Skocz do zawartości

Jak długo się czeka na Certyfikat Księgowego

wróć do serwisu Księgowość 243 odpowiedzi w tym temacie

#1 Gość_Sebastian

Gość_Sebastian
  • Goście

Napisano 16 lipiec 2009 - 11:36

Witajcie koleżanki i koledzy Księgowimoże ktoś z was ostatnio doczekał się otrzymania Certyfikatu Księgowegoi podzieliłby się informacją jak długi jest obecnie czas oczekiwania na wydanie tego dokumentu.pozdrawiamSebastian

#2 Gość_juuuula

Gość_juuuula
  • Goście

Napisano 26 sierpień 2009 - 20:44

hej, właśnie miesiąc temu złożyłam wniosek i dostałam odpowiedź od MF, że wniosek będzie rozpatrzony dopiero pod koniec grudnia:( zatem trochę trzeba poczekać...

#3 Gość_syl

Gość_syl
  • Goście

Napisano 28 sierpień 2009 - 09:01

ja czekałam pół roku od złożenia wniosku :-) składałam w grudniu 2008

#4 Gość_kika

Gość_kika
  • Goście

Napisano 28 sierpień 2009 - 12:26

ja tez dostałam takie pismo z MF więc czekamy do grudnia

#5 Gość_alic3

Gość_alic3
  • Goście

Napisano 30 październik 2009 - 13:27

Składałam w lipcu - jakoś pod koniec, mają rozpatrzyć do 31-12-2009

#6 Gość_mika

Gość_mika
  • Goście

Napisano 30 październik 2009 - 15:24

no to chyba wszyscy czekamy do grudnia

#7 Gość_alic3

Gość_alic3
  • Goście

Napisano 06 listopad 2009 - 12:03

Dzwoniłam do nich w zeszłym tygodniu i ponoć rozpatrują początek lipca więc chyba już niedługo...Dodatkowo pani sprawdziła czy nie ma mnie w bazie uzupełnień (żeby w razie czego nie dosyłać w grudniu i znowu czekać 4m-ce) więc chyba warto do nich dzwonić i ciut poganiać

#8 Gość_beata

Gość_beata
  • Goście

Napisano 16 listopad 2009 - 18:25

Ja złożyłam wniosek ponad miesiąc temu i właśnie dziś otrzymałam odpowiedź, iż wniosek będzie rozpatrzony do 31.05.2010. Tylko pytanie czy również nie mam czegoś do uzupełnienia. Napiszcie proszę pod jakim nr telefonu można uzyskać jakieś informacje na ten temat, ponieważ wiem, iż bardzo trudno się dodzwonić do MF.

#9 Gość_przemko

Gość_przemko
  • Goście

Napisano 16 listopad 2009 - 19:50

Departament RachunkowościStanowisko ds. Usługowego Prowadzenia Ksiąg Rachunkowych:tel. (+48 22) 694 40 91 w godzinach 8.15-16.15tel. (+48 22) 694 33 58 w godzinach 10.00-12.00

#10 Gość_Aga

Gość_Aga
  • Goście

Napisano 19 listopad 2009 - 16:01

Ja złozyłam dokumenty na początku czerwca i do dzisiaj nie mam żadnej odpowiedzi. A gdy zadzwoniłam do departamentu Rachunkowości to powiedzeli mi że to dziwne, iż nie mam żadnej odpowiedzi i kazali mi czekać jeszcze miesiąc, bo maja niby 6 miesięcy.

#11 Gość_nilla

Gość_nilla
  • Goście

Napisano 19 listopad 2009 - 16:04

Ja składałam pod koniec lipca i mam dostać certyfikat w grudniu:)

#12 Gość_alic3

Gość_alic3
  • Goście

Napisano 23 listopad 2009 - 13:15

Osoby które zdawały egzamin w czerwcu, wniosek złożyły lipiec/sierpień masowo otrzymują cert właśnie teraz w połowie listopada. Może jak ich obsłużą to do nas dotrą w końcu :) U mnie w skrzynce ciągle trawa rośnie...

#13 Gość_Aga77

Gość_Aga77
  • Goście

Napisano 25 listopad 2009 - 08:29

Ja wysłałam w ostatnim tygodniu października i własnie w poniedziałek dostałam pismo, że wydanie certyfikatu nastąpi do 28 maja 2010. Nic tylko czekać nam pozostaje.

#14 Gość_alic3

Gość_alic3
  • Goście

Napisano 26 listopad 2009 - 11:19

Aga to 7 m-cy!! masakra, u mnie podali termin 5m-cy czyżby teraz ludzie jakoś masowo wysyłali dokumenty?Mam prośbę - jeśli ktoś z Was dostał ostantio certyfikat, podajcie jego numer i kiedy wysłaliście papiery.

#15 Gość_Ewa

Gość_Ewa
  • Goście

Napisano 26 listopad 2009 - 12:06

Czy mam aktualny adres? Ministerstwo Finansów Departament Rachunkowości ul. Świętokrzyska 12, 00-916 Warszawa

#16 Gość_Aga77

Gość_Aga77
  • Goście

Napisano 27 listopad 2009 - 09:08

Ewa tak ten adres jest aktualny. Alic3 właśnie też jestem zszokowana a na dodatek nie można wnieść zażalenia od pismo z MF. Pozostaje tylko czekać a plany na własny biznes na razie do szuflady trzeba schować.

#17 Gość_Ewa

Gość_Ewa
  • Goście

Napisano 27 listopad 2009 - 09:43

Wiem, że do Was osób z wieloletnim doświadczeniem to mi jeszcze bardzo daleko,ja dopiero od prawie dwóch lat pracuje jako główna księgowa, wcześniej jako referent. Potrzebuje bardzo tego certyfikatu, bo moja jednostka przekształca się w spółkę. Mam pewne wątpliwości, czy wystarczy samo świadectwo pracy które dotyczy mojej pracy jako referenta. Teraz to mam wystawione zaświadczenie z zakładu pracy, że nadal pracuje jako główny księgowy. Czy mieliście tez taką sytuację?

#18 Gość_Aga77

Gość_Aga77
  • Goście

Napisano 27 listopad 2009 - 11:08

Mój szef napisał mi zaświadczenie, że pracowałam jako księgowa i napisał mi takie sformuowania jakie są w ustawie w rozdziale o usługowym prowadzeniu ksiąg bo oczywiście to robiłam a nie wiedzieliśmy jak to napisać innymi słowami. Wydaje mi się że stanowisko nie jest ważne tylko, że się pracowało w dziale księgowości i wykonywało się prace, które są wymienione w ustawie.

#19 Gość_l

Gość_l
  • Goście

Napisano 27 listopad 2009 - 12:25

satnowisko jest ważne i jeśli z niego wynika to wystarczy

#20 Gość_alic3

Gość_alic3
  • Goście

Napisano 27 listopad 2009 - 17:49

Stanowisko referent na pewno nie wystarczy ba nawet księgowa nie wystarczy jeśli z formy organizacyjnej firmy nie wynika obowiązek prowadzenia ksiąg rachunkowych. Ewa jeśli nie pracujesz w SA lub ZOO to poproś o zakres obowiązków w zaświadczeniu jak Aga bo tylko z niego wynika co robiłaś. Np. stanowisko Główna Księgowa w spółce jawnej w świadectwie pracy spowodowałoby że po 6-7 m-cach czekania na certyfikat wysłali by ci prośbę o uzupełnienie braków w dokumentach i wtedy czeka się jeszcze 2-4 mce po owym uzupełnieniu - czyli dosłaniu zakresu obowiązków. Pytałam w Dep.d/s Rachun.MF bo koleżanka miała podobną sytuację i musiała uzupełniać więc wolałam sobie oszczędzić takiej sytuacji to jedno a druga sprawa po wysłaniu dokumentów dzwoniłam po 2-3 mcach do MF czy nie mają mnie w tzw. bazie uzupełnień.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych