Skocz do zawartości

garaż blaszak bez pozwolenia

wróć do serwisu Sektor Publiczny 58 odpowiedzi w tym temacie

#1 Gość_marek

Gość_marek
  • Goście

Napisano 09 listopad 2006 - 20:18

chiałem postawić garaż blaszak na łace sąsiadującej z moją posesją,chodziłem do urzędu miasta chcąc kupic kawałek tej łąki słyszac raz po raz jakies głupie wymówki.co mi grozi jesli postawie ten garaz bez pozwolenia na łące należącej do miasta bądż gminy gdyż oni sami nie wiedzą czyja to łąka

#2 Gość_-----

Gość_-----
  • Goście

Napisano 28 listopad 2006 - 15:08

witam jeżeli postawisz garaż i nikt ci nie udowodni że to ty postawiłeś to nic ci nie zrobią

#3 Gość_INSP

Gość_INSP
  • Goście

Napisano 04 sierpień 2008 - 12:14

28 kwietnia 2008 - 15:00 Marek Jaworski, powiatowy inspektor nadzoru budowlanego w Bydgoszczy, wyjaśnia, Budowa bez zezwoleniaPolicz metry Znowelizowane prawo zezwala na wybudowanie budynku gospodarczego/garażowego bez zezwolenia, ale wymaga to zgłoszenia przed rozpoczęciem do właściwego organu administracji budowlanej. Jeżeli zgłoszenie zostanie przyjęte lub organ nie wyda swojego stanowiska w ciągu 30 dni oznacza to, że jest zgoda na wykonanie budynku. Ograniczone zostały wymiary tego obiektu do 25 metrów kw. na każde 500 metrów kw. działki, lecz nie więcej niż dwa budynki. - Postawienie przy budynku altany jest rozbudową tego budynku, a więc wymaga decyzji o pozwoleniu na budowę. Nie ważny jest materiał pokrycia dachowego. O powyższych faktach muszą informować mieszkańców organy administracji budowlanej - mówi Marek Jaworski.

#4 Gość_osa

Gość_osa
  • Goście

Napisano 18 sierpień 2008 - 14:04

a co w przypadku jesli taki garaz stanie na działce pracowniczej? to wymaga tez zezwolenia czy nie?

#5 Gość_waldi

Gość_waldi
  • Goście

Napisano 29 wrzesień 2009 - 14:54

Wynająłem 810 m2 gruntu od pewnej firmy (działka ma pow. całk. 3,1023 ha)i chciałem podnająć ten grunt pod blaszaki (blaszaków ma być ok. 40 szt.) każdy najemca będzie ustawiał blaszak indywidualnie na podstawie umowy zawartej ze mną(umowa na grunt pod blaszak). czy dany fakt trzeba zgłaszać do nadzoru budowlanego i czy wystarczy zgłoszenie czy trzeba starać się o zgodę na budowę.

#6 Gość_Robert

Gość_Robert
  • Goście

Napisano 28 styczeń 2010 - 12:19

witamMam pytanie.Czy ten przepis o 30 dniach się i też mnie tyczy??złozyłem wniosek o postawieniu blaszaka 9 grudnia jako budynek gosp. o pow 20m2.przyszła mi odpiwiedz ze starostwa ze brak jest pełnej dokumentacji. złozyłem brakujace dokumenty w terminie przewidzianym czyli do 28 grudnia w pismie i od tamnej pory minął juz miesiąc własnie dzisiaj. czyli mogę stawiac juz ten blaszak mimo ze nie mam ponownej decyzji , odpowiedzi. pozdrawiam i z góry dziekuje za odpowiedz.

#7 Gość_Robert

Gość_Robert
  • Goście

Napisano 28 styczeń 2010 - 13:27

witamMam pytanie.Czy ten przepis o 30 dniach się i też mnie tyczy??złozyłem wniosek o postawieniu blaszaka 9 grudnia jako budynek gosp. o pow 20m2.przyszła mi odpiwiedz ze starostwa ze brak jest pełnej dokumentacji. złozyłem brakujace dokumenty w terminie przewidzianym czyli do 28 grudnia w pismie i od tamnej pory minął juz miesiąc własnie dzisiaj. czyli mogę stawiac juz ten blaszak mimo ze nie mam ponownej decyzji , odpowiedzi. pozdrawiam i z góry dziekuje za odpowiedz.

#8 Gość_michal-jelly

Gość_michal-jelly
  • Goście

Napisano 01 luty 2010 - 11:49

witam.mam pytanie. Mam działkę 900m.kw. chce postawić na niej dość spory garaż pod wynajem. ma on mieć wymiary 12 x 6 metrów. Pytanie brzmi od czego zacząć, gdzie trzeba zgłosić zamiar takiej budowy ? ? i z czego go zrobić żeby obeszło się najlepiej bez projektu i pozwolenia na budowę ? a jeżeli już projekt i budowa będą konieczne to ile mogą kosztować ? na działce stoi stary i mały budynek.

#9 Gość_gregory

Gość_gregory
  • Goście

Napisano 01 luty 2010 - 19:55

Nie martwiłbym sie tym.. Jest tyle budynków, domów i garaży których nikt nie rejestruje i nik nic sobe z tego nie robi. wystarczy sie rozejrzeć, nawet jesli duży to co z tego, nie wiem gdzie mieszkasz ale ja w pruszkowie(pod warszawa) stawiam już 3 wiekszy jak 25 m a to na samochód a to na narzędzia czy pod własny interes. Dużo osób pyta i marudzi o tak błachy temat. stawiaj i sie nie martw do wiezienia nie pójdziesz

#10 Gość_marta

Gość_marta
  • Goście

Napisano 02 marzec 2010 - 09:34

odp do ~michal-jellyponiedziałek, 1 luty, 2010, 10:49Odp: garaż blaszak bez pozwoleniaOdnosnie Twojego pytania.... Każdy budynek stanowiący garaż, musi byc załatwiony przez Pozwolenie na budowę.. Najpierw Proponuje znaleźć projektanta, z którym ustalisz mniej więcej wymiary, pochylenie dachu, usytuowanie obiektu, a dopiero iśc do gminy składac wniosek o decyzje o warunkach zabudowy lub plan zagospodarowania przestrzennego gdyz tam beda pytac o takie rzeczy.... na zgłoszenie moga iść tylko budynki gospodarcze w zabudowie zagrodowej (do 35 m2), w zabudowi mieszkaniowej (do 25m2). nie radze wykonywac w starostwie zgłoszenia na budynek gospodarczy a trzymac w nim samochód, gdyz zawsze znajdzie się życzliwy, który złozy skarge w Inspektoracie Nadzoru Budowlanego.... i będą ogromne konsekwencje finansowe tej transakcji....więc bardzo prosze inni forumowicze nie wciskajcie kitu, ze na zgłoszenie mozna wszystko..... totalna bzdura.

#11 Gość_marta

Gość_marta
  • Goście

Napisano 02 marzec 2010 - 09:40

do ~Robertczwartek, 28 styczeń, 2010, 11:19garaż blaszak Witaj.Proponowałabym Ci pojść do Starostwa i zapytac o twój wniosek... Starostwo ma obowiązek wydać Ci kserokopie twojego zgłoszenia, gdy ty sie po nią stawisz, z reguły żadne Starostwo nie wysyła żadnej informacji w twojej sprawie, to jest tzw "cicha zgoda"(proponuje to miec i pilnie tego strzec gdyby pojawił sie życzliwy z nzdzorem budowlanym to masz dowód, iż robiłeś to zgodnie z prawem. W zależności ile egzemplarzy dokumentacji składałeś: jesli jeden, to otrzymasz tylko ksero tego wniosku, jesli więcej, to otzrymasz opieczetowane egzemplarze projektu tego budynku.

#12 Gość_adam

Gość_adam
  • Goście

Napisano 29 marzec 2010 - 21:07

Witam mam pytanie . chcialbym wydzierzawic 30m posesji prywatnej. i postarwic sobie blaszaka .potrzebuje na to pozwolenie jakies??? czy zgode ze starostwa .podstawa bedzie z kostki brukowej. nie wylewki.

#13 Gość_jt

Gość_jt
  • Goście

Napisano 09 kwiecień 2010 - 22:06

mam pytanko? czy na własnej posesji w miejscu starych garaży (30 letnich)moge postawić blaszaki pod wynajem bez zezwoleń? remont starych garaży murowach przerasta koszty zakupu nowych blaszaków!!!

#14 Gość_justyś

Gość_justyś
  • Goście

Napisano 12 kwiecień 2010 - 16:25

witam serdecznie.mieszkam na działce o powieżchni 970m którą dzierżawimy. ostatnio skończyliśmy rozbudowe(legalnie) na tej działce oprucz nas mieszkają jeszcze 4 rodziny,czyli jest ciasno.mam sąsiadke z która niedarady się dogadać a chciałabym postawić garaż blaszany przy samym ogrodzeniu o wymiarach 2,70/6m.co mam zrobić żeby nieprosić jej o pozwolenie!!!!garaż składałby się z 3 ścian ponieważ łączył by się z naszym budynkiem.jeśli niemusze jej prosic to ogólnie czy muszę to gdzieś zgłaszać nadmienie iż kupe lat stoi tam stara komurka bez zezwolenia i w jej miejsce chcę postawić tam blaszak grzie chcę trzymać opał i auto.! proszę o szczerą pomoc

#15 Gość_Lenak

Gość_Lenak
  • Goście

Napisano 22 kwiecień 2010 - 19:01

Prosże o pomoc Mianowicie na podwórku chcę postawić zwykły garaż blaszany , wolno stojący , rozbierany bez instalacji elektrycznej !!!!!!!czy mogę to postawić na zawiadomienie w STAROSTWIE POWIATOWYM dodam że działka ma 516m2 a mnie inetresuje garaż o wymiarach 8x5 lub też 2 4x5 czy mogę bo niestety nie mogę przeczytać tego ze zrozumieniem !!!!!!!!"Liczba budynków gospodarczych nie może przekraczać dwóch na każde 500 m2 działki. Oczywiście powierzchnie zabudowy pod pojedynczy budynek nie sumują się i nie można bez pozwolenia postawić np. jednego o powierzchni 50 m2 zamiast dwóch o pow. 25 m2."przecież to się nawet nie kalkuluje jeżeli pójdę do projektanta, i składać cały plik dokumentóe w Urzędzie miasta by dostać decyzję o warunkach budowy !!!!!!!! to mnie więcej wyniesie niż ten garaż warty Pozatym jaki projektant mi potrzebny jak jade kupuje gotowy blaszak i mam !!!!!!!!!?????????? POMÓŻCIE

#16 Gość_widmo

Gość_widmo
  • Goście

Napisano 03 maj 2010 - 20:42

do lenaklenak, jestes projektantem ze tak sie rozkokosiles w stawianiu blaszakow?moze bys sie lepiej zastanowil co zrobisz otoczeniu stawiajac szpetny blaszak..?nie..ty i twoje ograniczenie nie bierze tego pod uwage...powiem ci, ze wlasnie od tego sa projektanci aby weryfikowac bezmozgie i egoistyczne podejscie inwestorow w zasmiecaniu tanimi blaszakami swiata.pozdrowienia dla oszolomow, ktorzy nie maja pojecia o kreowaniu otoczenia czlowieka ale maja czelnosc krytykowac prawo budowlane i zasady projektowania.

#17 Gość_viki

Gość_viki
  • Goście

Napisano 15 czerwiec 2010 - 12:28

chcem postawic garaz 3,5-6m czy musze miec pozwolenie

#18 Gość_Marcin

Gość_Marcin
  • Goście

Napisano 25 czerwiec 2010 - 18:51

Witam mam pytanko czy do 25m kw bez fudamentu garaz potrzebuje pozwolenie mieszkam na 450m kw dzialce na wsi podlegajacej pod gmine . Chcialbym postawic go z betonowych plyt bez okien . Prosze o pomoc .Dziekuje

#19 Gość_Robert

Gość_Robert
  • Goście

Napisano 21 lipiec 2010 - 15:39

A czy muszę odstąpić 4 metry od granicy?? Działkę mam szeroką na 15 m. to prawie na środku musiałbym postawic, a to jest bez sensu

#20 Gość_ares 53

Gość_ares 53
  • Goście

Napisano 03 sierpień 2010 - 15:35

witam,mam problem z pewną sąsiadką jest bardzo wulgarna i ordynarna a co najlepsze ma blaszany kontener bez zezwolenia i nie dzierżawi gruntu pod nim,do jakich organów mógł bym zgłosić zażalenie?

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych