Skocz do zawartości

temat pracy magisterskiej

wróć do serwisu Księgowość 106 odpowiedzi w tym temacie

#1 Gość_gregor

Gość_gregor
  • Goście

Napisano 02 kwiecień 2009 - 00:56

potrzebuję ORYGINALNEGO tematu pracy magisterskiej z zakresu rachunkowości. Help me, please!!!!

#2 Gość_Barbara

Gość_Barbara
  • Goście

Napisano 02 kwiecień 2009 - 01:02

a w jakim temacie czujesz się najlepiej?

#3 Gość_gregor

Gość_gregor
  • Goście

Napisano 02 kwiecień 2009 - 09:17

to raczej nie ma znaczenia, ponieważ ten temat musi być oryginalny i kilka moich pomysłów zostało juz odrzucone. Jakbym mógł prosić o podanie jakichś przykładowych tematów byłoby wspaniale!

#4 Gość_Mirasek

Gość_Mirasek
  • Goście

Napisano 02 kwiecień 2009 - 10:03

Propozycja nr 1:" Koszty w działalności gospodarczej jako podstawa kreowania decyzji gospodarczych"Każdy podmiot gospodarczy prowadzący swoją DG wymaga okresowej analizy.Zadaniem analizy jest dostarczenie informacji czy dotychczasowa działalnośćdała zamierzone efekty oraz jak doskonalić dalszą działalność. Celem pracy może być przedstawienie analizy kosztów w działalności gospodarczej, dynamiki zmian i rozwoju w ramach jednostek gospodarczych powstałych i istniejących na polskim rynku.

#5 Gość_Mirasek

Gość_Mirasek
  • Goście

Napisano 02 kwiecień 2009 - 10:24

A tutaj już byłeś / byłaś ? ;-)://www.pracemagisterskie.edu.pl/dzial_05.html

#6 Gość_m.

Gość_m.
  • Goście

Napisano 02 kwiecień 2009 - 10:34

Temat bardzo obszerny, ale ciekawy.Tak mi wpadło do głowy na podstawie tematu podanego wyżej:Koszty i przychody finansowe - ryzyko i wpływ na wynik jednostki na przykładzie....w latach...To taki zarys tematu raczej. Generalnie chodzi o podjęte lub zaniechane decyzje mające swoje odbicie w tych kosztach i przychodach finansowych oraz ich wpływ na wynik księgowy w warunkach dużych wahań kursów.

#7 Gość_gregor

Gość_gregor
  • Goście

Napisano 02 kwiecień 2009 - 11:17

a coś jeszcze z rachunkowości finansowej? Bezpośrednio o kosztach nie chciałbym za bardzo pisać. A jaka firma (czym zajmująca?) byłaby w miarę interesująca, oryginalna??

#8 Gość_Iśka

Gość_Iśka
  • Goście

Napisano 02 kwiecień 2009 - 16:46

Analiza finansowa firmy... na przykładzie........... za lata 2006-2008Powodzenia

#9 Gość_Klop

Gość_Klop
  • Goście

Napisano 02 kwiecień 2009 - 19:43

Sama księgowość nie ma nic oryginalnego. Oryginalne może być dookołoksięgowe tematy. Np. Podwójna księgowość, kreatywna księgowość, księgowość dla Wietnamczyków prowadzących biznes w Polsce, księgowość mafii, sztuka manipulacji księgami, sztuka manipulacji danymi księgowymi w celu sterowaniu cenami akcji na giełdzie itp....

#10 Gość_Dobre

Gość_Dobre
  • Goście

Napisano 02 kwiecień 2009 - 20:44

:-)))

#11 Gość_Mirasek

Gość_Mirasek
  • Goście

Napisano 02 kwiecień 2009 - 21:40

Klop, Ty @ -szonku ;-)))Jesteś niemożliwy - hihihihiJa na miejscu Gregor, wybrała bym z Twoich propozycji:" Księgowość dla Wietnamczyków prowadzących biznes w Polsce " Super Oryginalny i baaaardzo interesujący temat ;-)))

#12 Gość_gregor

Gość_gregor
  • Goście

Napisano 02 kwiecień 2009 - 22:18

dzięki za wszytskie propozycje!!!temat analizy nie przejdzie. A jeśli chodzi o księgowość Wietnamczyków, mafii to czy znajdę do tego obszerną literaturę? ale fakt, to byłby oryginalny temat!Jak jeszcze będziecie mieli jakieś propozycje to poproszę.

#13 Gość_tomek

Gość_tomek
  • Goście

Napisano 28 czerwiec 2009 - 00:24

witam,czy udalo ci sie znalezc jakas literature dot. kreatywnej ksiegowosci, albo o tej mafii? rowniez chce pisac w tym kierunku wiec bede bardzo wdzieczny za pomocpozdrawiam

#14 Gość_Gosia

Gość_Gosia
  • Goście

Napisano 07 październik 2009 - 19:36

witamrównież mam problem z tematem pracy magisterskiej....mianowicie chcę pisać o podatkach polskich w porównaniu z unijnymi i mam póki co 2 propozycje ale nie wiem co wybrać i czy czasem nie zmienić:1)Polski system podatkowy na tle systemu podatkowego w krajach Unii EuropejskiejWstępRozdział 1. Geneza i istota podatku1.1. Rodzaje dochodów publicznych, pojęcie i główne cechy podatku1.2. Funkcje podatku1.3. Zasady podatkowe1.4. Elementy konstrukcyjne podatku1.5. Pojęcie systemu podatkowego, typy systemów oraz czynniki wpływające na kształt systemów podatkowych1.6.Główne typy podatków i zakres ich zastosowania II. Dyrektywy podatkowe Unii Europejskiej2.1 Historia i motywy harmonizacji opodatkowania2.2 Harmonizacja podatku od towarów i usług2.3 Akcyzy2.4 Opodatkowanie majątku2.5 Podatek przemysłowyIII. Ocena polskiego systemu podatkowego w oparciu o dyrektywy podatkowe Unii Europejskiej3.1 Podatek od towarów i usług3.2 Podatek akcyzowy3.3 Podatek dochodowy od osób fizycznych3.4 Podatek dochodowy od osób prawnych3.5 Podatek rolny3.6 Podatek leśny3.7 Podatek od nieruchomości3.8 Podatek od spadków i darowizn czy tezI OGÓLNA CHARAKTERYSTYKA PODATKÓW1.1 pojęcie podatku1.2 elementy techniki podatkowej 1.2.1 przedmiot opodatkowania 1.2.2 podmiot opodatkowania 1.2.3 stawka opodatkowana 1.2.4 skala opodatkowani1.3 zasady podatkowe1.4 funkcje podatków1.5 dodatkowe zagadnienia dotyczące systemu podatkowego 1.5.1 prawo podatkowe 1.5.2 źródła prawa podatkowego 1.5.3 powstanie zobowiązania podatkowego 1.5.4 odpowiedzialność za zobowiązanie podatkowe 1.5.5 płatności podatkowe 1.5.6 przedawnienie i wygaśnięcie płatności podatkowych 1.5.7 legalne i nielegalne zachowania podatkoweII CHARAKTERYSTYKA SYSTEMU PODATKOWEGO POLSKI2.1 klasyfikacja podatków w Polsce2.1.1 kryterium przedmiotowe2.1.2 kryterium podmiotowe2.1.3 kryterium związane ze źródłem opodatkowania 2.2 podatki w Polsce2.2.1 podatek dochodowy od osób fizycznych (skale, historia, charakterystyka)2.2.2 podatek dochodowy od osób prawnych 2.2.3 podatek od spadków i darowizn 2.2.4 podatek od czynności cywilno prawnych2.2.5 podatek rolny2.2.6 podatek leśny2.2.7 podatek od nieruchomości, środków transportowych (od psów)2.2.8 podatek od towarów i usług (VAT)2.2.9 podatek akcyzowy 2.2.10 podatek od giertylko ten temat jest jakby niekompletny nie wiem jak właśnie złożyć to w jedną sensowną całość...Proszę o pomoc...

#15 Gość_AW

Gość_AW
  • Goście

Napisano 03 listopad 2009 - 10:00

JA TEŻ BARDZO PROSZĘ O PODPOWIEDŹ TEMATU Z PODATKÓW,JUŻ MIAŁAL ILEŚ RÓŻNYCH PROPOZYCJI I WSZYSTKIE GOŚCIO ODRZUCA A W PODATKACH CZUJĘ SIĘ DOBRZE

#16 Gość_monika

Gość_monika
  • Goście

Napisano 03 grudzień 2009 - 21:12

ten drugi spis treści jest lepszy ale trzeba go ułozyć, też mam ten problem ale chce [pisac o podatku dochodowym :D(

#17 Gość_AŚKA

Gość_AŚKA
  • Goście

Napisano 15 grudzień 2009 - 16:16

SYSTEM ROZWIĄZAŃ PRAWNYCH I REALIZACJA PODATKU OD SPADKÓW I DAROWIZNJAK BĘDZIE PASOWAŁ WAM TEMAT TO DAM PLAN BO MI GOŚCIO PRZYJĄŁ I WŁAŚNIE PISZĘ PRACĘ MAGISTERSKĄ NA TEN TEMAT

#18 Gość_ASIA

Gość_ASIA
  • Goście

Napisano 15 grudzień 2009 - 16:22

ja mam "konstrukcja podatku od towarów i usług"...może ktoś coś ma ciekawego...dobry plan, albo jakiekolwiek materiały

#19 Gość_Wiolka

Gość_Wiolka
  • Goście

Napisano 05 marzec 2010 - 13:53

mam podobny problem koniecznie bym chciała coś pisać z zakresu podatku od spadków i darowizn, a mam promotora z prawa finansowego więc muszę to tak jakoś wybrać i z czymś połączyć żeby przeszło.Aśka Twój temat nawet całkiem mógłby być, a co dokładnie masz w swoim planie??

#20 Gość_Anka

Gość_Anka
  • Goście

Napisano 06 maj 2010 - 23:35

czy ktoś wie jak zrobić analize budżetu jednostki budżetowej z trzecjh lat, może jakiś przykład.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ostatnio dodane tematy