Skocz do zawartości

Jak napisac wniosek o mieszkanie

wróć do serwisu Sektor Publiczny 11 odpowiedzi w tym temacie

#1 Gość_Mariusz z Gdanska

Gość_Mariusz z Gdanska
  • Goście

Napisano 08 styczeń 2009 - 19:55

moja byla zona wymeldowala mnie 6-lat temu sadownie z mieszkania i tulalem sie gdzie popadlo.Poznalem po dwoch latach druga swoja milosc z ktora wziolem slub i mieszkalismy przez 4-lata w starym palacyku w szadulkach po dwoch latach musielismy opuscic to lokum ze wzgledu zlego stanu technicznego.Obecnie zamieszkujemy w Gdansku na ul.Jana z Kolna.Moja zona jest zameldowana w Kowalac h gdzie na dwuch pokojach zamieszkuja jeszcze 4-osoby a ja wynajmuje to mieszka nie od starszej pani na zasadzie umowy miedzy mna a ta pania bez mozliwosci zameldowania sie nawet tymczasowo.Jestem bez zameldowania a chcialbym placic cz ynsz nawet dwukrotny i miec zameldowanie a nic nie moge przez to zalatwic.Zona ma tez corke 15-sto letnia i dlatego poszukuje 2-wu pokojowego mieszkania wiec prosze was pomuzcie mi jak napisac ten wniosek o mieszkanie.

#2 Gość_Ona.

Gość_Ona.
  • Goście

Napisano 18 kwiecień 2009 - 17:26

Pierwszy krok to trzeba się udać do Wydziału Lokalowego i wziąść wniosek o przydział mieszkania. Też taki wniosek można ściągnąć z internetu bez biegania po Urzędach. Potem trzeba taki wniosek zanieść do zakładu pracy, aby w zakładzie wpisali twój dochód i dochód Twojej żony. Potem trzeba się udać do administracji tam wypełnią metraż itp. Na końcu we wniosku trzeba uzasadnić dlaczego wystąpiliśmy/ występujemy z wnioskiem o mieszkanie. Rubryka jest bardzo mała więc dobrze jest do podania dołączyć dodatkowe pismo szczegółowo opisujące wasze mieszkanie. Musisz podjąć decyzję czy większe szanse macie na mieszkanie starając się obydwoje czy większe będzie miała twoja żona. Na mieszkanie czeka się latami. Proponuję złożyć wniosek o przydział mieszkania do remontu. Szybciej taki przydział można otrzymać. Ale kiedy odpowiedź będzie pozytywna będą wyszczególnione na papierze podpunkty co musicie wyremontować. ( np, okna, drzwi, instalacja, pomalowanie lokum) różnie to bywa. Na remont macie czas 3 ms. Potem można poprosić o przedłużenie terminu, ale przychodzi kontrol i sprawdza czy cokolwiek zrobiliście. Powodzenia.

#3 Gość_julka21

Gość_julka21
  • Goście

Napisano 25 maj 2009 - 15:57

PROSZE BARDZO O POMOC!!!!!!!!

#4 Gość_domek

Gość_domek
  • Goście

Napisano 16 styczeń 2010 - 14:59

Jak napisać podanie o mieszkanie jeżeli mieszkam u ciotki ( jestem zameldowana na pobyt stały) a mamy mały metraż a chciałam zamieszkać z swoja druga połówką a metraż mieszkania jest za mały już teraz z moja drugą połówka nie jestem po ślubie Pomóżcie!!!!!

#5 Gość_Kama

Gość_Kama
  • Goście

Napisano 18 luty 2010 - 14:36

Skąd wziąć taki wniosek???

#6 Gość_kamila

Gość_kamila
  • Goście

Napisano 02 czerwiec 2010 - 15:39

jak napisac wniosek o mieszkanie po umierającym wuju, czy ma mnie tam zameldowac i przepisać mieszkanie na mnie?? i bedę wlaścicielem mieszkania czy musze iść do urzędu miasta i gminy bo mieszkanie jest gminy?? jak załatwić te formalności?? prosze o pomoc

#7 Gość_Andrzej

Gość_Andrzej
  • Goście

Napisano 07 lipiec 2010 - 12:53

Jestem już 4 lata bez meldunku i nigdy nie pisałem podania o mieszkanie,morze ktoś by mi pomugł

#8 Gość_kaja

Gość_kaja
  • Goście

Napisano 02 wrzesień 2010 - 14:33

skonczylam nie dawno 18 lat i mam 2 letnie dziecko. mam szanse wg na mieszkanie?? mieszkamy z chlopakiem w mieszkanium ktore nalezalo do ojca ale ojciec sie zrzekl i byla juz sprawa o eksmisje. moge starac sie o te mieszkanie ?? czy go nie uzyskam? nadal mieszkamy w tym mieszkaniu ale boje sie ze niedlugo przyjdzie tak ze bedziemy musieli sie wyprowadzic a nie mamy gdzie isc. za 3 tygonie ide do pracy to bede miala zarobki bo chlopak pracuje na czarno. mieszkanie jest zadluzone na ok 9 tysiecy. jezeli dobrze pujdzie z praca to bede mogla spacic w ciagu roku lub pultorej roku cale zadluzenie. prosze niech ktos mi pomoze napisac te podanie...

#9 Gość_Mariusz :)

Gość_Mariusz :)
  • Goście

Napisano 01 styczeń 2011 - 13:16

Mam problem jak napisać podanie o mieszkanie, jak ktoś by mógł przesłać mi wzór na mój e-mail mariusz89dg@wp.pl Z góry bardzo dziękuję.

#10 Gość_władek

Gość_władek
  • Goście

Napisano 17 styczeń 2011 - 13:05

jestem od kilku lat po rozwodzie moja była zona zamieszkuje z córkami z naszego małżeństwa i córka z konkubinatu i konkubentem ,a mieszkanie ma 37m2 no i jest w Koszalinie a ja od prawie 5 lat mieszkam i pracuje w Gdańsku jestem tu zameldowany na pobyt czasowy ,wynajmuje pomieszczenie hotelowe w zakładzie w którym pracuje,nadmieniam ze nie mam ograniczonych praw rodzicielskich .Proszę pomóżcie napisać wniosek o przydział mieszkania i czy wogóle mam szanse na przydział.

#11 Gość_agnieszka

Gość_agnieszka
  • Goście

Napisano 02 luty 2011 - 11:01

mam złożony wniosek omieszkanie od roku 2008,co miesiąc skladam nastepne mam pytanie ile czasu musze czekac na otrzymanie mieszkania

#12 Gość_natalka

Gość_natalka
  • Goście

Napisano 18 styczeń 2012 - 15:23

jestem wraz z mezem osoba bezrobotna mamy jedno dziecko drugie jest w drodze.czy mamy sznse dostac szybko mieszkanie?

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych