Skocz do zawartości

Zdjęcie

urlop wychowawczy i ciaza

wróć do serwisu Kadry 4 odpowiedzi w tym temacie

#1 JAGODKA

JAGODKA

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 2 postów

Napisano 04 wrzesień 2013 - 21:28

Witam

mam pytanie co teraz powinnam zrobic: obecnie jestem na urlopie wuchowawczym na drugie dziecko ktory ma trwac do lutego 2014 roku.

Okazalo sie ze jestem w ciazy, mam pytanie co mam teraz zrobic, udac sie do lekarzai dostarczyc pracodawcy zwolnienie, czy zawiadomic pracodawce i przerwac urlop wychowawczy.

cHCIALABYM WYKORZYSTAC URLOP WYCHOWAWCZY ABY MUC ZAOPIEKOWAC SIE 2 DZIECKIEM, ALE NIE BARDZO WIEM CO MAM ZROBIC, ABYM MOGLA POJSC NA MACIEZYSKI MOGLA DOSTAWAC PIENIADZE BEDAC NA ZWOLNIENIU, BARDZO PROSZE O PORADE.

JESTEM OCZYWISCIE NA UMOWIE NA CZAS NIEOKRESLONY.

#2 Dorota

Dorota

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 3081 postów

Napisano 04 wrzesień 2013 - 21:34

Będąc na wychowawczym zwolnienie lekarskie nie jest płatne. Jeśli będziesz chora, przerwij urlop i dostarcz zwolnienie

#3 ida

ida

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 6629 postów

Napisano 05 wrzesień 2013 - 09:48

Możesz przerwać urlop wychowawczy i "wrócić do pracy", czyli praktycznie rzecz biorąc na zwolnienie

#4 JAGODKA

JAGODKA

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 2 postów

Napisano 09 wrzesień 2013 - 19:01

Witam.

dziękuje za odpowiedż,ale mam jeszcze kilka pytań,czytalam na innych forum że trzeba wracać do pracy i dopiero pójść na zwolnienie,że są w trakcie urlopu wychowawczego i trzeba go przerwać i już poprostu się pogubiłam w tym wszystkim.

U mnie jest taka sytuacja że na wychowawczym jestem od 02.07.2013 i miałam być do 31.01.2014. natomiast od pierwszego lutego miałam wrócić do pracy a zaszłam w ciąże.I teraz czy mam przerwać urlop i zanieść zwolnienie i czy pracodawca przyjmie zwolnienie.

#5 Ane

Ane

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 1418 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 09 wrzesień 2013 - 19:47

Zgodnie z Kodeksem:

[color=rgb(0,0,0);font-family:Arial, Tahoma, Verdana, Georgia, sans-serif;font-size:12px;]Art. 186[/color]3[color=rgb(0,0,0);font-family:Arial, Tahoma, Verdana, Georgia, sans-serif;font-size:12px;]. Pracownik może zrezygnować z urlopu wychowawczego:[/color]

1) w każdym czasie – za zgodą pracodawcy,

2) po uprzednim zawiadomieniu pracodawcy – najpóźniej na 30 dni przed terminem zamierzonego podjęcia pracy

Czyli jeśli pracodawca nie zgodzi się na twój natychmiastowy powrót do pracy, to składasz pismo gdzie zawiadamiasz go że rezygnujesz z urlopu wychowawczego i stawiasz się do pracy w dniu...

W dniu stawienia się w pracy przedkładasz zwolnienie lekarskie i ciągniesz je do porodu. Pracodawca ma obowiązek przyjąć twoje zawiadomienie o rezygnacji z wychowawczego, jak i kolejne zwolnienia lekarskie. 

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych