Skocz do zawartości


dochód do podania o akademik


wróć do serwisu Kadry 8 odpowiedzi w tym temacie

#1 Gość_Sonia

Gość_Sonia
  • Goście

Napisano 26 wrzesień 2013 - 09:35

Witam

mam następujęce pytanie w naszym zakładzie wypłata za m-c przepracowany jest płacona do 10 dnia nast. miesiąca .Mam podać dochód  pracownika od stycznia do sierpnia 2013.

Czyli ma to być za mieisące grudzień 2012 do lipiec 2013? Kieruję się datą wypłaty ?



#2 doriss

doriss

    Zaawansowany użytkownik

  • Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 8917 postów
  • Lokalizacjaśrodek Polski

Napisano 26 wrzesień 2013 - 10:46

tak, trzeba podać okres, w którym pracownik fizycznie dysponował tym wynagrodzeniem, więc podasz wynagrodzenia za XII-12 do VII-13


Bo wypadek to dziwna rzecz. Nigdy go nie ma, dopóki się nie wydarzy. Kubuś Puchatek

#3 Gość_Sonia

Gość_Sonia
  • Goście

Napisano 26 wrzesień 2013 - 11:20

Dziękuję

jeszcze pytanie dochód czyli brutto - 13.17%  /skł społeczne /- kup  tak?



#4 doriss

doriss

    Zaawansowany użytkownik

  • Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 8917 postów
  • Lokalizacjaśrodek Polski

Napisano 26 wrzesień 2013 - 11:23

tak :-)


Bo wypadek to dziwna rzecz. Nigdy go nie ma, dopóki się nie wydarzy. Kubuś Puchatek

#5 Gość_Sonia

Gość_Sonia
  • Goście

Napisano 26 wrzesień 2013 - 11:41

ok w ustawie z dnia 28 listopada 2003 r. o świadczeniach rodzinnych art. 3 a)  mówi ,że dochód to tak jak wyżej  oraz - minus podatek i składka zdrowotna .

Do tej pory dla mnie dochód to było brutto - skł.społeczne i -KUP.

WG tego art. należy odjąć jeszcze podatek i zdrowotna pomóżcie czy coś źle czytam



#6 doriss

doriss

    Zaawansowany użytkownik

  • Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 8917 postów
  • Lokalizacjaśrodek Polski

Napisano 26 wrzesień 2013 - 11:43

to zależy - podając dochód brutto, podajesz, że to brutto i z tej drugiej strony księgowośc potrafi wyliczyć ile wynosi netto. Podaj netto i zaznacz, że to netto.


Bo wypadek to dziwna rzecz. Nigdy go nie ma, dopóki się nie wydarzy. Kubuś Puchatek

#7 Bogusława

Bogusława

    Zaawansowany użytkownik

  • Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 6814 postów
  • LokalizacjaMazowsze

Napisano 26 wrzesień 2013 - 11:53

Prawidłowo wynagrodzenie brutto to jest przychód pracownika,natomiast dochód pracownika to brutto minus składki na ubezpieczenie społeczne minus koszty uzyskania przychodu.Różne instytucje proszą o różny "dochód ". Najlepiej zapytać pracownika do jakich celów i jaki dochód ma być wyliczony.Jeżeli zaświadczenie jest wystawiane do MOPS lub Urzędu Gminy to niestety nie przyjmą zaświadczenia netto.



#8 Gość_Sonia

Gość_Sonia
  • Goście

Napisano 26 wrzesień 2013 - 12:15

czyli są dwa pojęcia dochodu

pierwszy wg ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych  -dochód czyli brutto - 13.17%  /skł społeczne /- kup 

 drugi wg ustawie z dnia 28 listopada 2003 r. o świadczeniach rodzinnych art.dochód= brutto - podatek - KUP-skł. społeczne  naliczone do kosztów uzyskania przychodów - skł.zdrowotną

Dołączona grafika

 

 



#9 Bogusława

Bogusława

    Zaawansowany użytkownik

  • Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 6814 postów
  • LokalizacjaMazowsze

Napisano 26 wrzesień 2013 - 13:12

 

czyli są dwa pojęcia dochodu

pierwszy wg ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych  -dochód czyli brutto - 13.17%  /skł społeczne /- kup 

 drugi wg ustawie z dnia 28 listopada 2003 r. o świadczeniach rodzinnych art.dochód= brutto - podatek - KUP-skł. społeczne  naliczone do kosztów uzyskania przychodów - skł.zdrowotną

Dołączona grafika

 

 

Tak,a powinno być jedno pojęcie "dochód"żeby było wiadomo o co chodzi.Zwłaszcza w Urzędach wymagają różnych danych i jak się pisze faktyczny dochód,to się okazuje,że nie o ten chodziło Dołączona grafika .





Dodaj odpowiedź



  


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych