Skocz do zawartości

Zdjęcie

czy zostać w OFE? czy do ZUS?

wróć do serwisu Księgowość 1 odpowiedź w tym temacie

#1 Dorcia13

Dorcia13

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 501 postów

Napisano 06 wrzesień 2013 - 09:29

"Rząd Donalda Tuska chce, by środki obligacyjne Otwartych Funduszy zostały przeniesione na subkonto w ZUS, a akcyjne pozostały w Funduszach. Obywatele będą mogli wybrać, gdzie chcą zbierać na emeryturę. Zmiany mogłyby wejść w życie w przyszłym roku. Niewykluczone, że zmiany wejdą w życie w przyszłym roku."

Naprawdę jestem pełna obaw o swoją emeryturę, i teraz nie wiem czy zostać w tym OFE czy zdać się wyłącznie na system w ZUS. A Wy jak byście zrobili? Generalnie chyba trzeba zacząć oszczędzać w banku, żeby na starość nie przycisnęła bieda, bo to różnie może być... Ostatnio zresztą komisarz Lewandowski zasugerował, że w przyszłości można stopniowo zmieniać system emerytalny tak by ułatwić Polakom dobrowolne, a nie obowiązkowe ubezpieczenia - wtedy można by było zrezygnować z ZUS...

#2 Paweł Sz

Paweł Sz

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 19 postów

Napisano 12 wrzesień 2013 - 17:23

Wybór ZUS / OFE  to właściwie żaden wybór i nie przykładam do tego większej uwagi Ale pół żartem pół serio odniosę się z lekką krytyką do drugiej cześci wypowiedzi dotyczącej oszczedzania w banku. Zawłaszczeniem OFE rząd dał juz wyraźny sygnał że każdą granice można przesunąć więc nic nie stoi na przeszkodzie aby w stanie "wyższej konieczności" narzucić wyższy podatek "opłate stałą",  "blokade środków  w celu stabilizacji sytuacji gospodarczej" i takie tam inne/pozostałe/różne. To samo dotyczy wszelkich funduszy/ubezpieczeń na zycie czy lokat  Generalnie więc pozostają chyba jedynie "niezorganizowane" formy oszczędzania na których nie da się położyć ręki jedną ustawą oraz takie w których obronie stanie większe lobby finansowe.

To tyle może mojej propagandy :)

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych