Skocz do zawartości

Czyszczenie mocno zabrudzonego wnętrza auta

19 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_oktan

Guest_oktan
  • Goście

Napisano 05 sierpień 2011 - 16:58

Jak najlepiej wyczyścić wnętrze auta które zostało mocno zabrudzone w wynik użytkowania auta na budowie. Chodzi mi o konkretne rady które pomogą wyczyścić mocno zabrudzone auto, z góry dziękuje.

#2 Guest_kenblock

Guest_kenblock
  • Goście

Napisano 05 sierpień 2011 - 17:02

Moim zdaniem jeśli auto jest mocno zabrudzone a chcesz aby lśniło nowością najlepiej zaprowadzić auto do specjalistycznego zakładu który zajmuje się praniem tapicerki. Koszt prania tapicerki zależy od wielkości auta. Pranie całej tapicerki wraz z podłogą i podsufitką to koszt w granicach 300zł(w przypadku małego auta). Sam lepiej tego nie zrobisz, cena jest wygórowana jednak środki używane do prania tapicerki są wysokiej klasy a to też kosztuje.

#3 Guest_oktan

Guest_oktan
  • Goście

Napisano 05 sierpień 2011 - 17:04

ile czasu trwa pranie tapicerki w specjalistycznym zakładzie? Po jakim czasie po praniu tapicerki można jeździć samochodem? Ile schnie tapicerka po praniu?

#4 Guest_kenblock

Guest_kenblock
  • Goście

Napisano 05 sierpień 2011 - 17:06

ile czasu trwa pranie tapicerki w specjalistycznym zakładzie? Po jakim czasie po praniu tapicerki można jeździć samochodem? Ile schnie tapicerka po praniu?

Pranie tapicerki w zakładzie wyspecjalizowanym do tego nie powinno trwać dłużej niż 2 godziny. Specjaliści sugerują aby dobę suszyć samochód, wtedy efekt prania tapicerki jest bardziej widocznym.

#5 Guest_Gonzo12345

Guest_Gonzo12345
  • Goście

Napisano 11 sierpień 2011 - 20:51

Jeszcze pytanie do jakiego stanu doprowadziłeś samochód na tej budowie.Czasem nawet pranie tapicerki wiele nie pomoże

#6 Dimmu

Dimmu

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 2 postów
  • LokalizacjaKraków

Napisano 06 październik 2014 - 18:28

Jeżeli tapicerka w takim samochodzie jest mocno ubrudzona po ekipie budowlanej, trzeba skorzystać z prania ekstrakcyjnego. Tutaj znajduje się ogólny opis tej metody http://www.czyszczen...ki-samochodowej .

Koszty z reguły oscylują w okolicach 300 zł, choć w różnych miastach jest różnie.

Kompleksowe czyszczenie wnętrza samochodu osobowego trwa nawet kilka godzin.

Czas schnięcia w zależności od pogody i jakości usługi od kilku do kilkunastu godzin. Nie ma jednej uniwersalnej odpowiedzi na to pytanie.

We własnym zakresie można spróbować porządnie odkurzyć (nawet ponad 1 godzinę)

Ogólnodostępne środki do czyszczenie w postaci pianki, często się sprawdzają w pielęgnacji utrzymanego, czystego samochodu, a nie w przypadku wnętrza które kilka lat woziło robotników.

#7 Fizo

Fizo

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 418 postów

Napisano 13 luty 2015 - 10:38

Na początku wkład pracy własnej. Odkurzacz i odpowiednie kosmetyki czyszczące wnętrza samochodu. Obecnie stosuje się nanocząsteczki idealnie wnikają w strukturę materiału, jak przypadku serii K2, dostępne w każdym niemal sklepie.

Jednak kiedy w aucie wożony był gruz, to tylko maszyny :)

#8 Guest_Wojttek

Guest_Wojttek
  • Goście

Napisano 23 luty 2016 - 22:55

Oddaj do myjni i na pranie tapicerki. Ja ostatnio w oddałem i po niecałych 5 godzinach było gotowe smile.png jakaś nowa parowa metoda i dlatego tak szybko, super sprawa. W Krakowie to robiłem w ecomyjni mają swoją stronkę www.krakowmyjnia.com 

#9 elka2002

elka2002

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 392 postów

Napisano 10 czerwiec 2016 - 00:46

W tym sklepie http://chemiasamochodowa24.pl można bez problemu zakupić wszystkie produkty do czyszczenia auta - zarówno wewnątrz, jak również na zewnątrz. Warto poświęcić trochę czasu i za niewielkie pieniądza samodzielnie pozbyć się wszelkich zabrudzeń.

#10 Guest_karolczyscioch

Guest_karolczyscioch
  • Goście

Napisano 07 wrzesień 2016 - 13:14

ja lubię miec ogólnie czyste auto zarówno w środku jak i na zewnatrz, jestem takim  troche perfekcjonista. sowj samochód odkurzam co tydzien, myje go co dwa dni. Tapicerke przynajmniej raz w miesiacu.  Ja swoją tapicerkę czysczę: total-care.pl/product-pl-247-Preparat-Tapicer-5l-8-ZAPACHOW-PERFUMOWANYCH-preparat-do-czyszczenia-tapicerki.html.  ten preparat dobzre usuwa wszelkie zabrudzenia a i odświeża w środku samochód i to w miare długo sie utrzymuje..

#11 Guest_miroslaw

Guest_miroslaw
  • Goście

Napisano 23 wrzesień 2016 - 13:08

Najlepiej u fachowca. Sam nigdy tak nie doczyścić. Ja jeżdżę do Dywanszop, mają porządne urządzenia i środki i tapicerka wyczyszczona jest naprawdę dokładnie.

#12 Marek O

Marek O

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 793 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 24 październik 2016 - 09:39

Myślę, że można też zastosować myjki parowe. Zajrzyjcie do fortador, gdzie dostępne są profesjonalne i wydajne myjki parowe. Myślę że i was może taka oferta zainteresować. 

#13 pracownik księgowości

pracownik księgowości

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 217 postów

Napisano 30 październik 2016 - 23:04

Polecam ten proszek do prania tapicerki. Jeśli siedzenia, podbitka czy boki są zabrudzone, to naprawdę ten proszek może pomóc. Jest niedrogi i wydajny, a poza tym bardzo prosty w użyciu. Skutecznie usuwa plamy i zabrudzenia.

#14 adejla

adejla

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 34 postów

Napisano 27 listopad 2016 - 11:20

Mój mąż jeździ tirem i często używa do takiego mycia porządnego profesjonalnych kosmetyków do aut, z tego co wiem to zamawia od http://maszynyparowe.com/i sam się tym zajmuje

#15 Guest_glory77

Guest_glory77
  • Goście

Napisano 19 styczeń 2017 - 09:44

Hoho moje auto było niedawno po imprezie - sajgon, dobrze, że są takie firmy jak dywanszop. Dwie, trzy godzinki i miałem autko jak nowe :)

#16 Marek O

Marek O

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 793 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 27 styczeń 2017 - 13:08

Z pewnością skuteczne rezultaty osiągnie myjka parowa. Według mnie takie myjki działają naprawdę skutecznie, więc nadają się do usuwania również najcięższych zabrudzeń. 

#17 Guest_neal

Guest_neal
  • Goście

Napisano 07 marzec 2017 - 14:02

ja lubię miec ogólnie czyste auto zarówno w środku jak i na zewnatrz, jestem takim  troche perfekcjonista. sowj samochód odkurzam co tydzien, myje go co dwa dni. Tapicerke przynajmniej raz w miesiacu.  Ja swoją tapicerkę czysczę: total-care.pl/product-pl-247-Preparat-Tapicer-5l-8-ZAPACHOW-PERFUMOWANYCH-preparat-do-czyszczenia-tapicerki.html.  ten preparat dobzre usuwa wszelkie zabrudzenia a i odświeża w środku samochód i to w miare długo sie utrzymuje..

#18 Guest_Marko76

Guest_Marko76
  • Goście

Napisano 18 marzec 2017 - 10:54

Na pewno będą Ci potrzebne wysokie jakości środki by doczyścić mocno zabrudzone wnętrze. Profesjonalne środki kupisz np. na www.domowy.expert.

#19 Guest_Kolikas

Guest_Kolikas
  • Goście

Napisano 22 marzec 2017 - 14:04

W niektórych miejscach są specjalne odkurzacze do prania tapicerki. Sam raz byłem na takim myciu i za kilkanaście złotych tapicerka była maksymalnie odświezona, jak nowiutka. Znajomy współpracuje z greenasteam i ma myjnie parową, podpowiedziałem mu nawet, że taki odkurzacz by mu sie przydał. Jak ktoś musi często myć tapicerkę bo dużo jezdzi np taxi to idealnie rozwiązanie dla niego.

#20 rodeorio81

rodeorio81

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 4 postów
  • LokalizacjaZielona Góra

Napisano 30 marzec 2017 - 09:54

A macie jakieś domowe sposoby na pielęgnacje skóry w samochodzie? W tym wypadku niestety ręczne urządzenia o których mówił Kolikas się nie sprawdzą

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych