Skocz do zawartości

opinia o programach FK

wróć do serwisu Księgowość 263 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_adam

Guest_adam
  • Goście

Napisano 20 grudzień 2007 - 20:33

Witam,Od 5 lat jestem uzytkownikiem systemów Symfonia obecnie SageSymfonia. Niestety jestem coraz mniej zadowolony z ich mozliwosci porownujac ceny. Zwlaszcza program FK (duża ksiegowsc) jest chyba juz troche do tylu.Zastanawiam sie czy nie warto byloby przejsc do knkurencji. Interesuje mnie opinia o RAKSSQL .Czy ktos ma wyarobiona opinie o tym programie zwlaszcza gdy chodzi o sprawy ewidencjonowania podatku VAT np. VAT marża, transakcje wewnatrzwspolnotowe, import etc.Bylbym wdezieczny za zwiezla recenzje.

#2 Guest_Adulaa

Guest_Adulaa
  • Goście

Napisano 21 grudzień 2007 - 11:43

Ja pracuje na ORcom+ - duza jednostaka budżetowa

#3 Guest_Marcin

Guest_Marcin
  • Goście

Napisano 08 grudzień 2009 - 10:46

Serdecznie odradzam program RAKS SQL.Jeśli nie chce Pan mieć kłopotów i się użerać, lepiej wybrać Optimę bądź LeftHanda.W raksie np. można mieć otwarte tylko 1 okno jednocześnie (np. kontrahenci), a żeby podejrzeć magazyn trzeba je zamknąć a po obejrzeniu znowu wrócić.Porażka.Mimo mojego kilkugodzinnego testowania program zdążył się zawiesić, przez co się niespodziewanie zamknął i nie zapisał wprowadzonych dokumentów.

#4 Guest_Ania

Guest_Ania
  • Goście

Napisano 08 grudzień 2009 - 11:51

:) Gratuluję, jeżeli po kilku godzinach z programem ktoś może go rzetelnie ocenić - samo ustawienie programu zajmie akurat tyle czasu:) Prowadzę biuro rachunkowe i pracuję na Raksie ponad 10 lat, na początku na wersji dos-owej a od 5 lat na RAKSSQL. W mojej ocenie program ma naprawdę rozbudowane funkcje ułatwiające pracę: automaty księgowe, znaczniki i wzorce księgowe, rozdziały księgowe etc. Oczywiście trzeba wiedzieć jak z nich skorzystać i na początku trochę czasu na to poświęcić. Miałam styczność z Optimą i pierwsze co mi przeszkadzało to sztywne okno podglądu danych, w Raksie mogę sobie dodawać i ukrywać kolumny jak chcę co przy dużej ilości danych ułatwia pracę.

#5 Guest_Mikołaj

Guest_Mikołaj
  • Goście

Napisano 08 grudzień 2009 - 12:28

Panie Marcinie. Nie będę tutaj zachwalał systemu RAKSSQL, natomiast mam wątpliwość co Pańskiej "rzetelności" w testowaniu w/w oprogramowania. Niestety poza subiektywnym i negatywnym opisem dotyczącym kartotek i okien w systemie RAKSSQL gdzie celowo (dla prostoty obsługi) wybrany jest standard SDI (Single Document Interface) taki sam jak np. Microsoft Outlook. Gdzie dodatkowo z poziomu przeglądu danych w systemie RAKSSQL istnieje wiele okien i raportów pozwalających na kontekstowy podgląd potrzebnych danych bez konieczności przełączania reszta Pana postu jest nieprawdziwa.W kwestii opisywanej utraty danych nie jest możliwe aby stracił pan wprowadzone dokumenty. System pracuje na bezpiecznej relacyjnej bazie danych (SQL) która posiada wbudowany system transakcyjny uniemożliwiający takie zachowanie niezależnie od zawieszenia systemu RAKSSQL, nagłej utraty zasilania komputera etc... Dlatego podejrzewam, że pana negatywna opinia to niestety "celowe" działanie na szkodę producenta. Jeżeli się mylę to bardzo Pana przepraszam i proszę o wysłanie logu błędu jakie Pan otrzymał oraz archiwum bazy danych do naszego serwisu (serwis@raks.pl) dodatkowo z powołaniem się na moje imię abym mógł Pana przypadek osobiście monitorować. Zapewniam też że Pana zgłoszeniem zajmą się prawdziwi, rzeczowi i przyjaźnie do Pana nastawieni specjaliści. Pozdrawiam serdecznie.

#6 Guest_Magda

Guest_Magda
  • Goście

Napisano 13 marzec 2010 - 21:04

Mogę potwierdzic ewidentnie negatywna opinie o raksie. "Pracuje" na nim od dwoch lat i dwa lata przeklinam decyzje o jego zakupie. Nie wdajac sie w szczegoly skladajace na na mnostwo minusow dodam tylko, ze jest piekielnie drogi w tzw. eksploatacji. Mowię o troszke rozbudowanej wersji serwerowej z ksiegowoscia na 10 stanowisk. Teraz juz jestem pewna chybionego zukupu i chetnie wydam kolejne pieniadze na jakis NORMALNY program dla firmy. Dodam jeszcze, ze tzw. dystrybutorzy itp. nastawieni sa glowinie na ciagniecie kasy za drobiazgi ktore kazdy program powinien zawierac!

#7 Guest_as73

Guest_as73
  • Goście

Napisano 14 marzec 2010 - 17:34

a ja polecam program online www.elaboro.pl

#8 Guest_Benek

Guest_Benek
  • Goście

Napisano 30 marzec 2010 - 00:59

A ja pracuje na Raksie SQL od roku (wcześniej kiedyś na Raksie DOS-owym) i nie mogę go zrozumieć. Oczywiście z mojej winy zaksięgowałem dokumenty co się później okazało że to operacja nieodwracalna i to mi się bardzo ale to bardzo nie spodobało. Ogólnie program jest mało przyjazny i trzeba poświecić mu dużo czasu.

#9 Guest_Benek

Guest_Benek
  • Goście

Napisano 30 marzec 2010 - 01:08

i jeszcze jedno może ktoś wie jak odwrócić operację księgowania dokumentów.

#10 Guest_IRENA

Guest_IRENA
  • Goście

Napisano 30 marzec 2010 - 12:05

PROPONOWAŁA BYM PROGRAM O NAZWIE - PROGMEN- PRACOWAŁAM NA NIM W DUŻEJ JEDNOSTCE BUDŻETOWEJ -SUPER

#11 Guest_bizon

Guest_bizon
  • Goście

Napisano 30 marzec 2010 - 16:36

my pracujemy juz od jakiegos czasu na lefthand - pełna księgowość Program jest prosty w obsłudze, posiada wszystkie nie zbędne funkcje a do tego kosztuje cos kolo 1000 zł.www.lefthand.com.pl

#12 Guest_Patrycja

Guest_Patrycja
  • Goście

Napisano 31 marzec 2010 - 08:58

ja zdecydowanie polecam Streamsoft. Program jest dostosowany do każdego potrzeb. Przejrzysty, pomocny.

#13 Guest_lucyna

Guest_lucyna
  • Goście

Napisano 01 kwiecień 2010 - 16:16

osobiście najlepiej mi sie pracuje na programach raks i lefthand

#14 Guest_.......p

Guest_.......p
  • Goście

Napisano 19 kwiecień 2010 - 12:30

pracuję na RAKS SQL na module kadry i płace od ponad roku, i jeśli chodzi o ten moduł jest to największa porażka w dziejach istnienia tego typu programów. Program nie umie przeliczyć poprawnie pewnych rzeczy, niestety gubi dokumenty, wprowadzane aktualizacje mające na celu usprawnienie działania programu często niestety pogarszają i tak już opłakany stan rzeczy, wgranie licencji spowodowało uszkodzenie istniejącej bazy danych. szczególnie kieruję tu wypowiedź do poprzednika Pana Mikołaja, który tak broni strony producenta!! Panie Mikołaju niestety wspaniały SQL GUBI DOKUMENTY!!MAŁO TEGO POTRAFI STRACIĆ W POZYCJI SKŁADNIKÓW W UMOWIE PRZYPISANĄ LISTĘ DLA DANEGO SKŁADNIKA!!!! a producent zanim wpuścił program na rynek powinien zapoznać się szczegółowo z przepisami prawa jak co i dlaczego powinno zostać przeliczone!!do dziś nie posiadamy zestawienia które umożliwi dzienne przeliczenie wskaźnika zatrudnienia dla systemu e-pfron!!czy producent w ogóle zapoznał się z wymogami pfronu i wie co powinien raks posiadać by zapenić poprawną współpracę?? oczywiście nie a dowodem jest program! zresztą co tu dużo mówić nie jednokrotnie udowodniliśmy producentom programu że stworzyli wielkie g....... wskazując konkretnie błędy jakie sami wprowadzili budując schematy programowe doszło nawet do tego że wskazywaliśmy jak powinny one wyglądać. NIKT NIE DZIAŁA NA NIEKORZYŚĆ PRODUCENTA POZA NIM SAMYM, BO JAK KTOŚ WYPUSZCZA BUBEL NA RYNEK, ZA KTÓRY TRZEBA ZAPŁACIĆ TO MUSI SIĘ LICZYĆ Z TAKA OPINIĄ!!!!

#15 Guest_........p

Guest_........p
  • Goście

Napisano 19 kwiecień 2010 - 12:38

och Panie Mikołaju przepraszam, zapomniałam jeszcze o pewnej ważnej kwestii a mianowicie mile nastawieni ludzie!!!! do warszawy nie da się dodzwonić bo nikt nie odbiera telefonu, nigdy nikt nie był w stanie udzielić informacji z góry, zawsze: proszę nam dać trochę czasu oddzwonimy, po czym trwało to dzień, dwa, trzy... ciekawe czy gdybym zadzwoniła do zus lub us i powiedziała: przepraszam w tym miesiącu dokumenty i pieniążki przekażemy w terminie późniejszym z powodu - braku pomocy przy naprawie systemu - też poczekaliby??!!??!! :) żenada!!!!!oczywiście autoryzowany przedstawiciel kielce - ostatnio przy awarii w momencie przekazywania dokładnie tych dokumentów, kiedy nagle połowa poginęła, powiedział że za 20 min idzie do domu i dziś nie jest w stanie mi pomóc!!!to jest proszę państwa pełny profesjonalizm :)

#16 Guest_aga

Guest_aga
  • Goście

Napisano 24 kwiecień 2010 - 00:11

chciałam ostrzec przed błedem programu RAKS SQL, tzn. okazuje sie, ze jesli nacisniemy usuń dla zaksięgowanego dokumenty Kasowego...on zniknie i na dodatek nie pojawi sie w kasowanych dokumentach. Potwierdzone przez Raksa jako błąd bazy. Drobny z reszta , hehe:]

#17 Guest_Kasia

Guest_Kasia
  • Goście

Napisano 27 kwiecień 2010 - 15:22

Mam prośbę o opinie na temat programu Symfonia Premium”, „SAP Business One” - pisze o nich pracę magisterską i muszę przeprowadzić analizę systemową tych dwóch systemów plus RAKS SQL, ale o nim już wiem że jest beznadziejny i drogi. Będę wdzięczna za opinie.

#18 Guest_Adam

Guest_Adam
  • Goście

Napisano 28 kwiecień 2010 - 15:03

Wiele wypowiedzi na tym forum jest "dziwnie" zjadliwych w stosunku do RAKS'a.Muszę przyznać - niestety, że zgłoszone powyżej negatywne uwagi do programu są w całości zmyślone, nie spotkałem się z takimi błędami.RAKS SQL:- ani nie gubi dokumentów,- ani nie jest porażką,- nie jest prawdą, że nie potrafi przeliczyć jakiś "pewnych rzeczy",- nie ma w nim żadnego "opłakanego stanu",- aktualizacja nie pogarsza sytuacji,- wgranie licencji nie może uszkodzić bazy danych,- etc.Wygląda na to, że krytyczne uwagi są jedynie złośliwością w stronę RAKS'a i nie mają żadnego odzwierciedlenia w rzeczywistości.Na koniec skąd się wzięło kolejne przedziwne stwierdzenie, że RAKS jest "beznadziejnie" drogi? Według opinii fachowców w tej dziedzinie, RAKS jest wyjątkowo niedrogim programem w stosunku do jego możliwości i jakości. Tak więc gorąco polecam zapoznać się z tym produktem bo jest tego wart i czas mu poświęcony na pewno nie będzie stracony.

#19 Guest_Mikołaj

Guest_Mikołaj
  • Goście

Napisano 28 kwiecień 2010 - 17:56

Odpowiadając na post użytkownika .....p--SQL GUBI DOKUMENTY!!MAŁO TEGO POTRAFI STRACIĆ W POZYCJI SKŁADNIKÓW W UMOWIE PRZYPISANĄ LISTĘ DLA >> DANEGO SKŁADNIKA!! *--Trudno mi się odnieść do tak podanego zarzutu, zapraszam do przesłania dokładnego zgłoszenia do serwisu RAKS. Mnie przypadki takiego zdarzenia nie są znane.--do dziś nie posiadamy zestawienia które umożliwi dzienne przeliczenie wskaźnika zatrudnienia dla systemu e-pfron!!czy producent w ogóle zapoznał się z wymogami pfronu i wie co powinien raks posiadać by zapenić poprawną współpracę??--E-PFRON nie ma funkcji importu, a więc nie było możliwe stworzenie automatycznego eksportu z RAKSSQL do e-PFRON. W systemie jest natomiast zestawienie, z którego dane można przenieść z wydruku do deklaracji (jest to naprawdę kilka liczb). W programie można pracownikom wpisać w kodzie ZUS - jaki mają stopień niepełnosprawności oraz rodzaj szczególnego schorzenia. Zestawienie w programie RAKSSQL można wykonać jedną z trzech metod obliczeń przeciętnego zatrudnienia - metoda średniej arytmetycznej, metoda średniej chronologicznej i metoda uproszczona.Użytkownik może wybrać metodę adekwatną dla jego firmy.Dlatego nie mogę zgodzić się, że nie ma w RAKSSQL obsługi e-PFRON. Jeżeli natomiast są jakieś błędy w samym zestawieniu to proszę o uwagi do działu serwisu. Do tej pory nie otrzymaliśmy informacji od klientów, że zestawienie to pokazuje błędne informacje. W stosunku do zarzutów z problemem dodzwonienia się do serwisu czy do firmy. Klienci do dyspozycji mają ponad 30 linii telefonicznych, serwisanci obsługują również zgłoszenia przesłane elektronicznie. Nie mamy żadnych sygnałów z problemem dodzwonienia się.Jeżeli istnieje problem z jakością obsługi przez partnera handlowego firmy w Kielcach bardzo proszę o kontakt z Regionalnym Koordynatorem Sprzedaży dane są na stronie www.raks.pl/partner.phpNiestety post w takiej formie mogę jedynie uznać za FUD(ang. Fear, Uncertainty, Doubt; strach, niepewność, wątpliwość); strategia ograniczenia zdolności zajmowania rynku przez konkurenta polegająca na podawaniu w mediach lub bezpośrednio klientom nieprawdziwych lub niejasnych informacji o nim i jego produktach. Zakłada, że nawet jeśli ktoś wie, że informacje te są nieprawdziwe, to jego przekonania zostaną zachwiane, co automatycznie działa na korzyść stosującego tę strategię.PS.Panią Kasię zapraszam do kontaktu z firmą RAKS odnośnie wiedzy na temat systemów oferowanych przez firmę, ich parametrów funkcjonalnych i technicznych, stosunku ceny do możliwości czy całkowitego kosztu posiadania CTO. W moim przekonaniu wiedza uzyskana jedynie z postów na tym forum nie pozwoli na uzyskanie celującej oceny na pracy magisterskiej. Ale to oczywiście moje skromne zdanie.Pozdrawiam serdecznie.

#20 Guest_Ela72

Guest_Ela72
  • Goście

Napisano 30 kwiecień 2010 - 12:50

Ciekawa wymiana poglądów :), nie chcę bronić raksa ale pracuję na tym programie już kilka lat i pewnie jak każdy program ma swoje wady. Myslę że nie ma programów w których wszystko działa idelanie. Pracowałam na Insercie i Symfonii. Insert wg mnie jest dużo bardziej uboższy funkcjonalnie natomiast Symfonia jest strasznie droga jeśli chodzi o utrzymanie - to zresztą był powód zmiany. PozdrawiamEla

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych

Najnowsze tematy