Skocz do zawartości

Świadczenie pielęgnacyjne po zmianach w ...

wróć do serwisu Sektor Publiczny 80 odpowiedzi w tym temacie

#1 Gość_nolta

Gość_nolta
  • Goście

Napisano 12 październik 2011 - 16:31

Chciałbym zapytać czy po tych zmianach jednoznacznie już wiadomo czy świadczenie pielęgnacyjne przysługuje rolnikom ponieważ była to kwestia dyskusyjna .

#2 Gość_Odpowiedź

Gość_Odpowiedź
  • Goście

Napisano 14 październik 2011 - 18:47

Przysługuje nadal na tych samych zasadach , co wcześniej. Muszą zostać spełnione pozostałe przesłanki

#3 Gość_monia

Gość_monia
  • Goście

Napisano 18 październik 2011 - 15:15

mam syna ktory ma opozniony sozwuj mowy i czy naleza mu sie swiadczenia pielegnacyjne

#4 Gość_Anonim

Gość_Anonim
  • Goście

Napisano 21 październik 2011 - 19:40

czy niepełnosprawna osoba zabierane ma zasiłek pielęgnacyjny,jeśli otrzymuje świadczenie pielęgnacyjne

#5 Gość_Adelka

Gość_Adelka
  • Goście

Napisano 25 październik 2011 - 23:20

Witam! Czy na chorego męża mogę sie ubiegać o świadczenie pielęgnacyjne? bardzo proszę o odpowied

#6 Gość_Aga

Gość_Aga
  • Goście

Napisano 26 październik 2011 - 23:58

WitamDo Moni: Świadczenie pielęgnacyjne jest przyznawane na podstawie orzeczenia,z powodu konieczności rezygnacji z pracy opiekuna dziecka,to taka niby rekompensata (520 zł !!) więc trzeba walczyć o orzeczenie, pomocna może być Poradnia Psych.-Ped.i stowarzyszenia rodziców, w końcu oni wiedzą najlepiej.Zasiłek pielęgnacyjny nie jest na Ciebie tylko na dziecko. Świadczenie pielęgnacyjne nie wyklucza zasiłku,można się starać o jedno i o drugie.Zazwyczaj dostajesz bez problemu oba.A zasiłek,nawet,gdy pracujesz (wtedy oczywiście bez świadczenia). Niestety nie orientuję się jak to wygląda jeśli chodzi o małżeństwo, ale w Urządzie Miasta mogą pomóc.Tyle z moich zmagań z urzędnikami :)Życzę sukcesów i pozdrawiam

#7 Gość_nolta

Gość_nolta
  • Goście

Napisano 27 październik 2011 - 14:20

Jednak według urzędników GOPS samo bycie rolnikiem, przy spełnieniu wszystkich pozostałych warunków, uniemożliwia uzyskanie świadczenia pielęgnacyjnego. Otrzymałem decyzję odmowną na złożony wniosek.Pozostaje tylko odwołanie do SKO.Do Adelka .Jak już napisała Aga podstawą ubiegania się o świadczenie pielęgnacyjne jest posiadanie orzeczenia o znacznym stopniu niepełnosprawności męża. Niestety z tekstu ustawy wynika, że takie świadczenie nie przysługuje małżonkowi. Jednak może się zdarzyć, że w indywidualnych przypadkach zostaje ono przyznane po odwołaniu się do wyższych instancji. Pozdrawiam.

#8 Gość_Adelka

Gość_Adelka
  • Goście

Napisano 30 październik 2011 - 14:09

Do nolta bardzo dziekuje za odpowiedz pozdrawiam...

#9 Gość_justyna

Gość_justyna
  • Goście

Napisano 31 październik 2011 - 19:40

Witam!Bardzo proszę o odpowiedż,czy świadczenie pielęgnacyjne może uzyskać były mąż /rozwód w 2002r/na eks małżonkę,która ma orzeczenie o niepełnosprawności w stopniu znacznym.Ubiegający się spełnia wszystkie warunki tzn.nie pracuje,nie ma renty ani emerytury i nie jest zarejestrowany w UP.Utrzymuje się z oszczędności/pracował 20 lat za granicą/

#10 Gość_XlGfadgyHGKjjrSVWlb

Gość_XlGfadgyHGKjjrSVWlb
  • Goście

Napisano 03 listopad 2011 - 12:39

I just hope whoever writes these keeps writnig more!

#11 Gość_WtEZfBlyN

Gość_WtEZfBlyN
  • Goście

Napisano 04 listopad 2011 - 05:59

Please keep thorwing these posts up they help tons.

#12 Gość_Julka

Gość_Julka
  • Goście

Napisano 07 listopad 2011 - 22:53

Witam. Otrzymałam pozytywną decyzję w sprawie świadczenia pielęgnacyjnego na babcię. Mimo to mam pewne zastrzeżenia co do tej decyzji - dotyczy okresu od kiedy mi przyznano świadczenie. Nie wiem czy słuszne są moje obiekcje?! Świadczenie przyznano mi od 5 października 2011r., czyli od dnia w którym składałam wniosek w MOPR o to świadczenie. Moja babcia złożyła wniosek o orzeczenie niepełnosprawności w sierpniu 2011 a decyzje w tej sprawie wydano we wrześniu 2011. Na tej podstawie uważam, że powinnam mieć przyznane świadczenie od dnia , w którym złożyła babcia wniosek o orzeczenie niepełnosprawności - zgodnie z ustawą: w okresie 3 miesięcy od złożenia wniosku o niepełnosprawność!W tym okresie nie pracowałam, nie pobierałam zasiłku z urzędu pracy, nie miałam żadnego dochodu tylko byłam zarejestrowana w Urzędzie Pracy jako osoba bezrobotna; wyrejestrowałam się z bazy bezrobotnych tuż przed złożeniem wniosku na świadczenie piel w MOPR. Czy fakt bycia wcześniej zarejestrowaną w UP jako osoba bezrobotna może dyskwalifikować przyznanie mi świadczenia 3 miesiące wstecz od złożenia wniosku o świadczenie pielęgnacyjne - zgodnie z ustawą mieszczę się w tym przedziale czasu ? Proszę o wyjaśnienie bo nie wiem czy jest sens odwoływać się od decyzji!

#13 Gość_mania

Gość_mania
  • Goście

Napisano 15 listopad 2011 - 18:27

Julka - liczy się data wpłynięcia wniosku o przyznanie świadczenia, więc dobrze policzyli Ci należne.Ile czekałaś za decyzją od momentu wywiadu? Mój tata ubiega się na swojego tatę, 13 dni temu była Pani na wywiadzie u dziadków (oboje mają zaświadczenie o znacznym stopniu niepełnosprawności), ale nie prosiła by tata stawił się na to spotkanie, więc rozumiemy, że teraz tylko czekać trzeba na decyzję. Pytanie tylko jak długo? Proszę o odpowiedzi.

#14 Gość_iza

Gość_iza
  • Goście

Napisano 17 listopad 2011 - 14:33

Witam,opiekuje sie przyszła tesciowa jest po amputacji nóg.Czy ja jako obca osoba moge starac sie o jakiekolwiek swiadczenia pielegnacyjne dziekuje

#15 Gość_frania

Gość_frania
  • Goście

Napisano 21 listopad 2011 - 17:54

witam! Czy dostanę świadczenie pielęgnacyjne na niepełnosprawnego męża ?Jest po wypadku ma uszkodzony rdzeń kręgowy tylko leży

#16 Gość_Andrzej

Gość_Andrzej
  • Goście

Napisano 23 listopad 2011 - 20:08

Droga Franiu.Jest tak,po pierwsze mąż musi mieć stopień niepełnosprawności znaczny,musisz udokumentować że zamieszkujesz jako jedyny opiekun niepełnosprawnego,i po zmianie przepisów prawnych takie świadczenie się przysługuje.Pamiętaj że,wniosek o świadczenie przyjmuje ( MOPS lub GOPS ),ale przyznaje je Samorządowe Kolegia Odwoławcze w danym Województwie.Składaj wniosek,bo to długa droga.Życzę powodzenia.Mam nadzieję że pomogę.

#17 Gość_Anonim

Gość_Anonim
  • Goście

Napisano 23 listopad 2011 - 21:37

Witam! Andrzeju mąż ma stwierdzony stopień niepełnosprawności 1-za grupa i rent e inwalidzką , poszłam do MOPS w mojej miejscowości to panie i kierowniczka mówiły że się nie należy ale nie ustąpiłam i złożyłam wniosek i czekam! Dzięki za odpowiedź. Pozdrawiam!

#18 Gość_Ewelina (2011.11.29 10.33)

Gość_Ewelina (2011.11.29 10.33)
  • Goście

Napisano 29 listopad 2011 - 11:33

witam moja corka przebywa w osrodku szkolno-wychowawczym zaworze ja tam w poniedzialek i odbieram w piatek,nie zostaje tam na weekendy i przebywa w domu ze mna w e wszystkie dni wolne od szkoly tj wakacje,ferie itp. ponosze rowmiez odplatnosc za wyzywienie,leki oraz wszystkie inne potrzeby mojej corki tj pielucho-majtki srodki czystosci to wszystko sama zalatwiam i dostarczam do szkoly. do tej pory pobieralam swiadczenia pielegnacyjne i opiekuncze ze wzgledu na rezygnacje z zatrudnienia. na dzien dzisiejszy panie z MOPS chca pozbawic mnie praw do swiadczenia opiekunczego!!! dlaczeg? twierdza iz nie przysluguje mi on poniewaz corka przebywa w internacie od pn do pt.prosze o dpowiedz nie wiem co robic!!! caly czas musze byc pod telefonem jak cos sie dzieje musze zabierac coreczke ze szkoly do lekarza. nie wiem co robic??? czy maja prawo pozbawic mnie tego swiadczenia?? bardzo prosze o odpowiedz! z gory dziekuje!!!

#19 Gość_Anonim

Gość_Anonim
  • Goście

Napisano 03 grudzień 2011 - 00:21

Mira(2011.01.12 Mój mąż ma znaczny stopień niepelnosprawności,ja pracuję a on potrzebuje opieki,Natomiast syn nie pracuje.Czy może mieć świadczenie pielęgnacyjne?

#20 Gość_Qłin

Gość_Qłin
  • Goście

Napisano 03 grudzień 2011 - 15:49

Witaj.Odpowiadam na komentarz ( Mira) Może otrzymać świadczenie tylko pod warunkiem że zamieszkuje jako jedyny opiekun niepełnosprawnego.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ostatnio dodane tematy