Skocz do zawartości

Czyszczenie mocno zabrudzonego wnętrza auta

18 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_oktan

Guest_oktan
  • Goście

Napisano 05 sierpień 2011 - 16:58

Jak najlepiej wyczyścić wnętrze auta które zostało mocno zabrudzone w wynik użytkowania auta na budowie. Chodzi mi o konkretne rady które pomogą wyczyścić mocno zabrudzone auto, z góry dziękuje.

#2 Guest_kenblock

Guest_kenblock
  • Goście

Napisano 05 sierpień 2011 - 17:02

Moim zdaniem jeśli auto jest mocno zabrudzone a chcesz aby lśniło nowością najlepiej zaprowadzić auto do specjalistycznego zakładu który zajmuje się praniem tapicerki. Koszt prania tapicerki zależy od wielkości auta. Pranie całej tapicerki wraz z podłogą i podsufitką to koszt w granicach 300zł(w przypadku małego auta). Sam lepiej tego nie zrobisz, cena jest wygórowana jednak środki używane do prania tapicerki są wysokiej klasy a to też kosztuje.

#3 Guest_oktan

Guest_oktan
  • Goście

Napisano 05 sierpień 2011 - 17:04

ile czasu trwa pranie tapicerki w specjalistycznym zakładzie? Po jakim czasie po praniu tapicerki można jeździć samochodem? Ile schnie tapicerka po praniu?

#4 Guest_kenblock

Guest_kenblock
  • Goście

Napisano 05 sierpień 2011 - 17:06

ile czasu trwa pranie tapicerki w specjalistycznym zakładzie? Po jakim czasie po praniu tapicerki można jeździć samochodem? Ile schnie tapicerka po praniu?

Pranie tapicerki w zakładzie wyspecjalizowanym do tego nie powinno trwać dłużej niż 2 godziny. Specjaliści sugerują aby dobę suszyć samochód, wtedy efekt prania tapicerki jest bardziej widocznym.

#5 Guest_Gonzo12345

Guest_Gonzo12345
  • Goście

Napisano 11 sierpień 2011 - 20:51

Jeszcze pytanie do jakiego stanu doprowadziłeś samochód na tej budowie.Czasem nawet pranie tapicerki wiele nie pomoże

#6 Dimmu

Dimmu

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 2 postów
  • LokalizacjaKraków

Napisano 06 październik 2014 - 18:28

Jeżeli tapicerka w takim samochodzie jest mocno ubrudzona po ekipie budowlanej, trzeba skorzystać z prania ekstrakcyjnego. Tutaj znajduje się ogólny opis tej metody http://www.czyszczen...ki-samochodowej .

Koszty z reguły oscylują w okolicach 300 zł, choć w różnych miastach jest różnie.

Kompleksowe czyszczenie wnętrza samochodu osobowego trwa nawet kilka godzin.

Czas schnięcia w zależności od pogody i jakości usługi od kilku do kilkunastu godzin. Nie ma jednej uniwersalnej odpowiedzi na to pytanie.

We własnym zakresie można spróbować porządnie odkurzyć (nawet ponad 1 godzinę)

Ogólnodostępne środki do czyszczenie w postaci pianki, często się sprawdzają w pielęgnacji utrzymanego, czystego samochodu, a nie w przypadku wnętrza które kilka lat woziło robotników.

#7 Fizo

Fizo

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 373 postów

Napisano 13 luty 2015 - 10:38

Na początku wkład pracy własnej. Odkurzacz i odpowiednie kosmetyki czyszczące wnętrza samochodu. Obecnie stosuje się nanocząsteczki idealnie wnikają w strukturę materiału, jak przypadku serii K2, dostępne w każdym niemal sklepie.

Jednak kiedy w aucie wożony był gruz, to tylko maszyny :)

#8 Guest_Wojttek

Guest_Wojttek
  • Goście

Napisano 23 luty 2016 - 22:55

Oddaj do myjni i na pranie tapicerki. Ja ostatnio w oddałem i po niecałych 5 godzinach było gotowe smile.png jakaś nowa parowa metoda i dlatego tak szybko, super sprawa. W Krakowie to robiłem w ecomyjni mają swoją stronkę www.krakowmyjnia.com 

#9 elka2002

elka2002

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 390 postów

Napisano 10 czerwiec 2016 - 00:46

W tym sklepie http://chemiasamochodowa24.pl można bez problemu zakupić wszystkie produkty do czyszczenia auta - zarówno wewnątrz, jak również na zewnątrz. Warto poświęcić trochę czasu i za niewielkie pieniądza samodzielnie pozbyć się wszelkich zabrudzeń.

#10 Guest_karolczyscioch

Guest_karolczyscioch
  • Goście

Napisano 07 wrzesień 2016 - 13:14

ja lubię miec ogólnie czyste auto zarówno w środku jak i na zewnatrz, jestem takim  troche perfekcjonista. sowj samochód odkurzam co tydzien, myje go co dwa dni. Tapicerke przynajmniej raz w miesiacu.  Ja swoją tapicerkę czysczę: total-care.pl/product-pl-247-Preparat-Tapicer-5l-8-ZAPACHOW-PERFUMOWANYCH-preparat-do-czyszczenia-tapicerki.html.  ten preparat dobzre usuwa wszelkie zabrudzenia a i odświeża w środku samochód i to w miare długo sie utrzymuje..

#11 Guest_miroslaw

Guest_miroslaw
  • Goście

Napisano 23 wrzesień 2016 - 13:08

Najlepiej u fachowca. Sam nigdy tak nie doczyścić. Ja jeżdżę do Dywanszop, mają porządne urządzenia i środki i tapicerka wyczyszczona jest naprawdę dokładnie.

#12 Marek O

Marek O

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 749 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 24 październik 2016 - 09:39

Myślę, że można też zastosować myjki parowe. Zajrzyjcie do fortador, gdzie dostępne są profesjonalne i wydajne myjki parowe. Myślę że i was może taka oferta zainteresować. 

#13 pracownik księgowości

pracownik księgowości

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 209 postów

Napisano 30 październik 2016 - 23:04

Polecam ten proszek do prania tapicerki. Jeśli siedzenia, podbitka czy boki są zabrudzone, to naprawdę ten proszek może pomóc. Jest niedrogi i wydajny, a poza tym bardzo prosty w użyciu. Skutecznie usuwa plamy i zabrudzenia.

#14 adejla

adejla

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 34 postów

Napisano 27 listopad 2016 - 11:20

Mój mąż jeździ tirem i często używa do takiego mycia porządnego profesjonalnych kosmetyków do aut, z tego co wiem to zamawia od http://maszynyparowe.com/i sam się tym zajmuje

#15 Guest_glory77

Guest_glory77
  • Goście

Napisano 19 styczeń 2017 - 09:44

Hoho moje auto było niedawno po imprezie - sajgon, dobrze, że są takie firmy jak dywanszop. Dwie, trzy godzinki i miałem autko jak nowe :)

#16 Marek O

Marek O

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 749 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 27 styczeń 2017 - 13:08

Z pewnością skuteczne rezultaty osiągnie myjka parowa. Według mnie takie myjki działają naprawdę skutecznie, więc nadają się do usuwania również najcięższych zabrudzeń. 

#17 Guest_neal

Guest_neal
  • Goście

Napisano 07 marzec 2017 - 14:02

ja lubię miec ogólnie czyste auto zarówno w środku jak i na zewnatrz, jestem takim  troche perfekcjonista. sowj samochód odkurzam co tydzien, myje go co dwa dni. Tapicerke przynajmniej raz w miesiacu.  Ja swoją tapicerkę czysczę: total-care.pl/product-pl-247-Preparat-Tapicer-5l-8-ZAPACHOW-PERFUMOWANYCH-preparat-do-czyszczenia-tapicerki.html.  ten preparat dobzre usuwa wszelkie zabrudzenia a i odświeża w środku samochód i to w miare długo sie utrzymuje..

#18 Guest_Marko76

Guest_Marko76
  • Goście

Napisano 18 marzec 2017 - 10:54

Na pewno będą Ci potrzebne wysokie jakości środki by doczyścić mocno zabrudzone wnętrze. Profesjonalne środki kupisz np. na www.domowy.expert.

#19 Guest_Kolikas

Guest_Kolikas
  • Goście

Napisano 22 marzec 2017 - 14:04

W niektórych miejscach są specjalne odkurzacze do prania tapicerki. Sam raz byłem na takim myciu i za kilkanaście złotych tapicerka była maksymalnie odświezona, jak nowiutka. Znajomy współpracuje z greenasteam i ma myjnie parową, podpowiedziałem mu nawet, że taki odkurzacz by mu sie przydał. Jak ktoś musi często myć tapicerkę bo dużo jezdzi np taxi to idealnie rozwiązanie dla niego.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych