje? Taka nawigacja jest większa oczywiście od mojego telefonu, tak więc było by czytelniej. To znacząca zaleta jaka rzuca się w oczy. Ogólnie mam pewien dylemat i będę wdzięczny za wszelkie porady, czy szukać czegoś na androida czy kupować osobne urządzenie. Zapraszam do odpowiedzi.

#15 Guest_janek

Guest_janek
  • Goście

Napisano 30 marzec 2014 - 20:21

Tu są zawsze aktualne testy nawigacji samochodowych Warto się z nimi zapoznać przed dokonaniem zakupu. Takie informacje są naprawdę bardzo przydatne. Ludzie, nie patrzcie na cenę, a na jakość. Byle co szybko się zespuje.

#16 biznesowa

biznesowa

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 23 postów
  • LokalizacjaKielce

Napisano 02 czerwiec 2014 - 14:15

Myślicie, że taki nawigator turystyczny http://www.touristnavi.com  który przecież też ustala położenie za pomocą GPS może działać jako nawigacja samochodowa?

#17 eldem

eldem

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 286 postów

Napisano 03 czerwiec 2014 - 04:34

A ja mam pytanie dotyczące tego jaką nawigację polecacie na Europę. Po Polsce jeżdżę praktycznie bez GPS, ale potrzebuję czegoś naprawdę dobrego na Niemcy, Holandię i Francję. Przede wszystkim jakie urządzenie wybrać i jakie mapy?

Zastanawiam się nad dwoma rozwiązaniami, czyli po pierwsze mam smartfona i tam mógłbym zainstalować jakieś mapy na Androida, jeśli tak to jakie? Widzę, że Automapa kosztuje 150 zł na rok, a TomTom jak dobrze rozumiem 36 EUR (dożywotnio?). Jak coś źle piszę to poprawcie.

Tak więc czy w ogóle warto kupować osobne urządzenie GPS czy wystarczy sam smartfon, jakie to ma wady/zalety, A jeśli kupić osobną nawigację to jaką? Kiedyś pamięta, że mój kolega do busa kupował MIO i był zadowolony, co myślicie np. o takiej nawigacji http://www.mediamark...uropa,id-523685 - czy te mapy są dobre i często wychodzą aktualizacje? Taka nawigacja jest większa oczywiście od mojego telefonu, tak więc było by czytelniej. To znacząca zaleta jaka rzuca się w oczy. Ogólnie mam pewien dylemat i będę wdzięczny za wszelkie porady, czy szukać czegoś na androida czy kupować osobne urządzenie. Zapraszam do odpowiedzi.

Popatrz co wybierają kierowcy międzynarodówki, ci zawodowi, to bęziesz miał pewność dobrego wyboru.

#18 Guest_Zibi

Guest_Zibi
  • Goście

Napisano 13 styczeń 2015 - 08:49

Ja kupiłem nawigację od zagranicznego producenta i wgrałem polskie aktualizacje i wyszło o wiele taniej niż gdybym kupił w Polsce. koszt na allinside.pl to niecałe 200 zł + aktualizacja i jestem do przodu 500 zł.

#19 alf

alf

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 410 postów

Napisano 20 maj 2015 - 05:29

Ja kupiłem nawigację w Polsce. Jestem zdania,ze warto jest sobie kupić coś porządnego a nie jakieś badziewie. Swonę allienside znam ale sorry - są tam głównie chińskie podróby a na tym już nie raz sie przejechałem.

Odsyłam do dobrego porównania:

http://lepsze.co/ran...cja-samochodowa

Znajduje sie tam obecny ranking nawigacji samochodowych. Jak widzicie te najpopularniejsze wcale nie są aż tak bardzo drogie . Dla przykładu nawigacje Modecom. 

#20 HannaAkini

HannaAkini

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 9 postów
  • LokalizacjaKsiąż Wielkopolski

Napisano 22 maj 2015 - 14:10

ważniejsze od samego gps jaki program będzie w środku, uważam, że automapa albo mapa map są najlepsze, reszta to kicha

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych