Skocz do zawartości

zajecia komornicze

wróć do serwisu Księgowość 419 odpowiedzi w tym temacie

#381 Gość_Piotr50

Gość_Piotr50
  • Goście

Napisano 19 luty 2012 - 20:55

Witam!Prowadziłem działalność gospodarczą już ponad 20 lat. Dorobiłem się owszem, ale komornika. A że już mam komornika z 10 lat to ostatnio przysłali mi że umorzyli wszelkie należności. Moja siostra księgowa mówi że i tak będą mnie ścigać do końca życia. Co to w ogóle oznacza że mi umorzyli? Czy w urzędzie Skarbowym wypiszą mi że zalegam czy nie zalegam?

#382 Gość_paula

Gość_paula
  • Goście

Napisano 21 luty 2012 - 20:20

witam dostalam pismo od komornika o zajeciu wynagrodzenia i zajeciu zwrotu podatku z urzedu skarbowego. pracuje na 3/4 etatu. moj dochod brutto to 1200 zl. dzwonilam do komornika i powiedzial ze mam przyjsc to sie dogadamy w sprawie splaty, ale chodzi mi oto czy jezeli bede splacala komornikowi w ratach zadluzenie to komornik odstapi od zajecia zwrotui podatku z urzedu skarbowego?

#383 Gość_lukasz

Gość_lukasz
  • Goście

Napisano 22 luty 2012 - 15:44

witam.mam taki problem.w 1998 zmarł mój ojciec.miał jakies zadłuzenie w urzedzie skarbowym.po podziale spadku ten dług przeszedł na mnie.była to kwota 4000zl.od tamtego czasu nic nie spłacałem tego zadłuzenia.na ta chwile jest pewnie ok 10tys .do dnia dzisiejszego mineło juz 13 lat. czy po takim okresie urzad skarbowy ma prawo ubiegac sie o te zadłuzenie czy nie.wyczytałem gdzies w internecie ze po 10 latach jest jakies przedawnienie ale w to nie wirze.prosze o odpowiedz co mam zrobic jesli moge starac sie o kasacje tego długu jesli takie faktycznie jest,i co mam zrobic w tej sprawie.pozdrawiam

#384 Gość_aga

Gość_aga
  • Goście

Napisano 22 luty 2012 - 15:58

komornik zajął samochód , który przekazałąm darowizną synowi 3 tygodnie przed zajęciem ,jednak syn zdążył go zarejestrować , ale nadal komornik nie chce zdjąć zajęcia, syn złozył pozew do sądu z zabezpieczeniem przedmiotu , gdyz ja mu powiedziałam ze jeszcze auto jest zajęte, czy komornik moze zlicytować auto ?

#385 Gość_Rob

Gość_Rob
  • Goście

Napisano 24 luty 2012 - 14:29

Spoko strona. wszyscy posyłają pytania i to po trzy razy,a i tak nikt nie odpowiada... chyba zostalismy sami...

#386 Gość_aleks

Gość_aleks
  • Goście

Napisano 24 luty 2012 - 14:33

witam mam pytanie czy komornicze zajęcie alimentacyjne można pobrać od wynagrodzenia ucznia tj. brutto 170,80

#387 Gość_robert

Gość_robert
  • Goście

Napisano 25 luty 2012 - 10:36

witam mam pytanie mam kilka tysięcy zł oddać funduszowi alimentacyjnemu od ponad roku komornik ściąga mi z pensji 1600zł czy można jakoś to umorzyć chociaż częściowo i gdzie trzeba to załatwiać?

#388 Gość_ania

Gość_ania
  • Goście

Napisano 25 luty 2012 - 17:42

Mam pytanie ,jeżeli komornik zajął mi pensję zi zwrot z Urzędu Skarbowego.To jeżeli rozliczę się z mężem{mąż nie ma zajęcia komorniczego} to czy otrzymam zwrot z podatku z US?

#389 Gość_krzys

Gość_krzys
  • Goście

Napisano 25 luty 2012 - 22:56

Mam pytanie. Zarabiam 1320 zł czyli najniższą, mam odliczenie z tytułu ulgi rodzinnej około 1800 zł na dwoje dzieci czy komornik ma prawo to zająć. Czytałem na forach, że nie czy ktoś może podpowiedzieć jak to wygląda.

#390 Gość_Kamila

Gość_Kamila
  • Goście

Napisano 27 luty 2012 - 01:03

Mam pytanieCzy komornik może przeprowadzić egzekucje długu wobec małoletniego jeśli dziecko ma 1/2 mieszkania a rodzic/współwłaściciel nie ma obciążeń? Czy w takim wypadku można przeprowadzić licytacje? Chodzi o to że 1rodzic będący dłużnikiem zmarł współmałżonek zrzekł się spadku i dług odziedziczyło dziecko.

#391 Gość_KOLBI

Gość_KOLBI
  • Goście

Napisano 29 luty 2012 - 09:42

MAM PYTANIE JESTEM NA BEZROBROBOCIU TERAZ OD MARCA BEZ PRAWA DO ZASILKU ! SZUKAM PRACY DO CHWILI OBECNEJ KOMORNIK Z ZASILKU ZABIERLA MI 400 ALIMENTOW ! CO TERAZ BEDZIE JAK NIE MAMZADNEJ PRACY !!! POZDRAWIAM

#392 Gość_dara

Gość_dara
  • Goście

Napisano 29 luty 2012 - 10:17

W spadku po siostrze odziedziczyłem dług - 700 zl. Mam rente socjalną 450 zl. Urząd Skarbowy wezwał mnie do zaplaty 700zl. za dług. Czy musze to spałcaći czy komornik może zająć moję rentę , jeżeli nie zapłacę?

#393 barbra1

barbra1

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 2 postów

Napisano 01 marzec 2012 - 18:18

Witammam pytanie mam w banku trzy kredyty które z przyczyn zaistniałych przestałam spłacać w tej chwili za jeden kredyt komornik zajął mi 1/4 emerytury ale pozostałe dwa jak się dowiedziałam również będą u komornika , czy komornik może zająć mi za następne kredyty po 1/4 z emerytury czy będzie chciał ściągnąć z nieruchomości lub czegoś innego np. samochodu . Proszę o odpowiedz za którą z góry dziękuję.

#394 Gość_natalia

Gość_natalia
  • Goście

Napisano 03 marzec 2012 - 21:51

Mam zajęcie komornicze z wynagrodzenia, zajęte konto bankowe i zwrot podatku z urzędu skarbowego. Chciałabym napisać wniosek o odblokowanie konta i zwrot podatku. Czy mam jakąś szanse na takie rozwiązanie?

#395 Gość_Magda Z

Gość_Magda Z
  • Goście

Napisano 06 marzec 2012 - 17:21

Przebywam na zasiłku chorobowym i mam zajecie komornicze. Prosze mi napisac jaka jest wolna kwota od potracen? Jestm juz 3 miesiac na zwolnieniu. Dzisiaj dostałam wypłate a tam 660zł. Moja podstawa w pracy to 1500zl. Prosze napiszcie mi,czy kadrowa miała prawo wiecej wysłac komornikowi , niz jest najnizsza krajowa?Dodam ,ze dzwoniłam do komornika i powiedział mi ,ze najnizsza krajowa jest wolna od portacen ,czy tez jest tak z zasi lkiem chorobowym? Czy miala prawo wypłacic mi tylko tyle pieniadzy?

#396 fhlord1

fhlord1

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 07 marzec 2012 - 12:47

Witam.Mam pytanie. Od jakiegoś czasu jestem bez pracy, z braku środków nie stać mnie na całkowita spłatę zadłużenia na koncie bankowym. Bank przekazał sprawę do kancelarii prawnej, która nęka mnie telefonami, a nie chce się dogadać, straszą mnie komornikiem, wymagają natychamiastowej spłaty większej części zadłużenia(na którą mnie nie stać). Zaproponowałem spłatę po 50zł miesięcznie, jednak pani, która ze mną rozmawiała najnormalniej w świecie wyśmiała mnie. Moje pytanie brzmi następująco: Czy jeśli będę wpłacał po te 50zł miesięcznie, to czy kancelaria prawna, która zajmuje się moją sprawą, może przekazać sprawę do sądu i komornika?? Boję się, że jak sprawa trafi do komornika, to nigdy nie wyjdę z długów, a i pracę na stałe ciężko będzie znaleźć, bo jak tyko ktoś mnie zatrudni, zaraz dostanie pismo od komornika i najczęściej takim osobom nie są przedłużane umowy.Bardzo proszę o pomoc i z góry dziękuję.Piotr

#397 barbra1

barbra1

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 2 postów

Napisano 18 marzec 2012 - 20:00

Mam pytanie czy ktoś dostał już odpowiedz na swoje pytania ?, bo wydaje mi się że nikt kto mógł by udzielić odpowiedzi nie wchodzi na tą stronę. Pozostaliśmy chyba z pytaniami sami

#398 młoda kadrowa

młoda kadrowa

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 18 postów

Napisano 17 kwiecień 2012 - 10:53

czy z umowy zlecenie można potracić alimenty. nie ma wiecej umów o pracę.

#399 Eni

Eni

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 2485 postów

Napisano 17 kwiecień 2012 - 11:15

to zależy jak brzmi zajęcie - czy dotyczy umowy o pracę czy jest ot o zajęcie wierzytelności (dot. umów cywilnoprawnych)

#400 Gość_Kik

Gość_Kik
  • Goście

Napisano 17 kwiecień 2012 - 11:49

Zadajecie pytania jak by na Forum byli sami komornicy!
A kto wam odpowie na pytanie typu " czy komornik może zająć mi za następne kredyty po 1/4 z emerytury czy będzie chciał ściągnąć z nieruchomości lub czegoś innego np. samochodu" - pytaj komornika
Trzeba pytać konkretnego komornika,albo inne pytanie "Czy jeśli będę wpłacał po te 50zł miesięcznie, to czy kancelaria prawna, która zajmuje się moją sprawą, może przekazać sprawę do sądu i komornika?? " - to chyba należy zapytac własnie tę kancelarię a nie nas

młoda kadrowa - można a nawet trzeba

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych