Skocz do zawartości

ile można mieć promili?

15 odpowiedzi w tym temacie

#1 Gość_aldo_rejn

Gość_aldo_rejn
  • Goście

Napisano 24 styczeń 2011 - 12:43

jaka jest dopuszczalna libcz promili alkoholu w wydychanym powietrzu? i jak to przeliczyć na gramy?

#2 Gość_oldcowboy

Gość_oldcowboy
  • Goście

Napisano 24 styczeń 2011 - 12:51

A po co ci to? Miej zawsze 0,00 i nie będziesz się musiał zastanawiać czy już masz za dużo, czy jeszcze nie. Oriętacyjnie mężczyzna 15 minut po wypiciu 3 piw półlitrowych o mocy 5% ma już stężenie alkoholu kwalifikowane jako przestępstwo. Więcej szczegółów i informacji na stronie www.parpa.gov.pl

#3 Gość_coijak

Gość_coijak
  • Goście

Napisano 24 styczeń 2011 - 13:27

zdaje się, że to jest 0,5 promila

#4 Gość_boleks

Gość_boleks
  • Goście

Napisano 24 styczeń 2011 - 15:08

ja również jestem za tym, zeby przed jazdą nie pic.

#5 Gość_harman

Gość_harman
  • Goście

Napisano 25 styczeń 2011 - 17:57

przed jazdą to jasne, ale zdarza się, że ktoś pije wieczorem, a rano nadal jest pod wpływem alkoholu ale nie zdaje sobie z tego sprawy, więc nie zawsze to jest świadome wsiadanie za kierownicę pod wpływem alkholu, trzeba dokładnie znać swoje możliwości

#6 Gość_Tolya

Gość_Tolya
  • Goście

Napisano 16 luty 2011 - 10:54

Ja mam prostą zasadę. Albo piję alkohol (piwo, wino, wódka, brandy, gin, bimber, spirytus, szampan, wino musujące, denaturat czy cokolwiek innego) albo wsiadam za kierownicę samochodu (Fiata, Lancii, Forda, Volkswagena, Skody czy czegokolwiek innego ;) Pijanym kierowcom mówimy zdecydowanie NIE.Na poważnie jednak, kierowanie pojazdem pod wpływem alkoholu, nieważne ile go jest, to kiepski pomysł. Każdy ma inną tolerancję i tempo trzeźwienia, a komercyjne alkomaty są mało miarodajne. Zdarza się, że alkomat pokazuje zero, a jak policjant zmierzy to będzie 0,2 promila i będzie kłopot.Zresztą nie tylko picie jest problemem. Wsiadanie do samochodu pod wpływem czegokolwiek co wpływa na czas reakcji, pole widzenia, precyzję i możliwość osądu to oznaka nieodpowiedzialności. Mało tego: wsiadanie do auta będąc bardzo zmęczonym i wyruszanie w długą trasę może być przyczyną wypadku równie dobrze jak po wypiciu sobie dwóch piwek.Po prostu trzeba być odpowiedzialnym podczas kierowania półtoratonowym pociskiem ze stali.

#7 Gość_leito18

Gość_leito18
  • Goście

Napisano 16 luty 2011 - 10:58

wszystko pięknie ładnie ale różne są sytuacje w życiu. czasem coś nagle nas zaskoczy i zmęczeni czy nie musimy jechać. całe szczęście, że dziurawe drogi nie pozwalają nam na zasypianie za kierownicą.

#8 Gość_boleks

Gość_boleks
  • Goście

Napisano 16 luty 2011 - 11:10

Dopuszczalna zawartość alkoholu we krwi kierowcy jest regulowana przepisami prawnymi, i różni się w zależności od kraju. Jeśli chodzi o państwa Europy, największą dopuszczalną dawką alkoholu we krwi kierowcy może pochwalić się Luksemburg - 0,8 promila. Wynik równy 0,0 promila obowiązuje na terenie m.in. Białorusi, Rosji i Ukrainy. W Polsce maksymalna dopuszczalna dawka alkoholu we krwi kierowcy wynosi 0,19 promila. 0,2 promila, to już łamanie prawa. Jeśli chcesz wiedzieć ile masz promili po wypiciu danej dawki alkoholu, to podziel ilość czystego alkoholu (w gramach), który spożyłeś przez iloczyn swojej masy ciała i stałej liczby 0.7 (uniwersalna wartość dla mężczyzn, która dla kobiet wynosi 0,6).

#9 Gość_Tolya

Gość_Tolya
  • Goście

Napisano 16 luty 2011 - 13:05

0,2 do 0,5 promila to wykroczenie. Powyżej to już przestępstwo. Ale sankcje są dotkliwe. Za wykroczenie jest areszt od 5 do 30 dni i 5 tysięcy złotych grzywny. Za 0,5 promila do dwóch lat więzienia (podpada to już pod kodeks karny).

#10 Gość_re

Gość_re
  • Goście

Napisano 14 styczeń 2012 - 22:32

won ! jak nie wiesz to stul dziub

#11 Gość_SS

Gość_SS
  • Goście

Napisano 23 grudzień 2012 - 18:59

co wy za glupoty wypisujecie w ogole?0 - 0.2 wykroczenie, sankcjonowane mandatem oraz orzeczeniem o zakazie prowadzenia pojazdow mechanicznych0.2 - ... przestepstwo...

#12 Gość_Grey

Gość_Grey
  • Goście

Napisano 04 marzec 2013 - 22:47

Do 17:59 23-12-2012 SSA ty zanim zaczniesz oskarżać innych o pisanie bzdur, poczytaj trochę- przyswajanie wiedzy nie boli. ;-)

#13 Gość_Grey

Gość_Grey
  • Goście

Napisano 04 marzec 2013 - 22:54

0,2 do 0,5 promila to wykroczenie. Powyżej to już przestępstwo. Ale sankcje są dotkliwe. Za wykroczenie jest areszt od 5 do 30 dni i 5 tysięcy złotych grzywny...

co wy za glupoty wypisujecie w ogole?0 - 0.2 wykroczenie, sankcjonowane mandatem oraz orzeczeniem o zakazie prowadzenia pojazdow mechanicznych0.2 - ... przestepstwo...

Nie rozumiem jak można być nieukiem i jeszcze szerzyć niewiedzę wśród innych.http://www.krbrd.gov...dz/przepisy.htmPoczytaj jeden z drugim, zanim zaczniecie "informować" innych!

#14 Gość_spysio55405

Gość_spysio55405
  • Goście

Napisano 19 luty 2014 - 22:28

a 011mogą zabra

#15 Gość_borys

Gość_borys
  • Goście

Napisano 05 listopad 2014 - 21:08

Lubie sobie wieczorkiem / popołudniem wypić kilka browarków i szczerze powiem że rano czuję się świetnie. Czas reakcji - rewelacja!!! Ale według tych policyjnych dziadoskich alkomatów to rano jestem pewnie PIJANY. Należy rozróznić picie z premedytacją i jazdą 200 na godz. od niewinnego 0,2 o poranku!!! Jestem ciekawy jak to wygląda w statystykach, nikt się tym nie chwali bo policja musiałaby się chyba zapaść pod ziemię ze wstydu.

W moim mieście często robią te trzeźwe poranki... na 1000 przebadanych kierowców JEDEN miał 0,2 i jechał sobie w spokojnie do pracy. A ja bym chciał żeby ci policjanci też byli kontrolowani przed słuzbą i w trakcie służby!!!

Znam siebie i swój organizm i wiem że czas reakcji to ja mam opóźniony ale  wtedy kiedy wracam z nocki, boli mnie np.głowa, mam gorączkę a nie 0,2 promila!!!

TO JEST PAŃSTWO POLICYJNE!!!

Nie wspomnę nawet o obowiązku zapinania pasów. Moje auto, moje ubezpieczenie, moje zdrowie i życie, a tu nagke 200zł kara!!! Za co???

#16 Gość_Gość

Gość_Gość
  • Goście

Napisano 06 listopad 2014 - 21:14

mam pytanie mam w samochodzie olej part syntetic  castrol10 w 40 czy mogę dolać do niego syntetyk 5w 30

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych