Skocz do zawartości

Korekta PIT 37

wróć do serwisu Księgowość 134 odpowiedzi w tym temacie

#1 Gość_Lidia

Gość_Lidia
  • Goście

Napisano 05 marzec 2009 - 21:52

Rozliczyłam PIT 37 3 dni temu i wysłałam do Urzędu Skarbowego,ale dzisiaj otrzymałam PIT z poprzedniego Zakładu Pracy,który nie wliczyłam do zeznania podatkowego,czy muszę pisać pismo wyjaśniające do Urzędu chociaż zaznaczę na nowym PIT 37 korektę

#2 Gość_mr

Gość_mr
  • Goście

Napisano 05 marzec 2009 - 22:20

tak jest taki wymóg wraz z korekta pismo wyjaśniające przyczynę korekty.

#3 Gość_pawulon67

Gość_pawulon67
  • Goście

Napisano 06 marzec 2009 - 18:18

Co powinno zawierać takie wyjaśnienie ?

#4 Gość_Maria

Gość_Maria
  • Goście

Napisano 06 marzec 2009 - 20:22

powód złożenia korekty

#5 Gość_Paola

Gość_Paola
  • Goście

Napisano 07 marzec 2009 - 19:40

Po rozliczeniu PiT 37 podatek wyniósł kwotę po przecinku i muszę zaokrąglić do pełnej złotówki i wyszła kwota do zapłaty równe 1 zł natomiast zaliczka na podatek jest równa,czy muszę wysłać do Urzędu Skarbowego 1 zł przelewem

#6 Gość_x

Gość_x
  • Goście

Napisano 07 marzec 2009 - 20:04

wystarczy w kasie us

#7 Gość_Magda

Gość_Magda
  • Goście

Napisano 08 marzec 2009 - 16:55

pomocy juz nie wiem co moge a czego nie... W zeszłym roku rozliczałam pit rodzicom (jak co roku z reszta) powiedziano mi ze nie moge im dliczyc ulgi na dziecko bo młody skończył już 18 lat a teraz sie dowiaduje ze jednak mogłam odliczyc bo młody studiuje :) czy korekte w tej sytuacji tez moge złożyc? szukałam w necie ale nie bardzo wiem bo sa rozbieżne informacje a u nas w urzędzie sa wredne baby które nie chca wyjaśniać nic i mówią ze mają za dużo pracy :) poradzcie mi psoszę

#8 Gość_Maria

Gość_Maria
  • Goście

Napisano 08 marzec 2009 - 17:03

możesz zrobić korektę ,bo ulga na dziecko rodzicom przysluguje,oczywiście musisz napisac wyjaśnienie do US

#9 Gość_Magda

Gość_Magda
  • Goście

Napisano 08 marzec 2009 - 17:03

pomocy juz nie wiem co moge a czego nie... W zeszłym roku rozliczałam pit rodzicom (jak co roku z reszta) powiedziano mi ze nie moge im dliczyc ulgi na dziecko bo młody skończył już 18 lat a teraz sie dowiaduje ze jednak mogłam odliczyc bo młody studiuje :) czy korekte w tej sytuacji tez moge złożyc? szukałam w necie ale nie bardzo wiem bo sa rozbieżne informacje a u nas w urzędzie sa wredne baby które nie chca wyjaśniać nic i mówią ze mają za dużo pracy :) poradzcie mi psoszę

#10 Gość_Magda

Gość_Magda
  • Goście

Napisano 08 marzec 2009 - 17:05

dziekuje za podpowiedz a nie wiem dlaczego po raz 2 mi wskocxzyła ta sama wypowiedz

#11 Gość_x

Gość_x
  • Goście

Napisano 08 marzec 2009 - 17:07

tak można :)

#12 Gość_Jurek

Gość_Jurek
  • Goście

Napisano 09 marzec 2009 - 20:00

Trzy tygodnie temu złożyłem pit żony w urzędzie skarbowym. W ubiegłym tygodniu otrzymałem rozliczenie i po wypełnieniu wyszła mi dopłata bo przekroczyłem I próg.Czy teraz mogę złożyć korektę PIT-a żony aby rozliczyć się wspólnie.

#13 Gość_Maria

Gość_Maria
  • Goście

Napisano 09 marzec 2009 - 20:28

oczywiście,że możesz zrobic korektę i rozliczyć sięwspólnie,jeżeli jest to korzystniejsze

#14 Gość_beti1980

Gość_beti1980
  • Goście

Napisano 12 marzec 2009 - 18:06

Mam pytanie. Otórz mąż sie pospieszył i w styczniu złożył już pita. A niedawno ja dostałam swojego pita z pracy i rozliczyłam nas z ciekawości wspólnie i wyszło, że możemy dostać zwrot ponad 600 zł więcej. Chcemy teraz zrobić korektę Jak napisać wyjaśnienie tej korekty? Proszę o pomoc.

#15 Gość_Natalia

Gość_Natalia
  • Goście

Napisano 15 marzec 2009 - 12:36

Ja mam takie pytanko. Zlozylam w Urzedzie PIT 37, (pracowalam od pazdziernika do grudnia) i zapomnialam doliczyc staz (bylam na nim 3 miesiace - od lipca do wrzesnia). Czy mam czekac az US przysle mi pismo, ze mam zrobic korekte, czy moge od razu zawiezc PIT 37 z korekta ??

#16 Gość_koleżanka

Gość_koleżanka
  • Goście

Napisano 15 marzec 2009 - 15:00

nie czekaj, sama zrób korektę swojego PITa wraz z wyjaśnieniem przyczyny

#17 Gość_ada

Gość_ada
  • Goście

Napisano 17 marzec 2009 - 22:50

witammam pytanie czy rodzice mogą się rozliczyć z tego, że ich dziecko studiuje??

#18 Gość_teme

Gość_teme
  • Goście

Napisano 17 marzec 2009 - 22:54

witam przez pół roku byłem osobą bezrobotną jak mogę się rozliczyć za to??

#19 Gość_Ren

Gość_Ren
  • Goście

Napisano 19 marzec 2009 - 12:21

Witam,proszę o pomoc.w zeznaniu za rok 2007 rozliczylam sie indywidulanie. moja znajoma powinna natomiast rozliczyć pit w sposób przewidziany dla osoby samotnie wychowującej dzieci. czy mogę zrobić teraz korektę za za rok podatkowy 2007??serdecznie dziękuję za odpowiedz.

#20 Gość_misia03

Gość_misia03
  • Goście

Napisano 26 marzec 2009 - 17:30

siemka mam pytanie rozliczyłam się wspólnie z mężem z podatku.Nie wiedziałam że mąż ma zajęciewierzytelności przez komornika..komornik zabrał wszystko: ulgęprorodzinną,odliczenie za internet.Czy mogę teraz wnieść korektę i rozliczyćsię sama aby odzyskać ulgę z mojego nadpłaconego podatku? Proszę o pomoc !!!!!

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych