Skocz do zawartości


termin płatności faktury


wróć do serwisu Księgowość 21 odpowiedzi w tym temacie

#1 Gość_anka

Gość_anka
  • Goście

Napisano 28 październik 2008 - 12:05

pewnie to już było, ale chciałabym wiedzieć w jakim dniu nalezy zapłacic za FV która ma datę wystawienia 10 paźdizernika, wpłyneła 15 października i termin płatnosci 30 dni?

#2 Gość_Mirasek

Gość_Mirasek
  • Goście

Napisano 28 październik 2008 - 12:38

Zakładam, że to faktura za usł.budowlane lub transportowe...Moim zdaniem - 30 dni od dnia wystawienia faktury czyli do 09-11-2008 r.

#3 Gość_janko

Gość_janko
  • Goście

Napisano 28 październik 2008 - 12:44

A jak jest na umowie lub zamówieniu(jeżeli takie są)

#4 Gość_anka

Gość_anka
  • Goście

Napisano 28 październik 2008 - 12:49

w umowie jest: płatne 30 dni od daty dostarczenia f-ry. masz racje janko. To chyba Mirasku byłoby jednak 14 listopada?

#5 Gość_dorzia

Gość_dorzia
  • Goście

Napisano 28 październik 2008 - 12:49

zwykle liczy się od dnia wystawienia faktury, a nie od dnia wpływu, czyli należy zapłacić najpóźniej 9.11

#6 Gość_dorzia

Gość_dorzia
  • Goście

Napisano 28 październik 2008 - 12:50

czyli masz wszystko napisane

#7 Gość_Mirasek

Gość_Mirasek
  • Goście

Napisano 28 październik 2008 - 13:05

Aniu Twoje pytanie nie zawierało informacji, że w umowie macie takowy zapis... który Ci odpowiada na zadane przez Cibie pytanie...Zgodnie z przepisami Kodeksu Cywilnego (Art. 110 i następne) jeżeli początkiem terminu oznaczonego w dniach jest pewne zdarzenie (w tym przypadku będzie to data wpływu/otrzymania faktury a nie data wystawienia faktury), nie uwzględnia się przy obliczaniu terminu dnia, w którym to zdarzenie nastąpiło. Oznaczony tak termin zapłaty kończy się z upływem ostatniego dnia. Inaczej będzie w przypadku, gdy termin zapłaty określony jest konkretną datą. W takiej sytuacji termin ten upływa z tym dniem, bez względu na datę wpływu/otrzymania faktury. Dla przykładu:Fakturę, której termin zapłaty określono na 7 dni, wystawiono 1 sierpnia 2005. Kontrahent otrzymał ją 4 sierpnia 2005. Od 5 sierpnia 2005 rozpoczyna się upływ terminu zapłaty. Ostatecznie termin zapłaty mija 11 sierpnia 2005.

#8 Gość_adam

Gość_adam
  • Goście

Napisano 15 listopad 2010 - 18:47

co z niezapłaconymi fv w terminie

#9 Gość_koleżanka

Gość_koleżanka
  • Goście

Napisano 15 listopad 2010 - 23:24

a co ma być ? o co pytasz ?

#10 Gość_kris

Gość_kris
  • Goście

Napisano 17 marzec 2011 - 11:38

jeżeli faktura nie zostanie opłacona w terminie.lecą na korzyść wystawiającego fakturę odsetki karne.

#11 Gość_Dorota

Gość_Dorota
  • Goście

Napisano 17 listopad 2011 - 21:39

Co zrobić, gdy termin płatności FV jest 18.11., a wiem, że zapłacona zostanie dopiero 23.11?? Powód brak środków. Kierowniczka twierdzi, że tak jest ok?

#12 Gość_Dorota

Gość_Dorota
  • Goście

Napisano 18 listopad 2011 - 10:14

odświeżam temat

#13 Gość_gabi

Gość_gabi
  • Goście

Napisano 18 listopad 2011 - 10:36

a co kontrahenta obchodzi że ty nie masz środków na rachunku bankowym żeby mu zapłacić? nic poprostu nic go nie obchodzi, jak zapłacisz w późniejszym terminie to kontrahent naliczy i obciąży cię odsetkami które bęedziesz musiała zapłacić bo jak nie to kontrahent pozwie cię do sądu

#14 Gość_Dorota

Gość_Dorota
  • Goście

Napisano 18 listopad 2011 - 11:06

ja to rozumiem , tylko chodzi mi o dyrektorkę, która mi powiedziała że nic się nie dzieje, co ja mam zrobic???

#15 Gość_gabi

Gość_gabi
  • Goście

Napisano 18 listopad 2011 - 11:33

daj jej do poczytania kodeks cywilny art.481

#16 Gość_aaa

Gość_aaa
  • Goście

Napisano 18 listopad 2011 - 11:52

a co masz zrobic?

#17 Gość_Dorota

Gość_Dorota
  • Goście

Napisano 18 listopad 2011 - 11:58

dziękuję gabi, do aaa: dlatego pytam! napisać notatkę służbowa z rozmowy z dyrektorką czy co?

#18 Gość_ale

Gość_ale
  • Goście

Napisano 18 listopad 2011 - 12:03

do Doroty jeśli nie macie gotówki na rachunku to co masz robić? czekać i później prosić o nienaliczanie odsetek.

#19 Gość_Dorota

Gość_Dorota
  • Goście

Napisano 18 listopad 2011 - 13:02

nie mamy gotówki na rachunku, firma omyłkowo wystawiła zły termin płatności, ustnie uzgodniła dyrektorka z firma ze bedzie ok. co zrobic???? dyrektorce nie przetłumacze ze odsetki mogą naliczyc, a ustnie uzgodniła niby ze ma byc ok,

#20 Gość_aaa

Gość_aaa
  • Goście

Napisano 18 listopad 2011 - 15:26

no to jak bedzie ok to bedzie, jak nie to zaplacicie odsetki i tyle, nie widze problemu, a Ty ciagle drazysz dziure w calym...



Dodaj odpowiedź



  


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych