Skocz do zawartości

jednorazowy dodatek a podstawa chorobowego

wróć do serwisu Księgowość 20 odpowiedzi w tym temacie

#1 Gość_mg

Gość_mg
  • Goście

Napisano 16 luty 2010 - 10:39

jak traktować wypłacony w styczniu jednorazowy dodatek uzupełniający dla nauczycieli do podstawy chorobowego nauczycieli

#2 Gość_AGAA

Gość_AGAA
  • Goście

Napisano 16 luty 2010 - 10:51

1/12 tak jak 13-tkę

#3 Gość_Maria

Gość_Maria
  • Goście

Napisano 16 luty 2010 - 11:02

składnika wynagrodzenia wypłacanego do określonego terminu nie ujmuje się w podstawie chorobowego,,/~AGAA,a dlaczego 1/12,przecież to jest dodatek jednorazowyw danym miesiącu,a nie roczny?/

#4 Gość_AGAA

Gość_AGAA
  • Goście

Napisano 16 luty 2010 - 11:06

Ale dotyczy 2009 roku i jeśli ktoś nam choruje w lutym to należy wziąść do podstawy również 1/12 tego dodatku jesli został wypłacony w 2010 roku.

#5 Gość_mj

Gość_mj
  • Goście

Napisano 16 luty 2010 - 11:08

Ale 13-stka tez jest wyplacana w jednym miesiącu i bierzemy 1/12 do podstawy chorobowego. Dodatek jednorazowy jest wypłacany względem wynagrodzenia również za cały rok (uzupełnienie wynagrodzenia za cały rok) Przychylam się do opiniii AGAA

#6 Gość_Maria

Gość_Maria
  • Goście

Napisano 16 luty 2010 - 11:15

a czy ten dodatek jest zmniejszany za okres chorobowego,bo jeżeli tak,to macie racje

#7 Gość_mj

Gość_mj
  • Goście

Napisano 16 luty 2010 - 11:15

Ale 13-stka tez jest wyplacana w jednym miesiącu i bierzemy 1/12 do podstawy chorobowego. Dodatek jednorazowy jest wypłacany względem wynagrodzenia również za cały rok (uzupełnienie wynagrodzenia za cały rok) Przychylam się do opiniii AGAA

#8 Gość_kasia1

Gość_kasia1
  • Goście

Napisano 16 luty 2010 - 14:20

I tu problem, przy wynagrodzenu(przeliczanie dodatku) nie pomniejszało się etatu, a przy zasiłku z zus(przeliczanie) pomniejszało się etat. Więc do wynagrodzenia chorobowego nie powinno się go brać, ale do zasiłku już tak. Zgadzacie się ze mną? Na logikę i w/g przepisów tak powinno być, ale.....Sama się zastanawiam kto wymyślił takie bzdury. Proszę o dyskusję i pomoc jak faktycznie robić, czy jest jakaś interpretacja?

#9 Gość_Agaaa

Gość_Agaaa
  • Goście

Napisano 16 luty 2010 - 14:36

~kasia1 też nad tym myślałam przy przeliczaniu wynagrodzeń do dodatkuprawdę mówiąc nie jestem pewna czy wliczać czy nie (u nas na szczęście dodatek dostało tylko kilku stażystów i jeszcze nie chorowali...)i tak jak piszesz - ktoś wymyślił przepis bez zastanowienia się, ile problemów dodatkowych on za sobą pociąga

#10 Gość_kasia1

Gość_kasia1
  • Goście

Napisano 16 luty 2010 - 14:52

U mnie też jeszcze nikt nie chorował, ale w końcu pojawi się ten problem. Poza tym, czy nie powinien być nowy regulamin z Urzędu, może zmiana w KN już sama nie wiem, nie można nic robić bo tak mi się wydaje.Skłaniam się jednak do takiego myślenia jak powyżej.Składniki pomniejszane za okres choroby wlicza się, a nie pomniejszane nie wlicza się.Nie no istna głupota. Może ktoś wpadł na genialny pomysł co z tym zrobić?

#11 Gość_kasia1

Gość_kasia1
  • Goście

Napisano 16 luty 2010 - 15:56

Czy wszyscy śpią? I nikt nie chce poruszyć wątku?

#12 Gość_mg

Gość_mg
  • Goście

Napisano 17 luty 2010 - 10:35

jak by się brało do zasiłku to należałoby uzpuełenić za czas niezdolności do pracy - tak jak w rpzypadku uzupełniania 13-stki

#13 Gość_mg

Gość_mg
  • Goście

Napisano 17 luty 2010 - 10:42

a może ktoś kontaktował się z ZUS- em jakie jest ich stanowisko

#14 Gość_kasia1

Gość_kasia1
  • Goście

Napisano 18 luty 2010 - 14:33

Odpowiedź ZUS, że się zastanowią.

#15 Gość_kasia1

Gość_kasia1
  • Goście

Napisano 18 luty 2010 - 14:37

Z dnia na dzień utwierdzam się w przekonaniu, że zyjemy w chorym kraju, najpierw się robi(podpisuje pod wyborców) a później myśli (jak z tego wybrnąć)

#16 Gość_NINA

Gość_NINA
  • Goście

Napisano 17 maj 2010 - 15:59

JEDNORAZOWY DODATEK UZUPEŁNIAJĄCY ART 30 UWZGLĘDNIA SIĘ DO PODSTAWY ZASIŁKÓW ZUS,A NIE UWZGLĘDNIA SIĘ DO PODSTAWY WYNAGRODZENIA ZA CZAS CHOROBY.PRZELICZAS SIĘ GO JAK 13-KĘ.STANOWISKO ZUS WARSZAWA

#17 Gość_marla

Gość_marla
  • Goście

Napisano 28 czerwiec 2010 - 13:13

zgadzam się, jed. dod. uzupełniający uwzględnia sie w podstawie tylko do zasiłków ZUS. A mam pytanie, w jaki sposób przelicza sie 13-stkę? czy bierzemy kwotę faktycznie wypłaconą, pomniejszamy ją przez 13,71% i dzielimy przez 12 m-cy? CZY W JAKIS SPOSÓB JĄ UZUPEŁNIAMY? PROSZĘ O ODPOWIEDŹ!!!

#18 Gość_ajka

Gość_ajka
  • Goście

Napisano 28 styczeń 2011 - 15:16

czy jesteście pewni że jednorazowego dodatku uzupełniającego nie uwzględnia się w podstawie wynagrodzenia za czas choroby? u mnie w ZUSIE powiedzieli że w tym temacie oni nie pomogą bo oni tylko o zasiłkach co jest dla mnie logiczne :) może ktoś wie coś więcej? pozdrawiam

#19 Gość_Magda

Gość_Magda
  • Goście

Napisano 17 maj 2011 - 09:50

Ja uważam że się wlicza do wynagrodzenia chorobowego na podstawie Rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 21 grudnia 2010r. Od stycznia 2011 wchodzi w wynagrodzenie chorobowe, ja tak to rozumiem. Niestety mam inny problem, nie wiem jak wykazać ten dodatek na druku ZUS Z-3 ponieważ była zmiana etatu, wiem że wykazuje się go w składnikach rocznych ale nie wiem czy mam uwzględnić tylko te miesiące od zmiany etatu i czy przeliczyć do aktualnego etatu(etat jest mniejszy).Proszę o pomoc!!!!

#20 Gość_ja

Gość_ja
  • Goście

Napisano 20 maj 2011 - 13:37

cała podstawę wylicza się z miesięcy od kiedy jest zmiana etatu, przelicza się również 13 pensje, dodatek uzupełniający

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych