Skocz do zawartości

zadanie z rachunkowości (pomocy)

wróć do serwisu Księgowość 348 odpowiedzi w tym temacie

#141 Gość_tgyhjyuj

Gość_tgyhjyuj
  • Goście

Napisano 12 listopad 2010 - 22:55

wynocha stad hienyy jedne

#142 Gość_do tgyhjyuj

Gość_do tgyhjyuj
  • Goście

Napisano 12 listopad 2010 - 23:07

przyjdzie czas że tobie też będzie coś potrzeba i tak jak my uzyskasz informacje.nie wiesz co to ctrl+c, ctrl+v?he he "marnujecie czas" dobre sobie.nara frędzlu

#143 Gość_do tgyhjyuj

Gość_do tgyhjyuj
  • Goście

Napisano 12 listopad 2010 - 23:14

A i jeszcze jedno, nikt nie prosił o komentarz do naszych zadań tylko o pomoc więc nie wysilaj się więcej...Co menopauzę przechodzisz, że się czepiasz hi hi

#144 Gość_Chinata

Gość_Chinata
  • Goście

Napisano 15 listopad 2010 - 01:40

Podpowie mi ktoś? Jestem początkująca w tym temacie i mam problem tylko z jednym punktem:Otrzymano w postaci aportu licencję na produkcję nowych produktów: 12.000złMój problem polega na tym, że kompletnie nie wiem na jakich kontach to zaksięgować. byłabym wdzięczna za pomoc!

#145 Gość_macieks

Gość_macieks
  • Goście

Napisano 23 listopad 2010 - 11:32

Pomocy!!!Zysk stwierdzony w czasie spisu z natury różnic inwentaryzacyjnych i postanowiono dokonać kompensat podobnych artykułów a1 i a2, a także b1,b2,b3. Stwierdzono,że:na artykule a1 niedobór 30 szt po 40zł na a2 niedobór 20 szt po 40złna b1 niedobór 15 szt po 58 złna b2 niedobór 5 szt po 55 złna b3 nadwyżka 22szt po 53 złW odpowiednio skonstruowanych tabelkach rozlicz róźnice inwentaryzacyjne i różnice nieskompensowane do odrębnego rozpatrzenia i weryfikacji.Rozpisz dekretację na kontach.

#146 Gość_Izek

Gość_Izek
  • Goście

Napisano 23 listopad 2010 - 11:56

Po jaką cholerę zasmiecacie stronę??????!!!!!!!!!!!Czy nie widzicie że nikt wam nie chce rozwiazywać zadań?LENIE!!!!!!!!!!Wy nazywacie to pomocą? To zwykłe lenistwo przy odrabianiu lekcji.Jakaś gówniara wyzej próbuje wmówić ze to taka pomoc i po to jest internet cha,cha,chaNajpierw "uczennico" naucz się podstaw zakichana ksiegowa z ciebie !!!!!!jak bedziesz miec sprawę nietypową a nie zwykłe zadanko wtedy pomozemy.Niektórzy to tacy leniwi ze nawet tekstu nie poprawią tytlko przekleją z innych stron i wychodza dziwne znaczki!!!!Banda nieudaczników!

#147 Gość_aaa ;)

Gość_aaa ;)
  • Goście

Napisano 01 grudzień 2010 - 16:35

Hej mam problem z zadaniem robilam je 3 razy i konta nie chca mi sie zamknac.. :)Nie wiem czy dobrze ksieguje a mam problem z paroma punktami..m.in 1.Zaksiegowana amortyzacje sr.trwalycha) budynkow i budowli 5200b)urzadzen technicznych 8100c)sr. transportu 3000mam takie konta jak w.w2.Wydano z magazynu wyroby w zwiazku ze sprzedaza; koszty wytworzenia sprzedanych wyrobow 520000Na jakich kontach to zaksiegowac?Z góry dziekuje :)

#148 Gość_aaa ;)

Gość_aaa ;)
  • Goście

Napisano 01 grudzień 2010 - 16:37

Konto produkcja podstawowa to jakie jest konto??Bo nie wiem jak na nim ksiegowac :/Pozdrawiam

#149 Gość_.

Gość_.
  • Goście

Napisano 01 grudzień 2010 - 16:51

Konto jest dwustronne,moze mieć saldo Wn i saldo Ma :))))Pozdrawiam

#150 Gość_Ange

Gość_Ange
  • Goście

Napisano 06 grudzień 2010 - 20:21

Jednostka handlu hurtowego będąca podatnikiem podstawowej stawki VAT prowadzi ewidencje towarów w cenie zakupu netto. hurtownia na sprzedaży realizuje marżę w wysokości 20% ceny zakupu.W magazynie firmy znajduje się 400 kg towaru A w cenie ewidencyjnej 25 zł/kg. Jednostka dokonała zakupu towaru A na podstawie faktury VAT: 100 kg po 25 zł/kg. Towary przyjęto do magazynu. Na podstawie faktury VAT sprzedano 250 kg towaru A, wydając sprzedane towary odbiorcy.Polecenia:1. Oblicz wartość towarów A w magazynie i otwórz konto "Towary"2. Oblicz cenę sprzedaży netto towaru A3. Ułóż i zaksięguj operacje gospodarcze dotyczące obrotu towarowego4. Oblicz zrealizowaną marżę

#151 Gość_Katarzyna

Gość_Katarzyna
  • Goście

Napisano 06 grudzień 2010 - 20:47

towary A w magazynie 10000+2500=125500cena sprzedazy netto 30zł za kgoperacjezakupiono na podstawie faktury VAT towaryzakupione towary przyjeto do magazynu w cene ewidencyjnej(cena zakupu)na podstawie faktury VAT sprzeano towary realizujac marze 20%sprzedane na podstawie faktury towary wydano z magazynu25+(25*0,20)=30zł za kg

#152 Gość_gela

Gość_gela
  • Goście

Napisano 06 grudzień 2010 - 21:02

Jednostka handlu hurtowego będąca podatnikiem podstawowej stawki VAT prowadzi ewidencje towarów w cenie zakupu netto. hurtownia na sprzedaży realizuje marżę w wysokości 20% ceny zakupu.W magazynie firmy znajduje się 400 kg towaru A w cenie ewidencyjnej 25 zł/kg. Jednostka dokonała zakupu towaru A na podstawie faktury VAT: 100 kg po 25 zł/kg. Towary przyjęto do magazynu. Na podstawie faktury VAT sprzedano 250 kg towaru A, wydając sprzedane towary odbiorcy.Polecenia:1. Oblicz wartość towarów A w magazynie i otwórz konto "Towary"2. Oblicz cenę sprzedaży netto towaru A3. Ułóż i zaksięguj operacje gospodarcze dotyczące obrotu towarowego4. Oblicz zrealizowaną marżę

#153 Gość_Ange

Gość_Ange
  • Goście

Napisano 07 grudzień 2010 - 17:10

Jednostka handlu hurtowego będąca podatnikiem podstawowej stawki VAT prowadzi ewidencje towarów w cenie zakupu netto. hurtownia na sprzedaży realizuje marżę w wysokości 20% ceny zakupu.W magazynie firmy znajduje się 400 kg towaru A w cenie ewidencyjnej 25 zł/kg. Jednostka dokonała zakupu towaru A na podstawie faktury VAT: 100 kg po 25 zł/kg. Towary przyjęto do magazynu. Na podstawie faktury VAT sprzedano 250 kg towaru A, wydając sprzedane towary odbiorcy.Polecenia:1. Oblicz wartość towarów A w magazynie i otwórz konto "Towary"2. Oblicz cenę sprzedaży netto towaru A3. Ułóż i zaksięguj operacje gospodarcze dotyczące obrotu towarowego4. Oblicz zrealizowaną marżęCzy ktoś mógłby mi pomóc a konkretnie chodzi mi o polecenie 3..bardzo proszę o pomoc

#154 Gość_antek

Gość_antek
  • Goście

Napisano 08 grudzień 2010 - 08:55

Po jaką chol...ę wstawiacie te zadania?To nie jest Forum z korepetycjami dla uczniów ale pomoc kolezeńska w pracy!!!!

#155 Gość_Kasia

Gość_Kasia
  • Goście

Napisano 15 grudzień 2010 - 18:28

Zaksięguj operacje gospodarcze:1.Zakup materiałów - zapłata póżniej 4000,-2. Wydano materiały do produkcji 2400,-3.Amortyzacja środków trwałych - ..................Saldo pocz. środków trwałych 72000, stopa amortyzacji 20%.4.Lista płac brutto 30000,-5.Potrącenia- ubezpiecznie społeczne 5610,-6.Potrącenia- ubezpieczenia zdrowotne 2070,-7.Podatek dochodowy płatny do budżetu 2564,-8.Wb - wypłata na indywidualne konta pracownicze ........................9.Przyjęcie wyrobów gotowych do magazynu ........................ ( całość) Ta gdzie są kropeczki należy wpisać kwotę. Bardzo bym prosiłą o rozwiązanie kogos kto się na tym zna była bym bardzo wdzięczna dla mnie niestety rachunkowośc to czarna magia ;/ a to zalezy od mojego byc albo nie byc...... Pozdrawiam Gorąco Kasia!!!!!!

#156 Gość_Niekumaty

Gość_Niekumaty
  • Goście

Napisano 16 grudzień 2010 - 01:32

W zakładzie produkcyjnym bezpośrednie koszty wytworzenia cegły ceramicznej w ilości 110 szt. wyniosły 6000 z, zmienne koszty pośrednie produkcyjne wyniosły 2000 zl., stałe koszty pośrednie produkcyjne 2000 zl. Normalne (przeciętne) wykorzystanie zdolności produkcyjnej w tej jednostce wynosi 130 szt. Ustalić jednostkowy koszt wytworzenia produktu.Bede wdzieczny za pomoc. Nie mam pojecia jak to rozwiazac.

#157 Gość_antek

Gość_antek
  • Goście

Napisano 16 grudzień 2010 - 09:16

P O N A W I A MPo jaką chol...ę wstawiacie te zadania?To nie jest Forum z korepetycjami dla uczniów ale pomoc kolezeńska w pracy!!!!

#158 Gość_yetrehrthr6

Gość_yetrehrthr6
  • Goście

Napisano 28 grudzień 2010 - 01:05

W zakładzie produkcyjnym bezpośrednie koszty wytworzenia cegły ceramicznej w ilości 110 szt. wyniosły 6000 z, zmienne koszty pośrednie produkcyjne wyniosły 2000 zl., stałe koszty pośrednie produkcyjne 2000 zl. Normalne (przeciętne) wykorzystanie zdolności produkcyjnej w tej jednostce wynosi 130 szt. Ustalić jednostkowy koszt wytworzenia produktu.Bede wdzieczny za pomoc. Nie mam pojecia jak to rozwiazac.

#159 Gość_kasia

Gość_kasia
  • Goście

Napisano 06 styczeń 2011 - 15:35

Bardzo prosiłabym o pomoc w rozwiązaniu zadania na zmianę stanu produktów.W firmie wytworzono i przekazano produkty o wartości 102.000. Koszt wytworzenia produktów X wynosi 101.200. Przychody ze sprzedaży osiągnięte w ciągu roku wynoszą 150.000. polecenie: - ustal zmiane stanu produktów- sporządzić rachunek zysków i strat wersji porównawczej i kalkulacyjnej Bede bardzo wdzięczna za jakąkolwiek pomoc w tym temacie

#160 Gość_nika

Gość_nika
  • Goście

Napisano 13 styczeń 2011 - 12:22

witajcie,Mam na sobotę do rozwiązania dwa zadania z analizy ekonomicznej. Niestety nie potrafię sobie z tym poradzić może znajdzie się jakaś dobra dusza co mi pomoże?? bardzo byłabym wdzięczna.Treść zadań mogę przesłać na meila, bo są tam tabelki itp więc tu nie napisze. Proszę o pomoc.Jeśli ktoś by mógł to proszę napisz do mnie na meila: milijak2@wp.pl

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych