Skocz do zawartości

Płatnik 9

wróć do serwisu Kadry 49 odpowiedzi w tym temacie

#1 Gość_Gość

Gość_Gość
  • Goście

Napisano 30 grudzień 2013 - 20:41

Przy aktualizacji komponentów i danych płatnika wyskakują komunikaty:komponenty i słowniki-błąd pobierania,dane w rejestrze -błąd pobierania dlaczego tak sie dzieje co jest z tym płatnikiem?

#2 Bogusława

Bogusława

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 7552 postów
  • LokalizacjaMazowsze

Napisano 30 grudzień 2013 - 20:58

Nowa wersja płatnika zaczyna działać od 1 stycznia 2014.Do końca roku pracujemy w "starej wersji"

Przy aktualizacji komponentów i danych płatnika wyskakują komunikaty:komponenty i słowniki-błąd pobierania,dane w rejestrze -błąd pobierania dlaczego tak sie dzieje co jest z tym płatnikiem?

#3 Gość_Gość

Gość_Gość
  • Goście

Napisano 30 grudzień 2013 - 21:11

ale ja już wysłałam dwie dekl.DRA tylko że były bez dobrowolnego ubezpieczenia

i poszły normalnie ale teraz z dobr.chor.nie mogę wysłać.Dziękuję za zainteresowanie.Pozdrawiam

#4 Radomiak

Radomiak

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 1747 postów
  • LokalizacjaMazowsze

Napisano 30 grudzień 2013 - 21:19

Zgodnie z założeniami ZUS od 01 września 2013r. miała pojawić się nowa wersja programu Płatnik 9.01.001. Termin uległ przesunięciu. W nowej wersji jest dużo zmian w zakresie obsługi dokumentów ubezpieczeniowych. Wprowadzono komunikację dwustronną programu z ZUS. Program uwzględnia zmiany w zakresie informacji jakie będą posiadały zmienione dokumenty zgłoszeniowe i rozliczeniowe oraz nowe kody w związku ze zmianami w urlopach macierzyńskich i rodzicielskich.

Do 31.12.2013r. będzie można korzystać równolegle z wersji dotychczasowej - 8.01.001A.

#5 Gość_Gosia

Gość_Gosia
  • Goście

Napisano 30 grudzień 2013 - 22:15

Zgodnie z założeniami ZUS od 01 września 2013r. miała pojawić się nowa wersja programu Płatnik 9.01.001. Termin uległ przesunięciu. W nowej wersji jest dużo zmian w zakresie obsługi dokumentów ubezpieczeniowych. Wprowadzono komunikację dwustronną programu z ZUS. Program uwzględnia zmiany w zakresie informacji jakie będą posiadały zmienione dokumenty zgłoszeniowe i rozliczeniowe oraz nowe kody w związku ze zmianami w urlopach macierzyńskich i rodzicielskich.

Do 31.12.2013r. będzie można korzystać równolegle z wersji dotychczasowej - 8.01.001A.

Jak już zainstalowałeś 9 to nie można pracować na 8.Jeszcze tak żle z płatnikiem nie było.

#6 Gość_gosia

Gość_gosia
  • Goście

Napisano 30 grudzień 2013 - 22:25

Czekamy na wprowadzenie kwoty na dobrowolne chorobowe- teraz nie ma możliwości jej wprowadzić,,niestety' w płatniku.

#7 Radomiak

Radomiak

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 1747 postów
  • LokalizacjaMazowsze

Napisano 30 grudzień 2013 - 22:53

Jak już zainstalowałeś 9 to nie można pracować na 8.Jeszcze tak żle z płatnikiem nie było.

Jasne, że nie można, chodziło mi o coś innego, bo po co Ci dwie wersje płatnika. Jeśli ktoś ma starszą wersję to z niej może korzystać do końca tego roku, ktoś kto ma nowszą korzystać również z niej już może  -patrz gość_gość. Z płatnikiem bywało różnie, ale faktycznie nie jest chyba obecnie z nim tak źle :)

#8 Gość_Piotr

Gość_Piotr
  • Goście

Napisano 31 grudzień 2013 - 10:22

ale ja już wysłałam dwie dekl.DRA tylko że były bez dobrowolnego ubezpieczenia

i poszły normalnie ale teraz z dobr.chor.nie mogę wysłać.Dziękuję za zainteresowanie.Pozdrawiam

Wgrałem nowe metryki do 9. Płatnik po wgraniu metryki z dysku wylicza chorobowe i wszystko jest ok do czasu wysyłania. W czasie weryfikacji kreator wysyłania zgłasza błąd i wskazuje, że wyliczone chorobowe jest błędne - dlaczego nie mam pojęcia. Jak narazie nie znam rozwiązania. Help!!!

Pozdrawiam

#9 Eni

Eni

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 2485 postów

Napisano 31 grudzień 2013 - 11:10

Czekamy na wprowadzenie kwoty na dobrowolne chorobowe- teraz nie ma możliwości jej wprowadzić,,niestety' w płatniku.

jest możliwość wprowadzenia tej kwoty - sama to dzisiaj robiłam, przy okazji wysyłania dokumentów za 12/2013 (oczywiście w "starej" wersji programu) :)

#10 Maria

Maria

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 1930 postów
  • LokalizacjaMAŁOPOLSKA

Napisano 31 grudzień 2013 - 12:19

jest możliwość wprowadzenia tej kwoty - sama to dzisiaj robiłam, przy okazji wysyłania dokumentów za 12/2013 (oczywiście w "starej" wersji programu) Dołączona grafika

Bo w starej wersji można było wprowadzić wszystko,a w nowej wersji  jest inaczej ,niestety ale jest dużo gorzejDołączona grafika

#11 Glusia

Glusia

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 791 postów
  • LokalizacjaŚląsk

Napisano 02 styczeń 2014 - 11:59

Podepnę się pod temat Płatnika:

Czy ktoś zwrócił uwagę, że w RSA w kodach świadczenia/przerwy pod nr 335 i 336 jest dokładnie ten sam opis, a konkretnie:

"Wyrównanie wynagrodzenia za czas niezdolności do pracy z powodu choroby, finansowane ze środków Funduszu Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych".

Nie ma natomiast: "Wyrównanie wynagrodzenia za czas niezdolności do pracy z powodu choroby, finansowane ze środków pracodawcy"?

To chyba jakiś błąd i co mam teraz zrobić w przypadku takiego wyrównania?

#12 Eni

Eni

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 2485 postów

Napisano 02 styczeń 2014 - 13:00

w starej wersji można było wprowadzić wszystko,a w nowej wersji  jest inaczej ,niestety ale jest dużo gorzejDołączona grafika

nie brzmi to zbyt optymistycznie... Dołączona grafika

#13 Maria

Maria

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 1930 postów
  • LokalizacjaMAŁOPOLSKA

Napisano 02 styczeń 2014 - 13:50

...ale dzisiaj "hulnęło"wszystko w" mgnieniu oka"bez żadnych komplikacji,

hmm,,,nowy rokDołączona grafika

nie brzmi to zbyt optymistycznie... Dołączona grafika

#14 Gość_Sonia

Gość_Sonia
  • Goście

Napisano 07 styczeń 2014 - 10:18

jeszcze nie wfgrałam nowej wersji słyszałam ,że do 15 .01.2014 można jeszce pracować na starej wersji /v8/ pod warunkiem że stosuję jeszcze "stare druki" i "stare kody ",Dzisiaj muszę wysłać ZCNA czy mogę jeszcze w starym płatniku

macie też takie informację proszę o informację

#15 Gość_Marc!

Gość_Marc!
  • Goście

Napisano 09 styczeń 2014 - 09:05

jeszcze nie wfgrałam nowej wersji słyszałam ,że do 15 .01.2014 można jeszce pracować na starej wersji /v8/ pod warunkiem że stosuję jeszcze "stare druki" i "stare kody ",Dzisiaj muszę wysłać ZCNA czy mogę jeszcze w starym płatniku

macie też takie informację proszę o informację

W-g przepisów od 1 stycznia powinno się używać już tylko i wyłącznie nowego płatnika ale jednak ZUS nie wydolił technicznie tej zmiany oprogramowania i dzisiaj pojawił się komunikat:

Zakład Ubezpieczeń Społecznych
Gabinet Prezesa 9 stycznia 2014 r. Styczniowe rozliczenia w programie PŁATNIK

Dołączona grafika

Szanowni Klienci,

w związku ze znaczącym wzrostem liczby pobrań programu PŁATNIK, w szczególności ze strony internetowej ZUS, Zakład Ubezpieczeń Społecznych zwiększył przepustowość swoich łączy internetowych. Niestety, mimo podjętych działań, nadal w niektórych przypadkach istnieją problemy ze skutecznym transferem oprogramowania. Co za tym idzie Zakład dopuszcza możliwość złożenia dokumentów rozliczeniowych za grudzień 2013 r. jeszcze w starej wersji programu PŁATNIK, tj. 8.01.001A. Nowe oprogramowanie musi być bezwzględnie zastosowane już do lutowych rozliczeń obejmujących styczeń 2014 r.

Jednocześnie Zakład Ubezpieczeń Społecznych przypomina, że oprogramowanie PŁATNIK 9.01.001A można pobrać także ze strony internetowej wykonawcy oprogramowania, pod adresem: http://www.platnik.info.pl/ oraz na płytach DVD w każdej placówce ZUS.

Więc spokojnie rozliczenia za grudzień można jeszcze zrobić w starym płatniku.

#16 Gość_Milcia

Gość_Milcia
  • Goście

Napisano 09 styczeń 2014 - 09:44

To ja mam lepszy numer. Mam już wgrany nowy program z płytki DVD i jest taka checa, że wyskakuję mi błąd krytyczny u wszytkich pracowników. Dotyczy on kodu tytułu ubezpieczenia. Program jakby nie przyjmuje tego kodu. Znajoma ma ten sam problem a porade z ZUSu usłyszła aby wysłac deklarację mimo błędu.

#17 Gość_Marc!

Gość_Marc!
  • Goście

Napisano 09 styczeń 2014 - 10:35

To ja mam lepszy numer. Mam już wgrany nowy program z płytki DVD i jest taka checa, że wyskakuję mi błąd krytyczny u wszytkich pracowników. Dotyczy on kodu tytułu ubezpieczenia. Program jakby nie przyjmuje tego kodu. Znajoma ma ten sam problem a porade z ZUSu usłyszła aby wysłac deklarację mimo błędu.

Błąd krytyczny wynika z braku potwierdzenia danych ubezpieczonych. Można wysyłać deklarację mimo błędu i przy wysyłce dane te zostaną potwierdzone a błąd zniknie (o ile nie ma innych błędów w deklaracji). Można również(i to bardziej prawidłowe) wejść w rejestr ubezpieczonych otworzyć kartę osoby, której deklarację chcemy utworzyć kliknąć Narzędzia---> Oznacz do potwierdzenia w ZUS a następnie w głównym oknie Administracja--> Aktualizuj komponenty programu i dane płatnika... --> Pobierz aktualizacje.I wypełniać już deklaracje normalnie a weryfikacja powinna działać jak należy.

#18 iwkas88

iwkas88

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 6 postów

Napisano 09 styczeń 2014 - 15:28

Witam,

Błąd krytyczny wynika z braku potwierdzenia danych ubezpieczonych. Można wysyłać deklarację mimo błędu i przy wysyłce dane te zostaną potwierdzone a błąd zniknie (o ile nie ma innych błędów w deklaracji). Można również(i to bardziej prawidłowe) wejść w rejestr ubezpieczonych otworzyć kartę osoby, której deklarację chcemy utworzyć kliknąć Narzędzia---> Oznacz do potwierdzenia w ZUS a następnie w głównym oknie Administracja--> Aktualizuj komponenty programu i dane płatnika... --> Pobierz aktualizacje.I wypełniać już deklaracje normalnie a weryfikacja powinna działać jak należy.

Właśnie się zastanawiałam, czy rzeczywiście trzeba aktualizować komponenty programu i dane płatnika, czyli mam rozumieć, że dokumenty wysłane bez tej aktualizacji też są poprawne? Ja zrobiłam trochę niepokolei, ponieważ w starej wersji płatnika sporządziłam dokumenty RCA i DRA (jeszcze nie wysłane) i dopiero potem zaktualizowałam, lecz bez pobrania aktualizacji komponentów i danych płatników.

#19 Gość_Gość

Gość_Gość
  • Goście

Napisano 09 styczeń 2014 - 18:01

Czy ktoś dzisiaj wysyłał jakieś zgłoszenia z płatnika nowego?

#20 Marc!

Marc!

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 10 postów

Napisano 10 styczeń 2014 - 08:36

Witam,

Właśnie się zastanawiałam, czy rzeczywiście trzeba aktualizować komponenty programu i dane płatnika, czyli mam rozumieć, że dokumenty wysłane bez tej aktualizacji też są poprawne? Ja zrobiłam trochę niepokolei, ponieważ w starej wersji płatnika sporządziłam dokumenty RCA i DRA (jeszcze nie wysłane) i dopiero potem zaktualizowałam, lecz bez pobrania aktualizacji komponentów i danych płatników.

W nowym płatniku przy wysyłce zestawów zawsze następuje aktualizacja komponentów programu i danych płatników.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ostatnio dodane tematy