Skocz do zawartości

Naprawa automatycznej skrzyni biegów Warszawa

93 odpowiedzi w tym temacie

#81 Guest_Karol

Guest_Karol
  • Goście

Napisano 19 październik 2016 - 14:02

Czesc, szukam kogoś godnego polecenia do naprawy automatycznej skrzyni biegów w warszawie.Jakie w ogóle są tu ceny? może szukać gdzie indziej i naprawa automatu wyjdzie wtedy taniej?Czy przy zakupie auta unikacie automatów ze względu na wysokie koszty serwisowania i nie decydujecie się na nie dlatego że jak taki automat się popsuje to jest większy problem niż z manualem?Czy są jakieś inne względy?Jazda z automatem i napędem na 4 koła to poezja smile.png

Witam wszystkich.Omijajcie ten warsztat szerokim łukiem. Pojechałem do nich z  poszarpującym  1 biegiem w ZF6HP19.Diagnoza uszkodzony konwerter .Koszt naprawy około 4500 zł ale jak rozbiorą być może będzie coś jeszcze.Total wyszło 6500 zł w gotówce ,jeżeli chciałbym fakturę + vat gdyż doszła wymiana kosza i coś tam jeszcze.Części wymienionych nie dostałem.Wedle zaleceń ( gwarancji) wymiana oleju po przejechanym 1000 km i koszt 1000 zł za rzekomo nowy olej..Po kolejnym tyś km problem szarpiącej 1 powraca.Auto trafia do Auto Wawer.Diagnoza :sterowanie.Wymienione elektrozawory za kolejne 1800zl.Po wymianie problem nadal nie ustępuje.Kolejne 3 próby naprawy przez Auto Wawer nic nie wnoszą a nawet jest coraz gorzej.W trasie przy redukcji z 6 na 5 skrzynia wchodzi w tryb awaryjny i po jeździe.

Na kolejna moją reklamacje Auto Wawer chce otrzymać moje auto na lawecie na okres 30 dni na rozpatrzenie reklamacji.Uważają ,że dobrze naprawili mój samochód.Omijajcie ich szerokim łukiem. Tylko wyciągają kasę od ludzi a o naprawach skrzyń nie maja kompletnie pojęcia.

Polecam wszystkim ASO które jak się okazuje jest tańsze od Auto Wawer  gdyż za diagnostykę komputerową w ASO zapłaciłem 150 zł a w Auto Wawer 180 zł.Nie dajcie się naciągać.Jeśli już popełniliście taki błąd i trafiliście do nich i usługa jest zrobiona fatalnie nie dajcie się wciągać w kolejne koszta.Jak najszybciej sprawę kierować do rzeczoznawców z PZMOT .Pamiętajcie o fakturach ewentualnie paragonach.

#82 karolina_61866

karolina_61866

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 22 postów

Napisano 31 październik 2016 - 14:59

Nie znam się na tym ale tutaj http://autokorbas.pl/  na pewno Ci pomogą. Profesjonalny warsztat samochodowy zajmujący się diagnostyką i naprawą samochodów. Naprawiałem już u nich kilka rzeczy i ceny mają bardzo dobre

#83 tata_artur

tata_artur

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 06 listopad 2016 - 22:27

ODDRADZAM AUTOTRANSMISJA JANKI !!!!!

Zgrzyt w skrzyni. Pan Jurek robi adaptacje 350 kasuje i mowi ze jest bajka. Jezdze a tam dalej to samo. Pan Jurek rozklada skrzynie a ona sprawna. Wiec stawia na mechatronike wymienia 2 zawory za 800 zl. Usterka dalej jest. Wysyla mechatronike do szpeca ktory polamal obudowe komputera skleil na silikon a olej do kompa dalej sie dostawal. Zakladaja dalej lipa usterka jest. Pan Jerzy kasuje mnie nie malo za niepotrzebnie zdjeta skrzynie i zawory wymienione sprawne na sprawne i mowi ze mecha do wymiany. Wymienilem na uzywana sprawna juz gdzie indziej i po problemie. Tak oto autotransmisja zdziera tysiace zl od klienta zeby na koniec dojsc do przyczyny usterki. Pojechalem z usterka zostawilem tysiace zl wyjechalem z ta sama usterka. NIE POLECAM.

Potwierdzam!

Miałem nieprzyjemność współpracować z tymi ludźmi.
W skrócie sprawa przedstawiała się następująco:
Zgłosiłem się do ww. warsztatu z niesprawną skrzynią. Niesprawność plegała na rozłączaniu napędu na biegach 3 i 4. Błąd zczytany VAGiem - 192. Po 3-4dniach dostałem telefon z warsztatu z wiadomością że auto jest sprawne i można odbierać. Auto odebrałem zostawiłem 6200pln. Po przejechaniu 180km pojawiły się uślizgi tzn. przy danej prędkości na danym biegu auto potrzebowało 600-1000obr/min więcej i po zdięciu nogi z gazu obroty spadały do 700-800 czyli tak jak na biegu jałowym. Diagnoza VAGiem błąd 192 znów aktywny. Więc z powrotem na warsztat i mówię jak jest. Zdziwiona mina ale ok zobaczymy. Po 3 dniach wiadomość że auto gotowe. Ponoć z Holandii przysłali im niewłaściwy konwerter (od benzyny mi założyli za pierwszym razem). Samochód odebrałem nic nie płacąc bo ich błąd że nie sprawdzili itp. Po około 120km znów ślizganie i błąd na komputeraze(ten sam). Wiec znów na warsztat. Gość stwierdził że skrzynia jest ok i że to może być coś z silnikiem co powoduje ten błąd i że on ma zaprzyjaźniony warsztat itd. i oni mogą to sprawdzić. Zgodziłem się. Znaleźli błąd wtryskiwacza - usunęli auto sprawne - do odbioru. Auto odebrałem oczywiście w tym drugim warsztacie 500pln zostawiłem. Niebawem te same objawy wystąpiły ponownie. Więc znów do Janek i zdziwiona mina "pana skrzynki" ale wziął samochód na warsztat podając za prawdopodobną przyczynę niesprawność zaworu lock-up. Niebawem wiadomość auto zrobione można zabierać. historia powtórzyła sie jeszcze 2razy. Naprawy polegały ewidentnie na podmianie kolejnych elementów na chybił/trafił za każdym razem oddając auto oznajmiano mi że jest sprawne. Niestety do samego końca nie uporali się z problemem. Nerwów mi brakło i zagroziłem im pozwem do sądu. Niestety z przyczyny takiej że nie mieszkam na stałe w Polsce do sprawy nie doszło w.gif

#84 Guest_Mati39

Guest_Mati39
  • Goście

Napisano 12 listopad 2016 - 19:04

Warsztat Auto-Widawski. Korzystam z tego samego warsztatu od kilkunastu lat, mój ojciec jeszcze dłużej i jesteśmy zadowoleni z usług. W każdym bądź razie nigdy nie spaprali roboty, zawsze jest zrobione na czas, mechanicy znają się bardzo dobrze na swojej robocie. 

#85 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 22 listopad 2016 - 00:15

Czesc, szukam kogoś godnego polecenia do naprawy automatycznej skrzyni biegów w warszawie.Jakie w ogóle są tu ceny? może szukać gdzie indziej i naprawa automatu wyjdzie wtedy taniej?Czy przy zakupie auta unikacie automatów ze względu na wysokie koszty serwisowania i nie decydujecie się na nie dlatego że jak taki automat się popsuje to jest większy problem niż z manualem?Czy są jakieś inne względy?Jazda z automatem i napędem na 4 koła to poezja smile.png

Kupiłem Mercedesa Vito z uszkodzoną automatyczną skrzynią biegów, obecnie auto jest na warsztacie - autowawer  ul. Widoczna 41 - stwierdzono usterkę mechaniczną i koszt naprawy 6500 zł. W wstępnie nie jestem przekonany że będę u nich reperował nap. dlatego że mają dość sporo opinii negatywnych ... 

#86 marta37

marta37

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 25 postów

Napisano 29 listopad 2016 - 17:31

Ja mogę polecić warsztat przy aso http://hondamatraszek.pl. Serwisuje tam swoje auto już od dłuższego czasu, naprawdę znają się na rzeczy. Mają świetnych mechaników, ale też blacharza i lakiernika. Dużym plusem jest to, że można u nich naprawić wszystkie marki i modele aut, nie tylko hondziaki :) 

#87 Baklazanka

Baklazanka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 134 postów

Napisano 23 grudzień 2016 - 22:49

Zobaczcie sobie ten autoryzowany serwis bmw-  http://www.vcentrum.plWarszawa duża, sporo takich miejsc, ale tutaj jest stosunkowo tanio. Zadzwoncie i się zapytajcie, to nic nie kosztuje.

#88 aneta33

aneta33

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 17 postów

Napisano 29 grudzień 2016 - 11:46

Ja mogę polecić warsztat przy aso http://hondamatraszek.pl. Serwisuje tam swoje auto już od dłuższego czasu, naprawdę znają się na rzeczy. Mają świetnych mechaników, ale też blacharza i lakiernika. Dużym plusem jest to, że można u nich naprawić wszystkie marki i modele aut, nie tylko hondziaki smile.png

Potwierdzam, sprawdzone i fachowe miejsce :) Panowie w warsztacie znają się na rzeczy, sprawnie zdiagnozowali i naprawili usterkę w naszym samochodzie i to przed świętami, ratując nas w kwestii transportu do domu. :) 

#89 Guest_Marek552

Guest_Marek552
  • Goście

Napisano 31 styczeń 2017 - 22:15

Czy ktoś mógłby wypowiedzieć się nt. firmy "ASBiM" z Dąbrowy? Chciałbym zregenerować u nich skrzynię biegów i poszukuję opinii :-).

#90 Guest_Paulina

Guest_Paulina
  • Goście

Napisano 13 luty 2017 - 10:19

Autowawer to oszuści. Nie dajcie sie omamic zdjęciami na stronie internetowej. Robią to po to, zeby wygladac profesjonalnie i zeby klient uwierzyl w ich fachowosc.

Ceny rosną kilkukrotnie pomimo ustaleń. NIe chca przeslac szczegolowego kosztorysu. na żadanie wydaniia starych czesci oznajmili, ze wyrzucili na złom.

AUTOWAWER to oszukańcza firma - OMIJAJCIE Z DALEKA 

Pozytywne komentarze na zasadzie ŁubuDubu pisze sam własciciel.

Na facebooku zbierani są ludzie do pozwu zbiorowego przeciwko autowawer

Bardzo proszę o namiary na link do fb. My wydaliśmy ponad 8000 zl. i jest jeszcze gorzej niż było. Ekspertyza PZMOT wykazała oszustwo.

#91 maciek_p

maciek_p

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 67 postów

Napisano 28 luty 2017 - 21:54

Czy ktoś mógłby wypowiedzieć się nt. firmy "ASBiM" z Dąbrowy? Chciałbym zregenerować u nich skrzynię biegów i poszukuję opinii :-).

Naprawiałem u nich skrzynię i wszystko obyło się bez problemów.

#92 Guest_niezadowolony

Guest_niezadowolony
  • Goście

Napisano 16 marzec 2017 - 10:08

Szerokim łukiem omijajcie Auto Wawer. Chcą tylko wydoić klienta, a nie koniecznie pomóc. Miałem kłopot ze skrzynią, powiedzieli, że wyciek, że trzeba rozbierać, wymieniać sprzęgło i może coś jeszcze koszty mogą przekroczyć 4tys.

Pojechałem do znajomego zwykłego mechanika i ocenił, że wycieku nie widzi tylko stare zapocenie.

Powiedział, że na takie manewry zawsze będzie czas a teraz kazał wymienić olej, pojeździć z 500-1000km i wymienić jeszcze raz. Już po pierwszej wymianie szarpanie przy ruszaniu ustąpiło, a koszty oleju w oryginale wyniosły 400PLN a nie 4tys!

AUTO-WAWER mijamy szerokim łukiem

#93 Guest_Misiek

Guest_Misiek
  • Goście

Napisano 13 kwiecień 2017 - 14:00

AUTO WAWER to są sk....syny i oszuści. Naciągacze. Pozytywne opinie pisze chyba sympatyczna pani z recepcji, która pewnie nie może spać po nocach przez oszukiwanie ludzi.

Nic nie robią, umywają ręcę od odpowiedzialności i naliczają duże pieniądze za "naprawy".

AUTO WAWER karma wraca, żebyście ch... na żyletkę trafili!

#94 Guest_Artur

Guest_Artur
  • Goście

Napisano 21 kwiecień 2017 - 11:21

No to ja też dwa słowa o "auto-wawrze".... k... jego mać. 7000zł w plecy skrzynia po "naprawie" wytrzymała pół roku, weszła w tryb awaryjny, poprosiłem na początek o skasowanie błędu i wymianę oleju (kolejne 800zł) - 20km później skrzynia w trybie awaryjnym... Dobra myślę niech robią skoro to nie olej, ale znajomy któremu wspomniałem gdzie robię skrzynię popukał się w czoło, no i poczytałem o nich w internecie - pojechałem do innego warsztatu - i co? olej NIETKNIĘTY pewnie ten sam sprzed "awarii" za 7tys - ZŁODZIEJE aż w oczy szczypie!

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych