Skocz do zawartości

W jaki sposób promować małą firmę

wróć do serwisu Moja Firma 96 odpowiedzi w tym temacie

#81 KaminskaJoanna

KaminskaJoanna

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 8 postów

Napisano 19 wrzesień 2016 - 11:26

trzeba stworzyć markę i pojawić się np w mediach społecznościowych, zacząć interakcję z ludzmi z Twojej grupy docelowej, udzielać się lub od razu skorzystać z reklam sponsorowanych. Jeżeli nie masz na to czasu to może lepiej to zlecić jakiejś agencji od marketingu, ja znam Conture, bo kiedyś z nimi współpracowałem przy wprowadzaniu nowego produktu na rynek i wyszło wszystko naprawdę nieźle. 

Poleciłabym tu krótki artykuł, w którym zawartych jest kilka porad. Myślę że się sprawdzą, bo pytanie dotyczy małego biznesu, a artykuł start-upu. Tak jak w cytowanej odpowiedzi, warto połączyć kilka działań w tym zakresie - no i przede wszystkim silna motywacja. Naprawdę nie trzeba wydawać na reklamę ogromu pieniędzy, żeby mała firma została zauważona. http://webmetro.pl/p...-dla-startupow/ - poczytaj sobie tutaj smile.png

#82 Jacek90

Jacek90

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 20 postów

Napisano 20 wrzesień 2016 - 08:57

Wszystko tak naprawdę zależy od branży i obszaru działania. Nie ma co strzelać armatą do muchy. Z niektórymi branżami jest łatwiej i taniej, lokalne firmy również inaczej powinny się promować niż globalne. Cała koncepcja marketingu powinna być odpowiednio opracowana i dopasowana pod konkretnego klienta. No i najważniejsze czy to reklama outdoor czy może internet. Każde podejście jest dobre o ile przynosi zyski :)

Przykładowo mała firma może działać na rynku lokalnym, więc lepiej skupić się na reklamie zewnętrznej, by pokazać "ja tu jestem". Oczywiście warto skorzystać z internetu jak ma się też swoją stronę. W takim przypadku skupiłbym się chyba na zbudowaniu odpowiedniego FanPage na FB oraz reklamie na FB. Jak rozmawiałem niedawno z właścicielem http://posit.pl to dowiedziałem się całkiem interesujących rzeczy. Reklama na FB oferuje naprawdę spore możliwości. Poza ograniczeniem do lokalizacji możemy określić grupę wiekową, zainteresowania itd. Możemy też dać osobną reklamę dla kobiet i mężczyzn a wiec inaczej trafiać w predyspozycje personalne. Chyba żaden inny system nie pozwala tak dokładnie targetować reklam jak właśnie FB. I to chyba najbardziej sensowne narzędzie.

#83 Guest_mariusz 86

Guest_mariusz 86
  • Goście

Napisano 16 październik 2016 - 19:50

My reklamujemy się poprzez naklejkę na samochodzie. Działa to dobrze, widzę efekt. Naklejkę robiła firma Parys z Wrocławia. Fachowo zrobione, bo długo sie trzyma. 

#84 Traward

Traward

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 96 postów

Napisano 29 październik 2016 - 11:53

Fajnie jest zadbać o gadżety reklamowe, które będziesz rozdawał swoim klientom. Możesz np. rozdawać kalendarze. Mogę polecić Ci drukarnię Diamond Druk, która wykona dla Ciebie takie kalendarze http://diamond-druk....ze-jednodzielne- czas realizacji bardzo szybki i wykonane bardzo dobrej jakości.

#85 aronr

aronr

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 5 postów

Napisano 03 listopad 2016 - 12:15

@Traward - jasne, z tym, że gadżety reklamowe to nie wszystko. Ja prowadzę działalność handlową i w moim przypadku dobrze sprawdzają się teczki reklamowe (gdy klient dokonuje u mnie zakupu, fakturę wręczam mu w niej). Zamówiłem je tu - druk teczek - i mimo że są tanie, są naprawdę skutecznym nośnikiem reklamowym (znajdują się na nich dane kontaktowe i nazwa firmy).

#86 KAM00

KAM00

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 7 postów

Napisano 29 listopad 2016 - 12:54

Najskuteczniejszą reklamą jest reklama w internecie. Tworzenie swojej strony internetowej i jej pozycjonowanie. Po tym jak to zrobiłem moje sprzedaż wzrosła prawie 3-krotnie. Stworzenie strony internetowej i jej pozycjonowanie zajmowali się ludzie ze studia http://webtraco.pl/t...enie-stron-www/  . Jestem bardzo zadowolony z ich pracy. I wszystkich i polecam kto jest zainteresowany w rozwoju swojego biznesu.

#87 Karolina1985

Karolina1985

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 8 postów

Napisano 04 grudzień 2016 - 22:48

Wszyscy się uparli na promowanie ... dla kogoś kto nie ma o tym pojęcia nie dość, że to jest dość droga inwestycja, to ponadto, ktoś kto chce uzyskać szybki efekt to trochę słaba metoda.

Jeśli chcesz szybko i tanio, to proponuję klientom, którzy już do Ciebie zawitają na odchodne proponuj kawę ... :) dość tania w przygotowaniu, a miło się każdemu zrobi :) ale żeby to miało cel to proponuję serwować kawę z własną reklamą. Kubki do kawy na wynos oczywiście papierowe pomogę w tym. Kubek papierowy z nadrukiem twojej myjni + kawa za darmo i idziesz w świat na językach. Nie dość, że ktoś będzie Cię chwalił za dobrą i sprawną obsługę to jeszcze na wynos dostał dobrą kawę i na pytanie gdzie takie coś robią ... wyszuka Twój kubek, który na pewno będzie jeszcze w samochodzie poda Twoją nazwę i adres i kolejny klient w kieszeni :)

Producent kubków papierowych z indywidualnym nadrukiem - www.karolla.com

#88 Traward

Traward

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 96 postów

Napisano 10 grudzień 2016 - 10:02

Myślę, że na dobry początek warto zadbać o gadżety reklamowe http://gadzetydlafirm.com.pl/- które będą dostarczane wraz z waszymi produktami. Myślę, że takie rzeczy mogą podobać się klientom :)

#89 Guest_mienio

Guest_mienio
  • Goście

Napisano 14 grudzień 2016 - 13:02

Współpraca z agencją marketingową przynosi dobre efekty. Jak zakładałem warsztat samochody, to mogłem liczyć na jednego klienta - mojego ojca;) Trzeba się było jakoś umiejętnie wypromować, więc zdecydowałem się na usługi profesjonalnej firmy. Prowadzą moje profile w social media (sami je założyli) , pozycjonują strony,  a więc jestem bardziej widoczny w internecie docieram przez to do większej grupy odbiorców i przynosi to swoje owoce, bo nowi klienci do mnie trafiają i zaczynam mieć też stałych klientó, także takie rozwiązania są jak najbardziej skuteczne. Ja korzystam z usług agencji marketingowej Nakatomi.

#90 aronr

aronr

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 5 postów

Napisano 30 grudzień 2016 - 14:21

Najlepiej skorzystaj z pomocy agencji marketingowej (takiej, jak ta - http://angelsadvertising.pl/)- zaoszczędzisz czas i pieniądze, które przeznaczyłbyś na nieskuteczne nośniki reklamowe. 

#91 ala233

ala233

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 113 postów

Napisano 31 grudzień 2016 - 19:45

Jaka etykieta samoprzylepna sprawdzi się w przypadku puszek? 

#92 Guest_MariaWolna

Guest_MariaWolna
  • Goście

Napisano 15 styczeń 2017 - 18:27

Najlepiej skorzystaj z pomocy agencji marketingowej (takiej, jak ta - ANGELS ADVERTISING) - zaoszczędzisz czas i pieniądze, które przeznaczyłbyś na nieskuteczne nośniki reklamowe. 

Zgadzam się. Też korzystałam z usług tej firmy i jestem bardzo zadowolona.

#93 Traward

Traward

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 96 postów

Napisano 21 luty 2017 - 22:41

W tych czasach bardzo ważna jest reklama i wizerunek. Zadbaj np. o gadżety reklamowe np.. kubki http://ceramika-reklamowa.com.pl/- które będą wspierać Twój wizerunek i będą dobrą promocja dla firmy!

#94 Ewella80

Ewella80

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 6 postów

Napisano 14 marzec 2017 - 13:24

Myślę, że dużo lepszym sposobem niż strona www jest po prostu fan page w mediach społecznościowych. Możesz organizować konkursy, promocje, dawać zniżki za polubienie strony - to się zawsze sprawdza ;) A stronę internetową mało kto regularnie odwiedza, a w jej wykonanie trzeba mimo wszystko trochę zainwestować. 

#95 karolówna

karolówna

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 23 postów

Napisano 01 kwiecień 2017 - 09:14

U nas się świetnie sprawdzają ulotki, które zamawiamy w drukarni internetowej, przez stronę http://drukowanieulotek.pl. Zresztą nie tylko ulotki, także "grubsze" materiały dla naszych Klientów, m.in. katalogi, które również są bardzo potrzebne w naszej działalności. Grunt to dobrać formę promocji do grupy docelowej i zamówić materiały u dobrego podwykonawcy. To podstawa! 

#96 Dzius

Dzius

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 10 kwiecień 2017 - 16:49

Wiadomo, że nowoczesne technologie są bardzo ważne w dzisiejszych czasach! Dodatkowo trzeba pamiętać, że wpływ na nowych klientów mają również wyróżnienia, które otrzymują firmy za swoją postawę wobec klientów i pracowników. Sam skorzystałem z Panter Biznesu i pojawiło się zdecydowanie więcej klientów. Jakby ktoś był zainteresowany to www.panterabiznesu.pl

Pozdrawiam!

#97 Felcia12

Felcia12

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 15 postów

Napisano 20 kwiecień 2017 - 20:15

Jest bardzo dużo sposobów, dzięki którym możesz wypromować swoją firmę - niektóre niskim kosztem lub wręcz za darmo. Pamiętaj jednak, aby swoimi działaniami nie zepsuć sobie wizerunku - jest on bowiem niezwykle ważny, jeśli zależy ci na klientach. Doczytaj sobie tu http://nowymarketing...dnym-pracodawca, gdybyś chciał bardziej poznać to zagadnienie.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych