Skocz do zawartości

rachunkowość klubu sportowego

wróć do serwisu Księgowość 26 odpowiedzi w tym temacie

#1 Gość_Inka

Gość_Inka
  • Goście

Napisano 13 kwiecień 2006 - 09:44

Uczniowski klub sportowy rozpoczyna działalność.Wpłynęły pierwsze składki członkowskie. Na jakich zasadach prowadzona jest rachunkowość takiego klubu i rozliczenie z fiskusem?

#2 Gość_karolinamat

Gość_karolinamat
  • Goście

Napisano 21 kwiecień 2006 - 12:17

Prowadzona jest księga przychodów i rozchodów. Jeżeli trener ma płacone wynagrodzenie to co m-c PIT4 a na koniec roku do fiskusa CIT8 z załącznikiem CIT8/O, bilans i rzis.

#3 Gość_Monika

Gość_Monika
  • Goście

Napisano 25 lipiec 2006 - 12:13

Jesli jest prowadzona ksiega przychodów i rozchodów to nie CIT, ale klub sportowy jesli jest zalozony jako stowarzyszenie - osoba prawna to nalezy prowadzic pełna ksiegowość - Ksiega Handlowa i rozliczcć miesięcznie CIT-2 i rocznie CIT 8 nalezy także sporzadzać bilans i rachunek zysków i strat

#4 Gość_eve:)

Gość_eve:)
  • Goście

Napisano 27 październik 2009 - 15:40

jaka dokładnie księgowość ma być prowadzona w przypadku stowarzyszenia działającego jako klub sportowy zarejstrowanego w starostwie powiatowym?stowarzyszenie posiada osobowość prawną nie prowadzi działalności gospodarczej jak wynika z ustawy o kulturze fizycznej.. ale posiadamy już swój nip i regon co mam zrobić z tym wszystkim....

#5 Gość_inka

Gość_inka
  • Goście

Napisano 24 marzec 2010 - 17:14

bardzo proszę o wskazówki jak poprowadzić księgowość w uczniowskim klubie sportowym, od czego zacząć -będę bardzo wdzięczna.mój email:annpio5@wp.pl

#6 Gość_Ewa

Gość_Ewa
  • Goście

Napisano 29 kwiecień 2010 - 11:05

Ja również zaczynam księgowanie UKS a nie bardzo mama pojęcie jak zacząć .Proszę o jakieś wskazówki oraz o przesłanie przykładowego planu kont i polityki rachunkowości dla UKS

#7 Gość_Mateusz

Gość_Mateusz
  • Goście

Napisano 18 sierpień 2010 - 22:09

Czy ja również mógłbym prosić o wskazówki oraz o przesłanie przykładowego planu kont i polityk i prowadzić księgowość w stowarzyszeniu kultury fizycznej. moj mail: mateo771@poczta.onet.pl

#8 Gość_kasia

Gość_kasia
  • Goście

Napisano 18 sierpień 2010 - 23:01

wiedze ze nie tylko mi przyszlo zmierzyc sie z prowadzeniem ksiegowosci uczniowskiego klubu sportowego w formie stowarzyszenia..... proponuje o podanie nr gg , tak byloby łatwiej rozmawiac

#9 Gość_Waldi

Gość_Waldi
  • Goście

Napisano 09 wrzesień 2010 - 11:19

Zaczyna prowadzić księgowość w UKS nie bardzo wiem o na jakich dokumentach proszę o pomoc waldi.priv@op.pl z góry dziękuję

#10 Gość_Andzia

Gość_Andzia
  • Goście

Napisano 24 październik 2010 - 17:22

Ja również zaczynam księgowanie klubu sportowego. Prosiłabym o wskazówki i przesłanie przykładowego planu kont i polityki rachunkowości. Mój e-mail: teczowka1@wp.plZ góry dziękuję

#11 Gość_Agata

Gość_Agata
  • Goście

Napisano 06 listopad 2010 - 13:30

Proszę o pomoc, zaczynam księgowanie uczniowskiego klubu sportowego, czy obowiązuje mnie pełna pełna księgowość, rozliczenie miesięczne CIT-2 i roczne CIT-8? Będę wdzięczna za radę. mój mail: agata_mos2@poczta.fm. z góry bardzo dziękuję.

#12 Gość_Agnieszka

Gość_Agnieszka
  • Goście

Napisano 06 listopad 2010 - 23:26

Przychylam się do propozycji Kasi, chętnie podyskutuję z kimś kto prowadzi księgowość stowarzyszenia.

#13 Gość_mk

Gość_mk
  • Goście

Napisano 08 listopad 2010 - 15:12

w przypadku stowarzyszen prowadzi się pęłną księgowosc!!!!

#14 Gość_Virgo81

Gość_Virgo81
  • Goście

Napisano 10 styczeń 2011 - 15:11

Bardzo proszę o informacje jak prowadzić rachunkowość klubu sportowego bo nie wiem co do czego :) za wszystkie informacje będę bardzo wdzięczna.virgo81@gazeta.pl jeśli sama zdobędę szerszą wiedzę chętnie się podzielę:)

#15 Gość_mori

Gość_mori
  • Goście

Napisano 10 styczeń 2011 - 17:52

jezeli nie znasz zasad księgowania, dlaczego sie tego podejmujesz,chodzi o mamonę?

#16 Gość_anna

Gość_anna
  • Goście

Napisano 03 luty 2011 - 00:32

ja tez od stycznie musze sie z tym zmierzyc=klub sportowy o rajciu ale coz tez jestem w kropce z mila checia wymienie sie wiedza jaka posiadam bo juz od jakiegos czasu magluje ten tematonuvry@wp.pl

#17 Gość_marzena

Gość_marzena
  • Goście

Napisano 03 luty 2011 - 21:21

proszę o pomoc plan konto UKS otzrymuje dotacje z Urzędu Gminy i jak prowadzic ksiegowośc-cenne wskazówki moj mail marzena64@onet.pl

#18 Gość_Coffee

Gość_Coffee
  • Goście

Napisano 08 luty 2011 - 16:16

Witam. Chyba teraz powstają same kluby sportowe;) W związku z tym, ja też zaczynam księgowanie klubu sportowego nie prowadzącego działalności gospodarczej. Prosiłabym o wskazówki i przesłanie przykładowego planu kont i polityki rachunkowości. A może jeszcze mogłabym prosić o informację dodatkową uproszczoną, czy to już za wiele? Przyznaję, że zależy mi na czasie. Mój adres: coffee359@wp.pl

#19 Gość_olka

Gość_olka
  • Goście

Napisano 03 kwiecień 2011 - 13:11

Witam. Właśnie dowiedziałam sie od znajomej , że prowadzenie księgowosci w Uczniowskim Klubie Sportowym wymaga uprawnień księgowej -ja takich nie posiadam, a księgowość prowadzę w tym stowarzyszeniu na umowę zlecenie. Czy Wy coś na ten temat wiecie.Klub nie prowadzi działalnosci gospodarczej. Ma otrzymać jedynie dotacje z Gminy. Pomóżcie

#20 Gość_Jola

Gość_Jola
  • Goście

Napisano 07 kwiecień 2011 - 10:58

Zaczynam księgowanie klubu sportowego nie prowadzącego działalności gospodarczej, tylko dotacje z UMiG . Prosiłabym o wskazówki i przesłanie przykładowego planu kont i polityki rachunkowości.Bardzo proszę! Zależy mi na czasie. Mój adres: luks263@wp.pl

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych