Skocz do zawartości

kiedy najlepiej sprzedać używany samochód?

20 odpowiedzi w tym temacie

#1 Gość_leito18

Gość_leito18
  • Goście

Napisano 18 marzec 2011 - 09:14

kieruje pytanie do bardziej doświadczonych kierowców i właścicieli samochodów. Kiedy jest najlepszy moment aby sprzedać używane auto? Wiadomo, że na polskim rynku motoryzacyjnym dużo łatwiej kupić niż sprzedać wóz ale zastanawiam się czy jest dobry moment na sprzedaż auta używanego? czy rozpoznane oznaki korozji lub co raz częstsze awarie elektryki i duży przebieg (około 230 tysięcy) to powody żeby rozglądać się za kupcem? czy lepiej zainwestować i "podszykować" auto i sprzedać czy może zostawić w takim stanie w jakim jest?

#2 Gość_Kajsa

Gość_Kajsa
  • Goście

Napisano 24 maj 2011 - 20:51

Na pewno nie można przesadzać z inwestowaniem w takie auto - to się nie zwróci.Używany samochód nie będzie w stanie idealnym, jednak sprzedawanie dobitego auta raczej nam się nie powiedzie.Chyba że trafimy na kogoś komu to obojętne, bo zdarzają się takie aparaty.Ja na pewno nie sprzedawałabym auta bez klimatyzacji latem.Ciężka sprawa a jeśli już się uda to za sporo mniejsze pieniądze.W ogóle moim zdaniem sezon letni to chyba najgorszy okres na sprzedaż samochodu.

#3 Gość_Matee

Gość_Matee
  • Goście

Napisano 24 maj 2011 - 23:02

Wakacje to sezon ogórkowy na sprzedaż auta.Dodatkowo ostatnio sprzedaż aut spadła.Zarówno tych nowych jak i używanych.Polecam artykuł:http://moto.wieszjak...samochodow.htmlNiestety prognozy w nim zawarte nie są najlepsze.Polski rynek samochodów używanych jest na tyle nasycony, że nie jest łatwo sprzedać auta.Zwłaszcza w obliczu masy wraków sprowadzonych przez handlarzy i sprzedawanych po dziwnie niskich cenach, dodatkowo obniżających cenę rynkową danego modelu.Proponuję uzbroić się w naprawdę dobre zdjęcia, masę ogłoszeń i sporo cierpliwości.

#4 Gość_Morel

Gość_Morel
  • Goście

Napisano 25 maj 2011 - 14:20

Kiedy najlepiej sprzedać używany samochód?Początek roku to czas największych zakupów - ale w salonach.Zima i środek wakacji to najgorsze okresy jeśli chodzi o sprzedaż używanego auta.Jeśli mamy czas to można pokusić się o wstawienie auta do komisu, ale przy ilości samochodów na rynku, ciężko będzie o klienta kiedy doliczymy do ceny marżę komisu.Często w miarę opłacalne jest zostawienie używanego auta w rozliczeniu w salonie.Ale to jeśli kupujemy nowy samochód.Wiele salonów daje nam przyzwoitą cenę na nasz używany samochód (którą po prostu odliczają od ceny nowego auta)Sprawa jest ułatwiona jeśli sprzedawane auto podchodzi właśnie z tego salonu.

#5 Gość_spokoloco

Gość_spokoloco
  • Goście

Napisano 02 czerwiec 2011 - 18:43

Moim zdaniem, najlepszym momentem na sprzedaż samochodu jest wtedy, gdy zaczyna on się niebezpiecznie sypać. Czyli gdy staje się skarbonką bez dna i codziennie nie wiemy czy uda się odpalić. A póki jeździ i kosztuje nas zwykła eksploatację - oleje, przeglądy itd. to bym nie kombinował.

#6 Gość_maurycja

Gość_maurycja
  • Goście

Napisano 08 lipiec 2011 - 16:40

a to kiedy auto zaczyna być skarbonką bez dna zależy nie tylko od rocznika, marki, przebiegu, ale również konkretnego egzemplarza samochodu i od tego z jaki sposób je eksploatowaliśmy...

#7 Gość_spokoloco

Gość_spokoloco
  • Goście

Napisano 08 lipiec 2011 - 23:52

Dokładnie tak jak mówisz - czynników jest wiele, ale ogólnie - jeżeli tylko dokładamy, trza sprzedawać... Jak jest to w miare normalna eksploatacja, nie ma co sprzedawać, bo nie wiesz na co trafisz...

#8 Gość_Matee

Gość_Matee
  • Goście

Napisano 12 lipiec 2011 - 12:53

kiedy najlepiej sprzedać używany samochód? Najlepszym okresem na sprzedaż auta jest:NIE lato, dla aut bez klimatyzacji :)Ciężko wtedy pozbyć się samochodu bez klimy, kupujący znacznie bardziej zwracają na to uwagę.Ogólnie mam potwierdzenie - sezon letni to posucha na rynku samochodów używanych, zajmuję się czasem ich wystawianiem i niestety od dłuższego czasu cisza, właściciele nie mogą się ich pozbyć. Mimo tego że są w niezłym stanie.Czas na sprzedaż auta nie jest chyba również dobry na przełomie roku - wtedy jest najwięcej promocji w salonach, wyprzedaży rocznika. To dobry okres na zakupy i sprzedaże - ale aut nowych a nie używanych.

#9 Gość_kolop

Gość_kolop
  • Goście

Napisano 19 luty 2013 - 00:06

kiedy są pierwsze oznaki że coś działa nie tak jak powinno. Nie warto dokładac bo zrobi się skarbonka bez dna. Szybko sprzedaje się na http://top-ogloszeni...Motoryzacyjne-7 zresztą tam można też kupić fajne autka

#10 Gość_woland09

Gość_woland09
  • Goście

Napisano 25 marzec 2013 - 21:49

dobrą firmą, w przypadku, jak chce się sprzedać auto naprawdę szybko, jest www.selcar.pl - ja ich polecam

#11 Gość_zazdrosny17

Gość_zazdrosny17
  • Goście

Napisano 19 lipiec 2013 - 14:04

witam,polecam skupy aut:www.skup71.plwww.skupautek.plwww.sqpaut.pl

#12 Gość_august

Gość_august
  • Goście

Napisano 16 kwiecień 2014 - 16:20

według mnie warto użytkować samochód przez kilka lat, słyszałem że max 5 lat i sprzedać go by nie stracić na nim zbyt wiele, niestety używane auta mają to do siebie, że w miarę szybko tracą na wartości, ale jak już jesteśmy zdecydowani na sprzedaż to najlepiej postarać się szybko je sprzedać, bo klienci widzą, że jakieś auto coś jest za długo sprzedawane, według mnie najlepiej auto wystawić na aukcji w formie kup teraz i dodać parę ogłoszeń do lokalnych serwisów typu http://www.toruniak.pl/

#13 Gość_Rabarbar

Gość_Rabarbar
  • Goście

Napisano 03 czerwiec 2014 - 09:39

Od lat Polacy wciąż preferują auta używane, mamy też ulubione modele. Polecam infografikę http://poradnikinwes...cy-infografika/

#14 sylwia58

sylwia58

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 8 postów

Napisano 11 czerwiec 2014 - 10:24

Sprzedawalismy z mężem niedawno dwa auta-audi i peugeot więc wydaję mi się, że zima jest najgorszym pomysłem na takiego typu transakcje, wiosna, lato wtedy właściwie każdy biznes kwitnie.

#15 Gość_dragon

Gość_dragon
  • Goście

Napisano 28 czerwiec 2014 - 18:11

Dobrze jest chyba dodawać ogłoszenia na tablicy w działe na nasze miasto do tego oferty na forach motoryzacyjnych oraz portalach z ogłoszeniami jak http://tipmoto.pl/?u...?utm_source=dod dobrze też popytać wsród znajomych czy ktoś nie szuka auta.

#16 stan50

stan50

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 3 postów
  • LokalizacjaBielsko-Biała

Napisano 13 sierpień 2014 - 10:11

Dobrze sprzedać auto to trudna sztuka. Jestem zdania że nie warto dokładać wiele do leciwego, z dużym przebiegiem samochodu. Takie lepiej sprzedać, odzyskując cześć środków, dołożyć i kupić po prostu młodsze auto. Niedawno sprzedałem astre III  z 2004 roku. Uzyskałem za nią nieco ponad 16 tys. Kupiłem ją w 2010 za prawie 26 tys. W sumie biznes średni wyszedł ale sytuacja była taka że auto częściej stało niż jeździło, a jak już jeździło to max 10 km w jedną stronę do pracy. No i zaczeły też wychodzić powoli niedomagania samochodu, więc decyzja mogła być tylko jedna. Inwestowaniu w stare auto mówię stanowczo nie.

http://www.fitmania.eu

Fitness Bielsko Biała

#17 tonka

tonka

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 20 postów

Napisano 26 sierpień 2014 - 11:56

No to bardzo dobtyry interes raczej... gdzie znalazłeś takiego geniusza który na to poszedł.

4 letni samochód za 60% ceny sprzedałeś. To bardzo dobry interes i jeśli jeszcze mówisz o pewnych niedomaganiach auta.

Odnośnie sprzedaży to warto go wystawiać gdzie się da poprostu. Większa ilość potencjalnych kupców równa się większa szansa dobrej sprzedaży. Wystaw chociażby na top-ogloszenia.net

#18 Pawello

Pawello

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 78 postów

Napisano 17 wrzesień 2014 - 16:41

A co sądzicie, o tym, by oddać auto w rozliczeniu, np. w komisie? Mam taką propozycję, aby oddać swoje stare auto, nieco poniżej ceny rynkowej i wartość auta odliczą mi przy zakupie nowego.

#19 Gość_Antosh

Gość_Antosh
  • Goście

Napisano 27 wrzesień 2014 - 22:02

sposob stary jak swiat :) to jest dobra sprawa, tylko wiadomo, ze zalezy od tego co sprzedajesz. generalnie to jesli masz w poblizu salon samochodowy z twojej marki to wbijaj tam i nie dosc, ze dowiesz sie, co zrobic ze starym autem, to mozesz sie tez dowiedziec, co bedzie Twoim nowym autem ;p heh ;p jak lubisz kalkulowac to mozesz tez skorzystac z www.otoskup.pl bo wedlug tego co pisza na stroniie to gwarantuja lepsze ceny niz salony, wiec mozesz tez sprobowac. jestes z mazowieckiego? 

#20 hyccu

hyccu

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 24 październik 2014 - 17:02

Ja po przebiciu przebiegu 350 tyś sprzedałem samochód na skup www.otoskup.pl. Nie ma sensu sprzedawać samochodu z kręcony licznikiem po 1 nie poinformowanie kupującego o tym fakcie jest przestępstwem karalnym. A chyba nikt nie chce mieć takich problemów na karku. A jażeli powiemy jaki jest prawdziwy przebieg kupujący się rozmyśli dlatego sprzedałem samochód na skup. Dostałem naprawdę bardzo pieniądze i bez żadnych problemów.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych