Skocz do zawartości

Urlop wychowawczy a praca na pół etatu

wróć do serwisu Kadry 3 odpowiedzi w tym temacie

#1 Gość_Karolina

Gość_Karolina
  • Goście

Napisano 10 wrzesień 2013 - 10:08

Witam! Jestem aktualnie na urlopie wychowawczym. Chciałam podjąć prace na pół etatu, ale u innego pracodawcy. Czy mam obowiązek informowania pracodawcy o tym, że podjęłam zatrudnienie i gdzie? Czy pracodawca dalej będzie mi wypłacał wynagrodzenie, jeśli tak, w jakiej wysokości?

#2 doriss

doriss

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 8917 postów
  • Lokalizacjaśrodek Polski

Napisano 10 wrzesień 2013 - 11:14

tak, powinnas poinformować pracodawcę o podjęciu pracy (nie jest wymagana jego zgoda, więc to tylko formalność). Na urlopie wychowawczym nie otrzymujesz przecież żadnego wynagrodzenia.

Bo wypadek to dziwna rzecz. Nigdy go nie ma, dopóki się nie wydarzy. Kubuś Puchatek

#3 Bogusława

Bogusława

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 6380 postów
  • LokalizacjaMazowsze

Napisano 10 wrzesień 2013 - 12:41

U obecnego pracodawcy należy złożyć oświadczenie do celów ustalenia podlegania pod ubezpieczenie społeczne i zdrowotne.Od chwili podjęcia pracy podczas urlopu wychowawczego u innego pracodawcy będziesz podlegała pod te ubezpieczenia z nowego stosunku pracy.W razie zakończenia tej pracy przed zakończeniem urlopu wychowawczego ponownie należy zgłosić ten fakt pracodawcy w celu przywrócenia ubezpieczeń z budżetu państwa.

#4 Redakcja INFORLEX.PL

Redakcja INFORLEX.PL

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy
  • 269 postów

Napisano 10 wrzesień 2013 - 13:14

OBOWIĄZEK POINFORMOWANIA PRACODAWCY O DODATKOWEJ PRACY W TRAKCIE URLOPU WYCHOWAWCZEGOProszę o pomoc dotyczącą prawidłowego postępowania odnośnie urlopu wychowawczego. Nasza pracownica od 1.06.2013 r. przebywa na urlopie wychowawczym. Jednocześnie chce podjąć pracę na umowę zlecenie w innym zakładzie. Czy jest jej obowiązkiem informować pracodawcę, który udzielił jej urlopu wychowawczego o podjęciu pracy zarobkowej w innej jednostce poprzez złożenie stosownego oświadczenia (jeśli tak to co powinno zawierać takie oświadczenie) i jak taka praca wpłynie na rozliczenie składek ZUS u pracodawcy, który udzielił jej urlopu wychowawczego?Tak, pracownica, pomimo że nie musi uzyskać zgody na podjęcie zatrudnienia podczas korzystania z urlopu wychowawczego, musi poinformować o tym swojego pracodawcę, gdyż on nalicza za nią składki na ubezpieczenia emerytalne i rentowe opłacane w okresie przebywania na urlopie wychowawczym, gdy pracownica nie ma innego tytułu do ubezpieczeń.Przepisy nie określają formy takiej informacji, pracownica może złożyć pracodawcy pismo, w którym określi termin rozpoczęcia pracy oraz wymiar tego zatrudnienia. Pracodawca, który udzielił urlopu wychowawczego, nie musi wyrażać zgody na wykonywanie przez pracownicę dodatkowej pracy podczas urlopu wychowawczego.

(...)

dalsza część porady w serwisie INFORLEX KADRY I PŁACE

Aby uzyskać pełny 14 dniowy dostęp do serwisu INFORLEX KADRY I PŁACE wystarczy wypełnić formularz

lub odwiedź nasz profil na Facebooku

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych