Skocz do zawartości

Zdjęcie

Świadczenie pielęgnacyjne 2014

wróć do serwisu Kadry 36 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Kadry

Admin Kadry

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy forów
  • 514600 postów

Napisano 22 czerwiec 2013 - 08:28

Świadczenie pielęgnacyjne 2014 będzie wyższe niż obecnie. Aktualnie wynosi 520 zł miesięcznie. Od 1 lipca 2013 r. wysokość świadczenia pielęgnacyjnego zostanie podwyższona do kwoty 620 zł. Co więcej, będzie przysługiwał dodatek w wysokości 200 zł. Powrót do artykułu: Świadczenie pielęgnacyjne 2014

#2 Gość_felka

Gość_felka
  • Goście

Napisano 24 czerwiec 2013 - 07:48

Ale jestem ciekawa, ile świadczenie pielęgnacyjne będzie wynosiło w 2014 r. i czy rzeczywiście uda im się zrównać je z płacą minimalną. Dajcie znać jak już będzie wiadomo :) Wydaje się, że wszystko idzie w dobrym kierunku!

#3 Gość_enter

Gość_enter
  • Goście

Napisano 12 sierpień 2013 - 14:15

jak kaczor dojdzie do władzy to napewno to sie zmieni bo on dba o stare społeczenstwo kture ma prawo głosu w wyborach bo tusk postawił na niepelnosprawne dzieci które nie maja prawa głosu w wyborach i stracił poparcie w sadarzach ale ja i tak bede głosował na tuska tak trzymac

#4 Gość_zuza

Gość_zuza
  • Goście

Napisano 17 wrzesień 2013 - 10:37

Jak przestałam pracować by zająć się niepełnosprawnym dzieckiem świadczenie pielęgnacyjne wynosiło 420 zł. Gdyby nie pomoc rodziny i bliskich chyba byśmy po prostu nie jedli. Teraz jest 820 i ma nadal wzrastać. Dziękuje Panie Tusk. 

#5 Gość_rafal

Gość_rafal
  • Goście

Napisano 02 październik 2013 - 20:24

Ja opiekuję się chorą Mamą na Alzheimera i mam specjalny zasiłek pielęgnacyjny 520 zl ..... tragedia!!!,  gdyby nie pomoc przyjaciół chyba bym ..... To jest kwota głodowa

#6 Gość_Jola

Gość_Jola
  • Goście

Napisano 13 październik 2013 - 18:18

Ja od lat opiekuję się mężem . Mąż ma 1 grupę niepełnosprawności ,ma 87 lat. Wcześniej miałam przyznane na stałe świadczenie pielęgnacyjne,teraz po nowelizacji mi je zabrano. Odwołałam się do WSA i wciąż czekam. A problem w tym ,że jestem żoną i mimo ,że jestem jedynym faktycznym opiekunem mężą ,to i tak mi  zabrali świadczenie.  Zostaje tylko czekać i odwoływać się .

#7 Gość_kasia

Gość_kasia
  • Goście

Napisano 14 październik 2013 - 20:12

Moje dziecko ma 10 lat i ma zastawke przeciw wodoglowiu pozapalnym , odebrano mi swiadczenie bo lekaz orzecznik stwierdził ze w tym wieku moze byc samodzielne. Nie rozumiem tego ich myslenia , podnoszą wysokosc swiadczen ale jednoczesnie je odbieraja, kilku moim znajomym tez odebrano. ?!

#8 Gość_gienek

Gość_gienek
  • Goście

Napisano 16 październik 2013 - 11:17

jak kaczor dojdzie do władzy to napewno to sie zmieni bo on dba o stare społeczenstwo kture ma prawo głosu w wyborach bo tusk postawił na niepelnosprawne dzieci które nie maja prawa głosu w wyborach i stracił poparcie w sadarzach ale ja i tak bede głosował na tuska tak trzymac

#9 Gość_Krysia

Gość_Krysia
  • Goście

Napisano 19 październik 2013 - 16:02

Czy będąc na emeryturze przysługuje mi świadczenie pielęgnacyjne na niepełnosprawnego syna?

#10 Gość_marcia

Gość_marcia
  • Goście

Napisano 20 październik 2013 - 19:40

Państwo zapomniało o ludziach starszych , zmagających się w bólu i chorobie każdego dnia oraz samotności .

A to społeczeństwo które potrzebuje wsparcia do opieki , wywalczyło wiele dobrego dla młodych , przeżyło wojnę , komunizm i biede a obecnie jest porzucone samym sobie , bo osoba najbliższa taka jak Ja została pozbawiona zasiłku pielęgnacyjnego z racji iż dobrowolnie nie rzuciłam pracy dla podopiecznej . Dobry pretekst do odebrania zasiłku ale wcześniej nie był istotny podobnie tyczy się kryterium dochodowego . Moi mili , gdzie tu sens i logika a człowieczeństwo .

#11 Gość_Mariusz z Jarocina

Gość_Mariusz z Jarocina
  • Goście

Napisano 11 listopad 2013 - 12:31

Dzień Dobry.

Posiadam prawo do pobierania zasiłku pielęgnacyjnego na brata, który posiada niepełnosprawność znaczną ustaloną od urodzenia i zabrano mi przywilej otrzymywania w/w zasiłku.

Zrezygnowałem z zatrudnienia i obecnie nie mam ani tego zasiłku, ani nie pracuję w swoim zawodzie.

Na rozpatrzenie dokumentów wciąż czekam, a jest już połowa listopada i nie ma zasiłku na osobę,którą się opiekuję.

Obecnie żyjemy z zasiłku z OPS.

Boję się przyjąć pracę, bo stracę świadczenie pielęgnacyjne, a i tak muszę się opiekował niepełnosprawnym bratem.

Ile to potrwa ?

I mam też ważne pytanie: Skoro odebrano nam świadczenia pielęgnacyjne od lipca, czy dostaniemy za utracone miesiące zaległe pieniądze od lipca do grudnia ?

Według wyliczeń uzbiera się już 4920 zł.

Chodzi mi o tą kwotę jeżeli od lipca uprawnieni mają pobierać po 820 zł.

Jeżeli będzie pozytywnie rozpatrzona sprawa to świadczenie ma ciągłość od lipca.

Jeśli ktoś może proszę o komentarze.

Mariusz z Jarocina.

#12 Gość_Opiekun

Gość_Opiekun
  • Goście

Napisano 23 listopad 2013 - 09:56

Świadczenia pielęgnacyjne juz na wokandzie TK 5 .11.213 godz.9.00

#13 Gość_emeryt

Gość_emeryt
  • Goście

Napisano 31 grudzień 2013 - 14:13

Starsi ludzie , emeryci  czekaja  na Kaczynskiego , tylko on  zadba o starych  ludzi , emerytow . Napewno Kaczynski zwiekszy emerytury ,tym wszystkim ktorzy zyja na skraju ubostwa za 800 zl na miesiac. Panie Jaroslawie oczekujemy na wybory i kazdy  starszy Polak juz wie  na kogo ma zaglosowac . Tak dalej zyc sie nieda .Za duzo juz tej biedy i obiecywanek bez pokrycia. A pan Tusk znowu zapowiedzial ze bedzie objezdzal Polske . Mam pytanie a po co on objezdzać chce  Polske ???.Widac lubi duzo gadac. Ale nikt juz na jego ględzenie bez pokrycia nie da sie nabrac. Za duzo bylo gadania i za duzo obiecywanek . Dlaczego pan Tusk jezdzi po firmach ,po ludziach ktorzy maja prace, ktorzy dobrze zarabiaja, Dlaczego nierozmawia z emerytami , nie tymi bogatymi którzy maja  spore konta, ale tymi ubogimi ktorzy zyja w skrajnym ubostwie . Czyzby pan Tusk biedy w Polsce sie wstydzil ?? Czy boi sie pytań? i rozmow z biednymi ludzmi .

#14 Gość_moniura

Gość_moniura
  • Goście

Napisano 03 styczeń 2014 - 08:12

Czy będąc na emeryturze przysługuje mi świadczenie pielęgnacyjne na niepełnosprawnego syna?

Nie przysługuje Pani takie świadczenie gdyż jest Pani na emeryturze,więc w myśl przepisów nie musi Pani rezygnować z podjęcia zatrudnienioa

#15 kicia

kicia

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 10 styczeń 2014 - 12:43

Witam. A ja mam taki problem,że jak poszłam dowiedzieć sie o świadczenie pielęgnacyjne to po przedstawieniu sytuacji dowiedziałam sie,że pomimo wypełnienia i dostarczenia wymaganych dokumentów i tak dostane odmowe ponieważ szybciej zrezygnowałam z pracy niż babcia dostała orzeczenie o niepełnosprawności. Ale jak starać sie o orzeczenie skoro osoba przebywała w szpitalu a do orzeczenia potrzebne były dokumenty zdiagnozowanej choroby? I tylko dlatego,że orzeczenie zostało wydane później niż moje zwolnienie z pracy nie mam prawa do świadczenia!!!

#16 Gość_ELŻBIETA

Gość_ELŻBIETA
  • Goście

Napisano 13 styczeń 2014 - 17:40

Ale jestem ciekawa, ile świadczenie pielęgnacyjne będzie wynosiło w 2014 r. i czy rzeczywiście uda im się zrównać je z płacą minimalną. Dajcie znać jak już będzie wiadomo Dołączona grafika Wydaje się, że wszystko idzie w dobrym kierunku!

Cześć Fel;ka! Ja dzisiaj wyczytałaM, ŻE Z NAJNIŻSZĄ KRAJOWĄ TO BEDZIE ZRÓWNANE ALE W ....UWAGA!!!2018 ROKU. Najpierw Tusk musi dać odprawy minstrówce Musze, temu od zawalajacego sie stadionu itd.Pytałam dzisiaj w MOPSIE wZabrzu to te Panie jescze nic nie wiedzą. Szkoda gadaĆ. tU ANI tUSK ANI ŻADEN kACZOR TYMVARDZIEJ NIE POMOŻE

#17 Gość_agnieszka

Gość_agnieszka
  • Goście

Napisano 16 styczeń 2014 - 18:36

bez przesady z ty dziękuje panie Tusk to oszust ja jestem po 5 operacjach serca wada serca i ja mam tylko 153 zl od 7 lat mi nie podniesli ani zlotowki i nie zapowiada że podniosą nawet na leki mi to nie starcza jak by nie rodzice to ja niewiem co zrobie renty nie daja do pracy nie nadaje sie porażka 

#18 Gość_agnieszka

Gość_agnieszka
  • Goście

Napisano 16 styczeń 2014 - 18:39

złodzieje i bandyci ja mam 153 zl jestem po 5 operacjach serca wada wrodzona wam to dzwigaja a mi nic 

#19 Gość_ola

Gość_ola
  • Goście

Napisano 16 styczeń 2014 - 21:26

Agnieszko mylisz świadczenie pielęgnacyjne z zasiłkiem pielęgnacyjnym. To są dwie inne rzeczy.

#20 Gość_ola

Gość_ola
  • Goście

Napisano 16 styczeń 2014 - 21:30

złodzieje i bandyci ja mam 153 zl jestem po 5 operacjach serca wada wrodzona wam to dzwigaja a mi nic

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych