Skocz do zawartości

windykacja należności - jak odzyskać dług?

wróć do serwisu Moja Firma 143 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Gieniek

Guest_Gieniek
  • Goście

Napisano 14 czerwiec 2013 - 11:13

Jak odzyskać dług? czyli windykacja należności

Firma, która kupowała ode mnie towar jest winna mi ok 15 tys. zł.

Wziąłem adwokata - koszt był nie mały, ale firma dostała nakaz zapłaty. Jednak firma ta ogłosiła upadłość. Spółka jest aktualnie prowadzona przez syndyka.

Mija już rok a tu nic się nie dzieje. Dowiedziałem się, że maszyny należące do tej firmy zostały włączone do przetargu - ogłoszenie o tym była w internecie na stronie syndyka.

Ja jako wierzyciel zaliczam się do 3 albo 4 punktu spłaty: najpierw urzędy, pracownicy itd nie wiem jakie ma zadłużenie dana firma i co tu robić dalej?

Czy da się coś zrobić w tej sytuacji, żeby przyśpieszyć windykacje należności? Jak odzyskać ten dług?

#2 Ania_B

Ania_B

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 2346 postów

Napisano 15 czerwiec 2013 - 05:06

W jakiej formie Twój upadły kontrahent prowadził firmę tzn. jednoosobowa działalność, spółka osobowa, spółka kapitałowa np. z o .o.??

Nie chcę Cię martwić, ale wierzyciele z  4 kategorii zazwyczaj dostają niewiele albo i nic.

Przyspieszyć się za bardzo nie da, chyba że syndyk pozostaje w bezczynności wówczas można złożyć na niego skargę do sędziego - komisarza (który sprawuje nadzór nad syndykiem) albo.... skierować do syndyka pismo/ponaglenie ze wskazaniem ww. sankcji a dopiero po dalszej bezczynności złożyć oficjalną skargę.

Niemniej postępowanie upadłościowe musi trwać. Zapoznaj się z pojęciem postępowania upadłościowego i jego przebiegiem, aby ewentualnie odpowiednio reagować:

http://mojafirma.inf...dlosciowym.html

http://windykacja.wi...ierzycieli.html

http://windykacja.wi...-upadlosci.html

#3 Honester

Honester

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 2 postów

Napisano 18 czerwiec 2013 - 08:24

no w właśnie trochę za późno z tą windykacją ... wcześniej mogłeś skorzystać z pomocy detektywa aby wytropił majątek i następnie odzyskał Twoje należności Dołączona grafika  teraz możesz tylko liczyć na to, że syndyk spienięży majątek .... szczerze szanse na odzyskanie całości są małe. Pilnuj jednak swojego, postępowanie upadłościowe ma wiele formalnych zawiłości, wielu wierzycieli traci szanse odzyskania czegokolwiek na skutek niedopełnienia formalności.

#4 skutecznawindykacja

skutecznawindykacja

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 2 postów

Napisano 10 październik 2013 - 11:17

Wziąłem adwokata - koszt był nie mały, ale firma dostała nakaz zapłaty. Jednak firma ta ogłosiła upadłość. Spółka jest aktualnie prowadzona przez syndyka.

Mija już rok a tu nic się nie dzieje. Dowiedziałem się, że maszyny należące do tej firmy zostały włączone do przetargu - ogłoszenie o tym była w internecie na stronie syndyka.

Ja jako wierzyciel zaliczam się do 3 albo 4 punktu spłaty: najpierw urzędy, pracownicy itd nie wiem jakie ma zadłużenie dana firma i co tu robić dalej?

Czy da się coś zrobić w tej sytuacji, żeby przyśpieszyć windykacje należności? Jak odzyskać ten dług?

Witam, 
W przypadku, gdy Pana dłużnik okazał się niewypłacalny i istnieją problemy z egzekucją należnych kwot Grupa Negro oferuje skuteczną pomoc w windykacji. Dotyczy to również wykupu wierzytelności przedawnionych i nieściągalnych. W przypadku zainteresowania ofertą wszelki pytania proszę kierować na biuro@grupanegro.pl lub ryzyko@grupanegro.pl.

#5 marcinek

marcinek

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 4 postów
  • LokalizacjaŁódź

Napisano 30 październik 2013 - 10:55

Problem z długami kontrahentów jest duży i dotyka wiele firm. Dużo zależy od naszej znajomości rynku: komu oferujemy nasze usługi / produkty. Większe zlecenia są obsługiwane kiedy firma jest pozytywnie zweryfikowana - bazy danych np: BIG i KRD. 

Tak się każdy cieszy jak przychodzi klient do naszej firmy i składa duże zamówienia :-) A ile razy zastanawiacie się czy ten klient faktycznie chce płacić? I jeszcze jedno pytanie czy ma w ogóle czym zapłacić! Biznes to biznes - podstawa to dobra umowa, protokoły przekazania i zaliczka. Termin płatności przekroczony wysyłam wezwanie do zapłaty. Nie działa ? Sprawa kierowana jest do sądu nie do firmy windykacyjnej. Zazwyczaj rozprawa jest po 6-7 miesiącach. Mając wszystkie dokumenty - umowa, potwierdzenie wykonania usługi, ponaglenia i wezwania do zapłaty sąd przyznaje komornika itd.

#6 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 03 listopad 2013 - 18:48

Widykacja Janusz Szwaciński w Poznaniu ul.Bukowska..Zalecam nie odbieranie telefonów gożby i próby wymuszenia zwrotu długu przez spadkobierców.Bandyctwo dosłownie i bezprawie.

#7 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 16 listopad 2013 - 14:54

Szwaciński Janusz to cwaniaczek i rzołnieżyk mafi poznańskiej która dawno rozpieprzyli policjanci.On sie uchowal i teraz długi skupuje.Przyjdzie czas i na niego.Odrazam.Skuteczny jest ale z takimi to z daleka.

#8 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 25 listopad 2013 - 22:16

Szwaciński Janusz to cwaniaczek i rzołnieżyk mafi poznańskiej która dawno rozpieprzyli policjanci.On sie uchowal i teraz długi skupuje.Przyjdzie czas i na niego.Odrazam.Skuteczny jest ale z takimi to z daleka.Szwaciński ten z Poznania skupuje długi za 10% a potem 90% jego plus odsetki oczywiście.Taki kraj takie cwaniaki.

#9 Guest_henia

Guest_henia
  • Goście

Napisano 13 styczeń 2014 - 12:38

W tego typu sprawach warto zasięgnąć opinii specjalisty. Moim znajomym pomogła ta kancelaria http://www.kancelaria-jurysta.pl/ . Znają się na sądowej windykacji należności także na pewno warto im zaufać.

#10 Guest_Max

Guest_Max
  • Goście

Napisano 27 styczeń 2014 - 14:29

W takich przypadkach polecam skorzystać z usług radców prawnych i adwokatów z Kancelarii Volenti, którzy podejmują się również windykacji wierzytelności trudnych, stwierdzonych już orzeczeniami sądu. Do każdej sprawy podchodzą profesjonalnie, o czym świadczy wysoka skuteczność ściągania należności.

#11 Guest_Krzysztof

Guest_Krzysztof
  • Goście

Napisano 28 styczeń 2014 - 08:19

Ja mam trochę inny problem. Jeden z klientów jest mi winien sporą kwotę. Niestety, wezwania do zapłaty, ciągłe telefony nic nie dają - pieniędzy, jak nie było, tak nie ma. Postanowiłem podjąć odpowiednie kroki zatrudnić prawnika, aby zajął się tą sprawą. W związku z tym mam pytanie, czy ktoś z Was odzyskiwał należności z kancelarią Bałaga w Kielcach? Mają dobrą opinię, ale zupełnie nie wiem, jak taki proces przebiega i czy wynajęcie adwokata to najlepsze rozwiązanie w tej sytuacji.

#12 Guest_Wojtek

Guest_Wojtek
  • Goście

Napisano 05 luty 2014 - 18:10

Można zgłosić problem do firmy windykacyjnej im wcześniej tym lepiej, windykacja terenowa, pomoc w obsłudze prawnej a nawet tzn windykacje twardą oferuje firma z Krakowa 3BA, oto ich strona http://www.grupa3ba.pl

Można się skontaktować i przedstawić problem, na pewną pomogą.

Pozdrawiam Dołączona grafika

#13 Guest_Miłosz

Guest_Miłosz
  • Goście

Napisano 10 luty 2014 - 12:52

[font="calibri, sans-serif;"]W zasadzie nie masz za bardzo wyjścia. Moim zdaniem pozostaje Ci jedynie zgłoszenie się do komornika w celu wyegzekwowania długu. W Wodzisławiu Sląskim działa skuteczny komornik, Piotr Szweda tu masz kontakt: 510 073 021. Myślę, że jak się do tego komornika udasz, to bardzo szybko odzyskasz pieniądze, które Ci się należą.[/font]

#14 Guest_Karol

Guest_Karol
  • Goście

Napisano 19 luty 2014 - 09:24

zgadzam się z Miłoszem. Jedynym wyjściem jest komornik. Ja korzystałem z usług pana Piaseckiego z Tarnowa. Jest skuteczny i bez problemów odzyskał moje pieniądzę

#15 Guest_Joaśka

Guest_Joaśka
  • Goście

Napisano 28 marzec 2014 - 12:55

Ja bym zaczerpnęła porady prawnika, bez tego ani rusz w takich sytuacjach. Polecam http://www.drmalisze...ancelaria.com/ , bardzo mi kiedyś pomogła, jest naprawde godna zaufania. 

#16 Guest_bogus

Guest_bogus
  • Goście

Napisano 28 kwiecień 2014 - 13:12

A jakaś kancelaria, która pomoże odzyskać dług zza granicy?

Chodzi mi o Niemcy. W Krakowie wiem, że działa pan Grzegorz Lemek, zastanawiam się czy jest skuteczny.

#17 Guest_kamila

Guest_kamila
  • Goście

Napisano 08 maj 2014 - 02:02

Ja na Twoim miejscu skontaktowałabym się z dobrym radcą prawnym http://www.kancelaria-jurysta.pl/ oni wiedzą jak pomóc w takich sytuacjach. Trzymam kciuki. 

#18 Guest_Karolina

Guest_Karolina
  • Goście

Napisano 13 maj 2014 - 21:02

W tej sprawie najlepiej jak się zgłosisz do Kancelarii Volentii z Sosnowca - oni prowadzą działalność na terenie całej Polski. Bardzo rzetelni i profesjonalni - i nie pobierają opłat wstępnych, ani kosztów zastępstwa procesowego.

#19 Guest_Małgorzata

Guest_Małgorzata
  • Goście

Napisano 13 czerwiec 2014 - 15:07

Poszukujesz osób które zajmą się SKUTECZNIE windykacją w Twojej firmie?
Masz firmę i chcesz w niej stworzyć dział windykacji? 
Zgłoś się do Nas!
GrupaNegro Lider w egzekucji długów. 
Jesteśmy profesjonalistami w dziedzinie odzyskiwania należności, każda sprawa jest wnikliwe analizowana,
jeżeli jeszcze nie posiadasz działu windykacji, wstrzymaj się z decyzją inwestycji, przyjdź na spotkanie, 
przekaż nam Swoje sprawy :
od FV do uzyskania Nakazu zapłaty 
Zaoszczędzisz czas i pieniądze
Małgorzata
731 660 660

#20 Guest_netka

Guest_netka
  • Goście

Napisano 21 czerwiec 2014 - 16:32

to napewno dla Ciebie bardzo trudna sytuacja. na własną rękę trudno odzyskuje się długi ale jeśli zlecisz to profesjonalnej firmie to Twoje szanse rosną. Nie wiem skąd jesteś ale jeśli Sosnowiec i okolice(w sumie jeżdżą po większości dużych miast) to możesz się zgłosić do prolege. tam pracują osoby, które na co dzień zajmują się taką trudną tematyką i mają doświadczenie w niejednej trudnej sprawie.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych