Skocz do zawartości

jak długo trzeba pracować aby iśc na płatne zwolnienie lekarskie??

wróć do serwisu Kadry 113 odpowiedzi w tym temacie

#1 Gość_jasebinho

Gość_jasebinho
  • Goście

Napisano 06 lipiec 2009 - 16:58

niedawno zacząłem nową prace (mniej niz miesiąć) mam umowe o prace, ale ostatnio bylem u lekarza i okazalo sie ze mam problemy z sercem. lekarz chce mi wypisac zwolnienie lekarskie na 6miesiecy. czy bede mial platne zwolnienie a jesli tak ile procent jesli pracuje tak krotko?? czy w ogole nalezy mi sie platne zwolnienie?? z gory dziekuje za odpowiedzi.

#2 Gość_Maria

Gość_Maria
  • Goście

Napisano 06 lipiec 2009 - 23:23

musisz być zatrudnionym conajmniej 30 dni aby aby nabyć prawo do płatnego chorobowego oczywiście na umowę o pracę

#3 Gość_jasebinho

Gość_jasebinho
  • Goście

Napisano 07 lipiec 2009 - 12:35

dziekuje bardzo za odpowiedz:)

#4 Gość_Gosia

Gość_Gosia
  • Goście

Napisano 07 lipiec 2009 - 13:23

Pamiętaj, że jeśłi jesteś zatrudniony krócej niż 6 miesięcy i będziesz na zwolnieniu lekarskim dłużej niż 3 miesiące to pracodawca może cię zwolnić (art 53 par.1 pkt1) )

#5 Gość_zzz

Gość_zzz
  • Goście

Napisano 07 lipiec 2009 - 14:19

te 30 dni to oczywiście pod warunkiem,że masz przerwę w zatrudnieniu powyżej 30 dni. W przeciwnym razie nie ma okresu wyczekiwania

#6 Gość_Lewy

Gość_Lewy
  • Goście

Napisano 22 lipiec 2009 - 12:52

to cholibka to ja tez nie pojde na płatne :(:(

#7 Gość_qdlaty

Gość_qdlaty
  • Goście

Napisano 22 lipiec 2009 - 13:20

okres wyczekiwania nie obowiązuje też w przypadku przepracowania więcej niż 10 lat (jeśli była opłacana składka chorobowa)

#8 Gość_Maria

Gość_Maria
  • Goście

Napisano 22 lipiec 2009 - 14:22

zgadza się,ale warunkiem jest ,że okres przerwy w opłacaniu tych składek nie może przekraczać 30 dni

#9 Gość_marek

Gość_marek
  • Goście

Napisano 15 grudzień 2009 - 22:21

Chce ponowić te forum, otuż pracuje w firmie 3 tygodnie, mam umowe na 3 miesiace o prace, probna,trzeba przepracowac 30dni. do tych 30dni brakuje mi 8 dni pracy, jak bede na l4. 3tygodnie to przewyzsze te 30dni i dostane pieniadze za l4?

#10 Gość_zzz

Gość_zzz
  • Goście

Napisano 15 grudzień 2009 - 22:56

ludzie o czym wy w ogóle piszecie??? Przewidujesz ,że za osiem dni zachorujesz???I na dodatek już z góry wiesz ,że równo za trzy tygodnie wyzdrowiejesz ???Jak jesteś takim jasnowidzem to zacznij grać w totka.

#11 Gość_:)

Gość_:)
  • Goście

Napisano 04 styczeń 2010 - 14:09

o ****** a moze on chce sobie isc na zwolnienie tak poprostu co? i nie musi ci sie tłumaczyc skad wie za ile zachoruje i w ogole. po co sie komus wtracac. koles zadał pytanie a jak nie znasz odp to sie nie *********** tyle

#12 Gość_:))

Gość_:))
  • Goście

Napisano 04 styczeń 2010 - 14:10

o je'bane a moze on chce sobie isc na zwolnienie tak poprostu co? i nie musi ci sie tłumaczyc skad wie za ile zachoruje i w ogole. po co sie komus wtracac. koles zadał pytanie a jak nie znasz odp to sie nie wpier'dalaj tyle

#13 Gość_Karol22y

Gość_Karol22y
  • Goście

Napisano 22 marzec 2010 - 20:29

Witam! od 9 m-cy pracuję na umowę zlecenie(nie mam płaconych żadnych składek), poza tym studiuję zaocznie, niedawno dowiedziałam się ze jestem w ciąży.Czy w ogóle jakieś prawa mi przysługują??? Mam zamiar pójść poprosić o umowę o pracę.A jeśli zostanę zatrudniona na umowę o pracę to jak długo muszę pracować żeby pójść na L4

#14 Gość_kobieta

Gość_kobieta
  • Goście

Napisano 31 maj 2010 - 20:03

jelsi jestem w ciazy i mam umowe na 1/4 to ile musze na calym etacie przepracowac zeby isc na chorobowe? wystarczy miesiac?

#15 Gość_beata

Gość_beata
  • Goście

Napisano 04 czerwiec 2010 - 12:51

jezeli pracowałam 2tygodnie i poszłam na chorobowe to bede miała płatne a umowe mam od 10 maja do 25 czerwca

#16 Gość_ktoś

Gość_ktoś
  • Goście

Napisano 11 czerwiec 2010 - 09:27

Witam, jestem już rok zatrudniona na 3|4 etatu, staram sie o cały eta i prawdopodobnie go dostane w przyszłym tygodniu. Chciałam sie dowiedzieć ile musze przepracować na ten caly etat zebym na zwolnienie miała płacone jak za cały etat? Wogóle to jestem w ciązy, mój pracodawca jeszcze o tym nie wie, a praca jest dość uciążliwa.

#17 Gość_doriss

Gość_doriss
  • Goście

Napisano 11 czerwiec 2010 - 11:01

zwolnienia w okresie ciąży sa płatne 100%

#18 Gość_hi

Gość_hi
  • Goście

Napisano 11 czerwiec 2010 - 11:06

Od pierwszego dnia umowy na cały etat możesz iść na ZLA.Na zwolnieniu musi być literka "B" by zwolnienie było płatne 100%.Podstawą do wyliczenia tego zwolnienia będzie wynagrodzenie z pełnego etatu

#19 Gość_ktos

Gość_ktos
  • Goście

Napisano 12 czerwiec 2010 - 11:38

ok, dzieki:)

#20 Gość_Angela

Gość_Angela
  • Goście

Napisano 12 lipiec 2010 - 14:10

Witam. Mam pytanie... Mam umowę o pracę tymczasową - tygodniową - na cały etat, podpisaną z Agencją. To już moja trzecia umowa tygodniowa. W pracy czułam się źle, robiło mi się często słabo, ale myślałam, że to kwestia ostatnich upałów. Okazało się, że jestem w drugim miesiącu ciąży. Czy mogę iść na zwolnienie? Czy raczej powinnam przemęczyć się i przepracować pełny miesiąc? Jak długo będzie ono płacone? Wcześniej pracowałam za granicą - jednak przerwa między ostatnią pracą, a obecną wynosi ponad 30 dni. Jakie świadczenia mi przysługują? I jak długo? Z góry dziękuję za dokładną odpowiedź.PozdrawiamAngelika

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych

Ostatnio dodane tematy