Skocz do zawartości

przekroczenie progu i wejście na pełną księgowość

wróć do serwisu Księgowość 5 odpowiedzi w tym temacie

#1 Gość_aldi

Gość_aldi
  • Goście

Napisano 28 maj 2008 - 11:00

witam. Mam pytanie od kiedy przechodzi się na pełną księgowość w momencie przekroczenia progu? czy od nowego roku,? czy od miesiąca następnego po miesiącu w którym przekroczono przychody netto ze sprzedaży? - to byloby bez sensu. Czy precyzuje to ustawa o rachunkowości, jeśli tak to który to art.? Wiem że obecnie wynosi on 1 200 000 EUR, ale od kiedy ten próg obowiązuje?

#2 Gość_Miśka

Gość_Miśka
  • Goście

Napisano 28 maj 2008 - 14:37

Z tego co pamietam to przy ryczałtowcach przechodzi sie od nastepnego miesiąca ale nie wiem jak jest przy pozostałyych , według mnie od nowego roku , bo tak byłoby bezsensu. Ale czy ta kwota 1 200 000 EUR jest już zatwierdzona? Czy nadal jst 800 000?

#3 Gość_anka

Gość_anka
  • Goście

Napisano 28 maj 2008 - 15:11

Ustawa o rachunkowości - art 2 pkt 1 mówi o 800 euro za rok poprzedni - czyli przechodzi się od nowego roku

#4 Gość_ZK

Gość_ZK
  • Goście

Napisano 28 maj 2008 - 23:11

przechodzisz od nowego roku obrachunkowego, po uprzednim zawiadomieniu US do 20 stycznia

#5 Gość_właściciel

Gość_właściciel
  • Goście

Napisano 29 maj 2008 - 06:37

O BOŻE !!!! od stycznia 2007 wszedłem nieopatrznie na pełną księgowość. Jestem prawie bankrutem , przez ponoszone przeze mnie koszty. (Prowadze sklep na lubelszczyźnie). Jeżeli nie wejdzie ustawa o podniesieniu progu , to trzeba będzie zamknąć interes albo uciekać w szarą strefę (kombinować ,rozpisywać na rodzinę itd.)ALE PYTAM SIĘ PO CO ?????

#6 Gość_aldi

Gość_aldi
  • Goście

Napisano 29 maj 2008 - 11:00

dzięki za odp. Sejmowa podkomisja 6 maja 2008 przyjęła rządowy projekt ustawy o zmianie ustawy o rachunkowości dotyczący podwyższenia z 800 EUR do 1 200 000 EUR progu przychodów netto. Proponowana zmiana pozwoli jednostkom których przychody za 2007 były niższe niż 1 200 000 EUR (czyli 4 533 000 )powrócić do tzw. uproszczonej rachunkowości jeszcze w trakcie bieżącego roku. Powrót taki będzie możliwy poczynając od 1-go miesiąca, następującego po miesiącu, w którym wejdzie w życie w/w nowelizacja.Dlatego rodzą się moje wątpliwości czy dla tych, którzy przekroczą ten stary jeszcze próg - 800 EUR w ciągu roku 2008( będących na PKPiR )wejscie na pełną księgowość będzie obowiązywało w trakcie roku. Myślę, że skoro przekroczę go w czerwcu 2008, a nowelizacja wejdzie w życie np.w listopadzie (tym samym załapię się na ten wyższy próg 1 200 000 ) to dalej mogę być na PKPiR .

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych