Skocz do zawartości


DZIECKO W FOTELIKU - DO ILU LAT?


54 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_edek

Guest_edek
  • Goście

Napisano 30 maj 2011 - 16:22

DO JAKIEGO wieku należy przewozić dzieci w foteliku? mam córkę, która powoli zaczyna wyrastać z fotelika. ma 8 lat. ja w jej wieku jeździłem bez fotelika, a od 10 roku zycia mogłem jeździć z przodu.

#2 Guest_TaDI6

Guest_TaDI6
  • Goście

Napisano 31 maj 2011 - 21:46

Pytasz do ilu lat dziecko musi jeździć w foteliku?Otóż jazda bez fotelika to wiek 12 lat lub 150 cm wzrostu.Wtedy dziecko może jeździć jako pełnoprawny pasażer :)Pamiętajcie również, że przewożenie dziecka a foteliku na przednim siedzeniu jest możliwe tylko w autach bez poduszki powidtrznej lub przy wyłączonej poduszcze powietrznej pasażera!!

#3 Guest_tomasz

Guest_tomasz
  • Goście

Napisano 01 czerwiec 2011 - 09:05

DZIECKO W FOTELIKU - CD. osobiście przewoże dziecko w foteliku na przednim fotelu, rzeczywiście przewożę dziecko w foteliku przy wyłączonej poduszce powietrznej. zapala mi se nawet taka lampka że poduszka powietrzna jest wyłączona. i teraz pytanie:czy zapalenie sie tej lampki o wyłączonej poduszce powietrznej oznacza, że wyłączone są wszystkie poduszki? czy też tylko ta 1 poduszka tj. po stronie pasażera.

#4 Guest_marek82

Guest_marek82
  • Goście

Napisano 01 czerwiec 2011 - 13:19

Łatwiej będzie pomóc jeśli podasz markę samochodu.

#5 Guest_GOŚĆ

Guest_GOŚĆ
  • Goście

Napisano 05 czerwiec 2012 - 12:31

Na przednim siedzeniu z poduszką powietrzną nie wolno przewozić dziecka ale tyłem do kierunku jazdy. Jeżeli wyłączysz poduszkę to możesz i tyłem.

#6 Guest_Marcel

Guest_Marcel
  • Goście

Napisano 07 czerwiec 2012 - 12:34

Ty filozof w kazdym aucie wyłaczasz ta jedna poduszke z kluczyka bez wzgledu na marke

#7 Guest_Marcel

Guest_Marcel
  • Goście

Napisano 07 czerwiec 2012 - 12:37

Tylko tej jednej i nie sluchaj tych filozofów kazda marka ma takie samo rozwiazanie,z kluczyka mozesz i wylaczysz tylko i wylacznie ta jedna poduszke!!!

#8 Guest_a

Guest_a
  • Goście

Napisano 24 czerwiec 2012 - 16:33

oprocz opla

#9 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 02 lipiec 2012 - 08:15

Na przednim siedzeniu z poduszką powietrzną nie wolno przewozić dziecka ale tyłem do kierunku jazdy. Jeżeli wyłączysz poduszkę to możesz i tyłem.

oczywiście, bo cóż by się dzialo gdyby zdarzył się wypadek? Kierowca miałby poduchę a pasażer już nie?

#10 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 02 lipiec 2012 - 08:19

DO JAKIEGO wieku należy przewozić dzieci w foteliku? mam córkę, która powoli zaczyna wyrastać z fotelika. ma 8 lat. ja w jej wieku jeździłem bez fotelika, a od 10 roku zycia mogłem jeździć z przodu.

ze strony Policji:1.Na przednim siedzeniu pojazdu samochodowego dziecko w wieku do lat 12 może być przewożone jedynie w specjalnym foteliku ochronnym (art. 45 ust. 2 pkt. 5 u.p.o.r.d.) 2.Na pozostałych siedzeniach dziecko w wieku do lat 12, nie przekraczające 150 cm wzrostu, przewozi się w foteliku ochronnym lub innym urządzeniu do przewozu dzieci (siedzisko, podwyższenie), odpowiadającym wadze i wzrostowi dziecka oraz właściwym warunkom technicznym. (art. 39 ust. 3 u.p.o.r.d.). Z powyższego wynika, że dziecko w wieku do lat 12 przekraczające 150 cm wzrostu może być przewożone bez wymaganego fotelika lub siedziska. Jednocześnie dziecko w wieku powyżej 12 lat, nie przekraczające 150 cm wzrostu nie musi być przewożone w foteliku.

#11 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 18 lipiec 2012 - 11:53

Witam, chciałbym się dowiedzieć dokładnie od ilu lat lub ile cm. wzrostu trzeba mieć żeby nie trzeba było jeździć w siedzisku. Komenda Miejska Policji w Katowicach, [http://www.katowice....awane-pytania/], mówi art. 39 ust. 3: “W pojeździe samochodowym wyposażonym w pasy bezpieczeństwa dziecko w wieku do 12 lat, nieprzekraczające 150 cm wzrostu, przewozi się w foteliku ochronnym lub innym urządzeniu do przewożenia dzieci, odpowiadającym wadze i wzrostowi dziecka oraz właściwym warunkom technicznym”, lecz w Komedzie Miejskiej w Węgorzynie mówią że od 120cm. Proszę o szybką odpowiedź!

#12 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 06 styczeń 2013 - 19:28

8lat

#13 Guest_rober kozłowski

Guest_rober kozłowski
  • Goście

Napisano 24 luty 2013 - 16:11

ja jezdiłem od 3 roku życia z przodu a mam 48 lat

#14 Guest_rober kozłowski

Guest_rober kozłowski
  • Goście

Napisano 24 luty 2013 - 16:13

ja jezdiłem od 3 roku życia jezdziłem na wozie z sianem a mam 23 lata

#15 Guest_rober kozłowski

Guest_rober kozłowski
  • Goście

Napisano 24 luty 2013 - 16:13

ja jezdiłem od 3 roku życia jezdziłem na wozie z sianem a mam 23 lata

#16 Guest_gustocfg

Guest_gustocfg
  • Goście

Napisano 06 marzec 2013 - 11:41

W Passacie B5 też nie można wyłączyć poduszki pasażera. Jest jeden sposób ale wymaga wizyty w serwisie i zapłacenia za tą usługę ok.200zł.

#17 Guest_527777

Guest_527777
  • Goście

Napisano 27 czerwiec 2013 - 22:54

dzięki

#18 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 03 sierpień 2013 - 22:09

mam 8

#19 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 03 sierpień 2013 - 22:09

mam 8

#20 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 03 sierpień 2013 - 22:14

ale od ilu zwrostu można jeżdzić bez fotelika



Dodaj odpowiedź



  


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych