Skocz do zawartości

Czym usunąć tłuste plamy z tapicerki?

9 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_obaMA

Guest_obaMA
  • Goście

Napisano 17 sierpień 2011 - 19:19

Podczas wakacyjnego wypadu w góry wylał mi się sos z pizzy na tylną kanapę. Po zapraniu została tylko tłusta plama. Jak usunąć tłustą plamę z tapicerki i czym usunąć tłustą plamę z tapicerki?

#2 Guest_kenblock

Guest_kenblock
  • Goście

Napisano 17 sierpień 2011 - 19:21

Na rynku jest dostępne wiele środku do prania tapicerki które powinny poradzić sobie z tłustymi plamami na siedzeniach. Chyba że chcesz mieć gwarantowany elekt to radzę zgłosić się z tym do specjalisty.

#3 Guest_stipig

Guest_stipig
  • Goście

Napisano 17 sierpień 2011 - 19:22

Jest tani, prosty i łatwo dostępny sposób by usunąć tłuste plamy z tapicerki. Jeśli chcesz dokładnie wyczyścić fotele po tłustej plamie, radzę użyć benzyny ekstrakcyjnej. Tłuste plamy zostaną dzięki niej usunięte bez problemów.

#4 Guest_dextermorgan

Guest_dextermorgan
  • Goście

Napisano 17 sierpień 2011 - 19:25

To prawda benzyna ekstrakcyjna usuwa świetnie tłuste plamy z tapicerki jednak osobiście radzę najpierw sprawdzić czy nie zostanie po niej plama na mało widocznym fragmencie tapicerki i po całym zabiegu wywietrzyć auto do momentu wyparowania benzyny.

#5 Guest_gosc

Guest_gosc
  • Goście

Napisano 20 maj 2012 - 17:21

Wiem ze skuteczny w tego typu rzeczach jest płyn do mycia naczyń. Ja uzywam Fairy,wiec ta plamkę potraktowalabym własnie takim płynem.

#6 Guest_milenka2

Guest_milenka2
  • Goście

Napisano 04 wrzesień 2013 - 13:37

u mnie benzyna nie zdala egzaminu. Za to zamowilam super preparat do takich plam i dziala cuda. super ! na http://mrcleaner.pl/ go znajdziecie. na dlugo starcza

#7 bakarat

bakarat

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 336 postów

Napisano 31 grudzień 2016 - 21:41

Tutaj http://www.mototrend...-zadbaj-o-auto/ znajdziecie ciekawy artykuł jakie kosmetyk są najlepsze i jakie warto używać. Myślę, że każda osoba, która ma samochód powinna tam sobie zajrzeć i przeczytać.

#8 Markko

Markko

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 40 postów

Napisano 01 marzec 2017 - 22:39

Bez problemu można dostać wywabiacze takich plam.

#9 Reniaa88

Reniaa88

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 21 marzec 2017 - 00:44

Osobiście polecam poszukać preparatów z z miej znanych firm. Ja miałam tapicerkę na kanapie zabrudzoną tłuszczem z kurczaka, niby nic poważnego ale nie chciało zejść żądnym sposobem. Prawdopodobnie dlatego, że nie zmyłam tego od razu i weszło w strukture materiału, ale to tylko moje podejrzenia. Mąż kiedyś przyniósł od kolegi coś takiego https://sklep.hadwao...ner-650-ml.html. i na początku nie widać było większego efektu, ale na następny dzień po nałożeniu tak jakby znikneło, także trzeba dać mu chwilę, właśnie może dlatego, żeby wyciągnął to ze struktury materiału - też tylko moje podejrzenia smile.png, ale ogólnie podziałało także z tymi starymi zabrudzeniami można spróbować.

#10 Guest_Michau

Guest_Michau
  • Goście

Napisano 25 kwiecień 2017 - 13:37

Wpadłem ostatnio na stację i był na niej odkurzacz parowy, myślę, że to świetna sprawa, bo od razu po umyciu auta za małe pieniądze można wsiadać i jechać. Nie trzeba czekać aż tapicerka wyschnie. O myciu parowym słyszałem już nie raz ale pierwszy raz natrafiłem na taki odkurzacz. Myślę, że to fajna sprawa dla osób, które często czyszczą tapicerkę (ja tak bo mam dzieci) 

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych