Skocz do zawartości

Zamknięcie działalności, krok po kroku....

wróć do serwisu Moja Firma 2 odpowiedzi w tym temacie

#1 Gość_Jarek

Gość_Jarek
  • Goście

Napisano 14 lipiec 2013 - 17:22

Witam!
Potrzebna mi pomoc odnośnie likwidacji działalności..

Gdzie nie przeczytam to zawsze jest to jakoś inaczej opisane i ostatecznie nie wiem jak powinno to wyglądać..

Może na szybko przybliżę działalność;
ryczałt 3% (podatku nie płacę bo mi nie wychodzi / nie jestem też VATowcem)

sprzedaż odzieży przez internet - allegro.

składników majątkowych poza kilkoma ostatnimi koszulkami i spodniami nie mam! (komputer aparat itp były wcześniej moje więc ich nie wliczam) Dołączona grafika

1 Wiadomo, że trzeba złożyć wniosek CEIDG1 o wykreślenie

2 i chyba ZUS ZWUA - by wyrejestrować się z zus(?)

i teraz; czytałem gdzieś że nie trzeba robić remamentu likwidacyjnego gdy nie jest się płatnikiem vat?

w takim razie co jeszcze należy zrobić poza pkt 1 i 2??

no i co z tą resztką towaru której wartość nie przekroczy 1000zł? (co będzie jak ją po prostu rozdam?)

Za wszystkie dodatkowe uwagi i wskazówki będę bardzo wdzięczy!
Z góry dzięki Dołączona grafika

#2 Ania_B

Ania_B

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 2346 postów

Napisano 16 lipiec 2013 - 10:51

Składasz formularz CEIDG-1 we właściwym urzędzie gminy w ciągu 7 dni od zaprzestania prowadzenia likwidowanej DG.Do zadań urzędu należy zaś powiadomienie o likwidacji firmy urzędu skarbowego, urzędu statystycznego oraz ZUS.

W kwestii podatkowej skoro nie jesteś VATowcem to pozostaje rozliczenie dochodowego.

Sporządzasz wykaz składników majątku - nie trzeba w nim ujmować zakupów o wartości niższej niż 3,5 tys. zł.

Spisu składników majątku nie przekazuje się do żadnego urzędu – pozostaje on jako dokumentacja zlikwidowanej firmy i trzeba go przechowywać.

Dochód przy likwidacji działalności powstanie dopiero z chwilą zbycia składnika majątkowego, który został wskazany w wykazie. Przy czym zapłata podatku zaktualizuje się w przypadku zbycia majątku w wykonaniu działalności gospodarczej i jednocześnie przed upływem okresu 6 lat od pierwszego miesiąca, następującego po miesiącu, w którym podatnik dokonał likwidacji DG.

#3 Gość_Jarek

Gość_Jarek
  • Goście

Napisano 16 lipiec 2013 - 15:42

super! o coś takiego właśnie mi chodziło! DZIĘKI WIELKIE! Dołączona grafika

a jeszcze pytanie odnośnie tego wykazu składników majątku;

jeżeli żadna z rzeczy nie przekracza 3,5tyś zł to nie robię nic?

i tym samym nie odprowadzam już żadnego podatku od tej resztki towaru..?

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ostatnio dodane tematy