Skocz do zawartości

Firma w Anglii oddział w Polsce

wróć do serwisu Moja Firma 29 odpowiedzi w tym temacie

#1 Gość_Syla

Gość_Syla
  • Goście

Napisano 18 lipiec 2013 - 19:18

Mam w Polsce firmę zajmującą się importem samochodów i części z całego świata - sprzedaż odbywa się dla klientów w Polsce. Chcę ją przenieść do Anglii w celu optymalizacji podatkowej. W Anglii jako właściciel spółki Ltd. płaciłabym ubezpieczenie i swój podatek dochodowy (lub nie jeśli z firmy wypłacałabym kwotę mniejszą od limitu).

1) Rozumiem, że ZUSu w Polsce już wtedy nie płacę

2) W Polsce płacę VAT i CIT na zasadach ogólnych ale nie ma żadnych dodatkowych opłat z tytułu tego, że jest tu odrębny oddział

3) Muszę prowadzić 2 oddzielne księgi rachunkowe - 1 w Anglii a 2 w Polsce

4) Jaką formę prawną i jaką formę opodatkowania wybrać dla oddziału w Polsce?

Czy moje rozumowanie jest poprawne?

Czy sprawa przedstawia się w ten sam sposób przy świadczeniu usług informatycznych?

#2 Radomiak

Radomiak

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 1747 postów
  • LokalizacjaMazowsze

Napisano 31 lipiec 2013 - 12:33

Ad. 1  ZUS jeśli będą zatrudnieni pracownicy

Ad. 2  Istnienie w Polsce zakładu przedsiębiorstwa zagranicznego daje Polsce prawo opodatkowania zysków zakładu.

Ad. 3  W Polsce księgowość również prowadzisz.

Trochę na ten temat

http://firma.wieszja...w-Czechach.html

#3 Gość_Joanna

Gość_Joanna
  • Goście

Napisano 31 lipiec 2013 - 20:31

Witam Ja tez prowadzę działalność gospodarczą usługi pielęgniarskie i mam zamiar skorzystać z możliwości unii gospodarczej i całkowicie przenieść firmę do Anglii. Dowiadywałam się w US że podatek płacę tam gdzie generuje dochód (czyli w Polsce) i również zależne to jest od miejsca zameldowania na koniec poprzedniego roku. Także zyskuje się kończąc Zus a reszta? ..Jeśli ktoś wie jak założyć firmę w Anglii a usługi wykonywać w Polsce to proszę o podpowiedzi.

#4 Radomiak

Radomiak

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 1747 postów
  • LokalizacjaMazowsze

Napisano 04 sierpień 2013 - 11:58

Chcesz się przenieść do Anglii, a usługi pielęgniarskie wykonywać w Polsce? i z tego powodu nie płacić ZUS tylko podatek dochodowy na terytorium Polski?

Od 2003 roku kryterium decydującym o powstaniu po stronie podatnika nieograniczonego obowiązku podatkowego jest miejsce zamieszkania.

Za osobę mającą miejsce zamieszkania na teryt RP uważa się:

-osobę która posiada na teryt RP centrum interesów osobistych lub gospodarczych, lub

- przebywa na teryt RP dłużej niż 183 dni w roku podatkowym.

#5 Gość_kalmot

Gość_kalmot
  • Goście

Napisano 13 sierpień 2013 - 07:16

Jeśli masz spółkę w Anglii i przedstawicielstwo w Polsce, to księgowość prowadzisz polską, ale całość biznesu rozliczasz na zasadach angielskich, korzystając z preferencji podatkowych, jakie to daje. Tutaj jest to w miarę dokładnie opisane - http://dezi.pl/?jak-nie-placic-zus,10 Uważaj na cwaniaków, którzy zatrudniają na lewo - ludzie kończą wtedy w CBŚ...

#6 Gość_michalowicz

Gość_michalowicz
  • Goście

Napisano 24 wrzesień 2013 - 07:12

Tutaj jeszcze dodatkowe informacje na ten temat - http://www.pawelkurnik.pl/dlaczego

Kluczowe jest wykorzystanie możliwości, czyli opcji wysokiej kwoty wolnej - około 40 tysięcy, zwolnienia z podatku od dywidendy - 180 tysięcy. To pozwala na ogromne oszczędności, nie zapominając już o 2 razy niższej kwocie składek ZUS.

#7 Gość_artur makons

Gość_artur makons
  • Goście

Napisano 09 październik 2013 - 07:09

Nie ma co ukrywać, że Anglia daje wielokrotnie lepsze warunki do rozwoju biznesu pomimo tego, że wszyscy zarabiają tam o wiele więcej. Tam podchodzą na poważnie do tematyki biznesowej, a jak to dokładnie wygląda u nas, wszyscy doskonale wiemy. Opłaty, formalności, podatki, obowiązki, no i generalnie przedsiębiorca to złodziej.

#8 Gość_kalimerski

Gość_kalimerski
  • Goście

Napisano 15 październik 2013 - 07:11

To w tym momencie jedyny sensowny schemat optymalizacji podatkowej poprzez Anglię. Przedstawicielstwo w Polsce na podstawie przepisów unijnych działa zgodnie z zasadami polskiej księgowości, a do tego płaci zagraniczne podatki, w tym przypadku angielskie. Ktoś pytał o Pawła Kurnika - tak, jego schemat jest legalny. Nie rozumiem dlaczego wciąż wiele osób na potrzeby optymalizacji decyduje się na lewe zatrudnienie. To nic nie daje!

#9 polotka

polotka

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 28 październik 2013 - 08:57

Mam pytanie do kogoś mądrego w tym temacie. Znam gościa który od 5 lat ma zarejestrowną spółkę LTD w Anglii / branża odzieżowa/, ściąga tirami odzież uzywana i lepszą tzw.cream oraz buty, itp. do Polski. Ma magazyn w Polsce w wynajetej hali, tu prowadz sortownię, sprzedaż, wozi do klientów lub wysyła, ma pracownika napewni niezarejestroanego w Polsce, konta firmowe w Polsce, tu mieszka /sporadyczne wyjazdy na 2-3 dni do Angli dopinować załadunku lub spraw z firma. Tu w Polsce wystawia faktury angielskie ze stawką "O" Vat tak jakby to była dostawa wewnątrzwspólnotowa. Nie płaci tu żadnych podatków, nie ma zarejestrowanej tu w Polsce filii /oddziału/ w KRS. Pełno reklam na polskich portalach, wpisy w katalogach firm, panoramie firm , oferteo itp itd. Reklamuje się jako eksporter z Wysp, a prawda jest taka ,że działa na terenie w Polsce tak jak inne hurtownie importerzy odzieży z tym wyjątkiem,że firme ma zarejestrowana w Anglii, i dostaje jeszcze zwrot Vat-u angielskego. W swojej hurtowni w Polsce prowadzi równiez sprzedaz detaliczną/bez faktur/ ale oczywiście kasy fiskalnej nie posiada, bo tu w Polsce oficjalnie nie działa, a w Anglii wejście na kase jest od dużo wyższego obrotu.

Czy ja jestem jakaś głupia czy on działa w Polsce nielegalnie  a niezalacony w Polsce podatek / jaki powiino się płacic w przypadku legalnie zarejestrowanej filii/ zostanie niedługo w postaci milionów rozłozony /jako współodpowiedzialnośc/ na setki klientów /jego odbiorców/ tu w Polsce jeżeli sprawa wyjdzie na jaw.

A może taki schemat jest dozwolony. Może należy zarejestrować firę w angli tam płacic Zus i podatki a tu sobie mieszkać i działac i nic nie płacić? Brałam u niego towar, ale coś mi tu nie pasuje.Boję się że facet nawieje a odbiorcy będą współodpowiadać/ takie podobno jest prawo w Polsce/ za niezapłacone w Polsce podatki???

#10 Gość_michalonski

Gość_michalonski
  • Goście

Napisano 08 listopad 2013 - 08:18

Kilka postów wyżej dałem link do schematu. Wystarczy żeby firma miała przedstawicielstwo w Polsce, będąc spółką angielską, wszystko jest legalne. Nie musi działać w Anglii. Działa w Polsce, po prostu prowadzi polską księgowość, a podatki płaci angielskie. Na taką właśnie optymalizację pozwala unii europejska i naprawdę nie ma w tym nic nielegalnego.

#11 Gość_polotka

Gość_polotka
  • Goście

Napisano 18 listopad 2013 - 09:25

Przeglądałam przepisy i wyrażnie pisze,że przy sprzedaży materialnej / a w tym przypadku jest to odzież/ spółka angielska ma obowiązek zarejestrowania filii /oddziału w Polsce  tj. zgłoszenia do KRS, więc jeżeli od 5 lat działają na terenie Polski, nie figurują w KRS nie prowadzą księgowości polskiej, nie płaca tu żadnych podatków - to jest legalne??? Jeżeli  spółka działałaby w Polsce legalnie na polskiej księgowości to  czy nalicza tu w Polsce podatek Vat 23% czy też nie? i wystawia tylko fakturę angielską ze stawką  0 tak jak przy dostawie wewnątrzwspólnotowej ???

#12 Gość_polotka

Gość_polotka
  • Goście

Napisano 18 listopad 2013 - 10:27

Nawiązując jeszcze do powyższego - przejżałam internet i przepisy! Sprawa ma się tak!

Spólka zarejestrowana w Anglii jeżeli chce prowadzić działalnośc np. w Polsce to musi w Polsce zarejestrować oddział/filię - przy działalności materialnej np. sprzedaży towarów i usług. Odział  rejestruje się w KRS - i tu prowadzi ksęgowość polską , nalicza i odprowadza Vat. Może zatrudnić pracowników, których zgłaszxa do polskiego ZUS.

Jeżeli spólka Angielska prowadzi w Polsce działalność niematerialną tj. w zakresie reklamy i promocji własnej spólki na terytorium RP to wówczas  należy zgłosić Przedstawicielstwo na terenie RP  w Ministerstwie Gospodarki na specjalnym wniosku.

Więc znowu pytanie do przedstawionej sytuacji już powyżej: Czy spółka Limited /angielska/ działająca w Polsce od 5 lat - prowadząca sprzedaż materualną - odzież- nieposiadająca zarejestrowanego odzaiału w KRS ani Przedstawicielstwa  w Ministerstwie Gospodarki / nie figuruje nigdzie w spisie/ , niepłacąca w Polsce podatków, nie prowadząca w Polsce księgowości polskiej , nie wystawiająca z "niby" oddziału polskiego polskich faktur Vat z naliczonym podatkiem 23% który należy w polsce rozliczyć i zapłacić - działa w POLSCE  LEGALNIE???  Wg mnie niestety nie !!!

Jakie mogą grozic konsekwencje o współodpowoiedzialności podatkowej polskim odbiorcom towaru od takiej spólki ??? Czy jest ktoś mądry na forum ???

#13 Gość_michalonski

Gość_michalonski
  • Goście

Napisano 22 listopad 2013 - 08:20

Wiem, że zapewne wszyscy jesteście najmądrzejsi, ale radzę kierować pytania do fachowców. Napiszcie do Kurnika. Zresztą... przy optymalizacji kancelaria ponosi odpowiedzialność za legalność swoich działań, więc logiczne, że wszystko musi być w 100% zgodne z prawem. Rozumiecie?

#14 Gość_koregon

Gość_koregon
  • Goście

Napisano 14 styczeń 2014 - 08:06

Przenoszę firmę do UK, mamy przedstawicielstwo w Polsce, wszystko działa tak jak powinno. 15 tysięcy oszczędności w ciągu roku to dla mnie istotna różnica - nie mogę z tego zrezygnować. Najważniejsze, że firma posiada sensowne szanse na rozwijanie biznesu - dalsze działanie w polskich warunkach by ją pogrzebało.

#15 kuntor

kuntor

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 238 postów

Napisano 15 styczeń 2014 - 08:07

Chyba najważniejsze jest po prostu uciekanie z biznesem z Polski - tutaj już nie ma warunków do prowadzenia biznesu. Od lat nie dostaliśmy jakiejkolwiek ustawy, która faktycznie mocno wpłynęłaby na zamniejszenie kosztów biznesu - tymczasem dostajemy masę bzdur, które kompletnie nie mają znaczenia. Polska nie jest dla ludzi biznesu.

mspinfo.png

#16 Gość_Paweławeł

Gość_Paweławeł
  • Goście

Napisano 22 styczeń 2014 - 08:55

Szanowni Państwo,

Nie zawsze istnieją przesłanki do otworzenia oddziału w Polsce.  My pomagamy polskim przedsiębiorcom zdefiniować na nowo stragie ich działania, żeby oprócz dotychczasowej działalności wejść jednak na rynek Wielkiej Brytanii. Pokazujemy, że nie jest to takie trudne. W naszych pakietach oferujemy założenie spółki Ltd., prowadzenie księgowości , reprezentację przed H&M Revenue oraz stworzenie strony internetowej na rynek UK.

Porada podatkowa w sprawie opodatkowania osób fizycznych, będących rezydentami podatkowymi Polski, a osągającymi dochód na terenie Wielkiej Brytanii:

http://ltdconsulting...d-bez-oddzialu/

#17 trevor192021

trevor192021

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 24 styczeń 2014 - 01:06

Odważyłem sie założyć LTD w Anglii i nie żałuje - biuro księgowe ltdconsulting.pl

#18 Ulga

Ulga

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 25 postów
  • Lokalizacjaul. Powstańców Śląskich 5/821, 53-332 Wrocław

Napisano 24 styczeń 2014 - 09:02

Oczywiście, że Spółka działa nielegalnie.

Co do odpowiedzialności to odbiorcom nic nie grozi. Przedsiębiorcy za to grozi wiele.

Jeszcze kilka słów na temat odpowiedzialności biur rachunkowych i kancelarii. Pamiętajcie, że każda z tych umów jest umową cywilnoprawną i to Państwo odpowiadacie całym swoim majątkiem za to co robicie. Biura i Kancelarie mogą jedynie pokryć odsetki za wyrządzone przez nie błędy oczywiście jeżeli się do tego przyznają oraz będzie ich taka wola. Jak nie pokryją odsetek to zostaje droga powództwa cywilnego co generuje dodatkowe koszty. Nie zmienia to faktu, iż będą Państwo musieli najpierw z własnej kieszeni pokryć całe zobowiązanie podatkowe + odsetki.

#19 Gość_Marzena

Gość_Marzena
  • Goście

Napisano 27 styczeń 2014 - 08:56

Najlepiej sobie zrobić w ten sposób : 

[*]założyć spółkę Ltd . w Wielkiej Brytanii, przejechać się zrobić NIN, żeby składki Wam leciały
    [*]podjąć dodatkową pracę w Polsce np. na 1/2 etatu ,zeby też ZUS leciał 
    [/list]

Inną kwestią jest po prostu założenie w Polsce Sp. z o.o. , objęcie udziałów wraz z żoną, aby nie było konieczności powoływania rady nadzorczej . Zatrudnienie się na etat na 1600 zł brutto , dodatkowe wynagrodzenia za pomocą kontraktu menedżerskiego .

#20 Gość_piotr

Gość_piotr
  • Goście

Napisano 12 luty 2014 - 21:56

Najlepiej sobie zrobić w ten sposób : 

[*]założyć spółkę Ltd . w Wielkiej Brytanii, przejechać się zrobić NIN, żeby składki Wam leciały
    [*]podjąć dodatkową pracę w Polsce np. na 1/2 etatu ,zeby też ZUS leciał 
    [/list]

Inną kwestią jest po prostu założenie w Polsce Sp. z o.o. , objęcie udziałów wraz z żoną, aby nie było konieczności powoływania rady nadzorczej . Zatrudnienie się na etat na 1600 zł brutto , dodatkowe wynagrodzenia za pomocą kontraktu menedżerskiego .

kontrakt menedzerski podpisany z ltd?

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych