Skocz do zawartości

jaki mandat za brak badań technicznych?

6 odpowiedzi w tym temacie

#1 Gość_krisu123

Gość_krisu123
  • Goście

Napisano 24 styczeń 2011 - 10:28

jaki można dostać mandat za brak badań technicznych w samochodzie osobowym? czy jest jakiś okres ulgowy po tym jak skończą się badania czy to nie ma znaczenia?

#2 Gość_Tolya

Gość_Tolya
  • Goście

Napisano 16 luty 2011 - 11:38

Za brak ważnego przeglądu technicznego jest mandat w wysokości 50 złotych. Nie ma żadnego okresu ulgowego. Przegląd trzeba zrobić zanim skończy się stary.

#3 Gość_Pugilares

Gość_Pugilares
  • Goście

Napisano 23 luty 2011 - 13:02

Jedynie mandat, czy punkty też się traci?

#4 Gość_leito18

Gość_leito18
  • Goście

Napisano 24 luty 2011 - 10:00

jeszcze kontrola nad tymi stacjami gdzie robi się przeglądy mogłaby być lepsza, bo jak wszyscy wiemy można pójść i zapłacić za pieczątkę, a pracownicy stacji nawet tego auta nie widzą na oczy.

#5 Gość_bogusjeden

Gość_bogusjeden
  • Goście

Napisano 24 luty 2011 - 14:18

tu nie tylko o kontrole chodzi ale i o ludzką głupotę. jeżdżą autami, których stan techniczny nie był kontrolowany od lat. nie wiadomo czy auto nie rdzewieje albo czy zawieszenie jeszcze nadaje się do bezpiecznej jazdy.ja zawsze robię cały przegląd bo jak już mam zapłacić za usługę to chce mieć ją wykonaną. po drugie wiem czy mam hamulce i czy amortyzatory są do wymiany czy nie. a i kondycje silnika mi sprawdzą przez badanie spalin.

#6 Gość_kenblock

Gość_kenblock
  • Goście

Napisano 27 luty 2011 - 14:25

za brak badań technicznych grozi mandat od 50 zł w górę. Jednak to nie wszystko, jeśli trafimy na wyjątkowo nadgorliwego policjanta może nałożyć wyższą grzywnę i dodatkowo wezwać do pomoc drogową do usunięcia auta z drogi ponieważ bez badań technicznych nie można prowadzić auta.Co do tych badań to zgadzam się z Waszymi opiniami. To jest chore i powinno się zmienić!

#7 Gość_shdjs

Gość_shdjs
  • Goście

Napisano 08 lipiec 2013 - 15:43

na jaki przepis powołujesz się pisząc takie brednie odnośnie min. kar za brak badań?

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych