Skocz do zawartości

Zakup towarów z USA - a faktura VAT?

wróć do serwisu Księgowość 18 odpowiedzi w tym temacie

#1 Gość_doctor

Gość_doctor
  • Goście

Napisano 05 grudzień 2007 - 20:21

WitamMam takie pytanie :chcę kupić kilka sprzętów ogrodniczych do swojej firmy [do dalszej sprzedaży] z USAPotrzebuje fakturę vat z usa,z tym że oni tam nie mają podobno vat-u,co mam zrobić aby taką f-vat dostać ,słyszałem coś o "invioce" ale nie wiem o co tu chodziproszę o poradę pozdrawiam

#2 Gość_stuw

Gość_stuw
  • Goście

Napisano 19 grudzień 2007 - 14:37

Jak będziesz odprawiać towar w urzędzie celnym, to zapłacisz VAT i dostaniesz na to fakturę. VAT będzie naliczony od wartości wpisanej na fakturze amerykańskiej."invoice" to faktura po angielskiemu.

#3 Gość_delka

Gość_delka
  • Goście

Napisano 21 grudzień 2007 - 19:09

ten VAT, o którym pisze ~stuw to VAT od importu, który odliczysz sobie później w deklaracji, czyli wychodzisz na "0". Poczytaj sobie o imporcie towarów - to jest właśnie to.

#4 Gość_delka

Gość_delka
  • Goście

Napisano 21 grudzień 2007 - 19:14

i jeszcze, jedno : urząd celny nie daje faktur na VAT zapłacony od importu. Podstawa i podatek są wyszczególnione w dokumencie odprawy, a jeżeli odprawa jest załatwiana przez pośrednika, to obciąża on kupującego notą.

#5 Gość_Adam

Gość_Adam
  • Goście

Napisano 06 listopad 2010 - 23:17

Witam,odswiezam temat, bo chcialbym zakupic wartosc niematerialna w USA i Panamie - w tym przypadku jest to program komputerowy wysylany droga elektroniczna. W jaki sposob moge wrzucic to sobie w koszta? Przeciez wartosci niematerialnej przyslanej droga elektroniczna nie bede odprawial w urzedzie celnym.Pozdrawiam

#6 Gość_barbara

Gość_barbara
  • Goście

Napisano 07 listopad 2010 - 12:05

Adamie, wydrukujesz sobie fakture z internetu, wystawisz faktury wewnętrzne vat, bo bedziesz mieć import uslug elektronicznych

#7 Gość_Adam

Gość_Adam
  • Goście

Napisano 07 listopad 2010 - 14:14

Dziekuje bardzo za pomoc, Barbaro

#8 Gość_H

Gość_H
  • Goście

Napisano 16 marzec 2011 - 14:51

Witam,mam pytanie. Chce kupić laptop przez allegro. Wiem że on jest sprowadzany ze stanów, bo pytałem sprzedającego. Pytałem też o fakturę vat. On stwierdził że jedynie może mi wystawić fakturę amerykańską. Mam firmę i czy mogę od tej kwoty zapłaconej przezemnie odliczyć vat (płatnośc się odbywa tu w polsce przez allegro) na podstawie tej amerykańksiej faktury?Pozdrawia i z góry dziękuję za pomoc

#9 Gość_vatis

Gość_vatis
  • Goście

Napisano 16 marzec 2011 - 23:25

po sprowadzeniu do Polski musisz udać się do U.Celnego i tam dokonać odprawy celnej czyli zapłacić cło (jeżeli jest na to) i pod.vat na podstawie faktury kontrahenta i okazanego towaru. Dostaniesz dokument SAD (tzn.U.Celny nie wystawia SAD sam musisz go wypełnić lub iśc do ag.celnej) na którym będzie to ujęte i on jest podstawą do odliczenia pod.vat jako pod.naliczonego na zasadach ogólnych w dekl.vat7

#10 Gość_viki

Gość_viki
  • Goście

Napisano 15 czerwiec 2011 - 19:39

Otrzymalam fakture za usluge prawnicza z Kancelarii prawnej z USA. Czy musze sie samoopodatkowac? Na fakturze nie mam identyfikacji podatkowej wystawcy faktury, czy urzad skarbowy moze taka fakture zakwestionowac jako wadliwa??

#11 Gość_viki

Gość_viki
  • Goście

Napisano 15 czerwiec 2011 - 20:14

Otrzymalam fakture za usluge prawnicza z Kancelarii prawnej z USA. Czy musze sie samoopodatkowac? Na fakturze nie mam identyfikacji podatkowej wystawcy faktury, czy urzad skarbowy moze taka fakture zakwestionowac jako wadliwa??

#12 Gość_vatis

Gość_vatis
  • Goście

Napisano 16 czerwiec 2011 - 10:10

jak usł.prawnicza to rozliczasz w Polsce import usług wystawiając fak.wewn.di kpir/KH na pdst.faktury kntrahenta

#13 Gość_Kris23

Gość_Kris23
  • Goście

Napisano 18 luty 2012 - 12:19

Witam mam takie pytanie chciałbym w Polsce zrobić sklep internetowy z elektronika z USA .Do sklepu sprowadzał bym towar nowy bezpośrednio od przedstawicieli w USA oraz sprzęt używany przepuśćmy kupiony na ebay itp.Chodzi mi tu jak to prawnie załatwić abym to w Polsce mógl wprowadzić do obrotu chodzi o fakturę VAT czy takie coś jest wogóle możliwe.Drugie moje pytanie czy mogę w USA zrobić sklep internetowy przepuśćmy dla polaków i tam się rozliczać .Proszę o pomoc .

#14 vatis-ka

vatis-ka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 432 postów

Napisano 15 maj 2013 - 07:59

"Do sklepu sprowadzał bym towar nowy bezpośrednio od przedstawicieli w USA oraz sprzęt używany przepuśćmy kupiony na ebay: - potrzebny jest dowód zakupu z USA i odprawa celna np.w Polsce czyli dokument celny

"czy mogę w USA zrobić sklep internetowy przepuśćmy dla polaków i tam się rozliczać: - pewnie możesz, ale to juz podlega pod prawo podatkowe w USA. Polska nie ma nic do tego. Przeciez w takim sklepie internetowym nie musisz sprzedawac tylko dla Polaków ale dla każdego kto chce kupić

#15 EksportUSA

EksportUSA

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 1 postów
  • LokalizacjaUSA

Napisano 19 maj 2013 - 14:40

Witam mam takie pytanie chciałbym w Polsce zrobić sklep internetowy z elektronika z USA .Do sklepu sprowadzał bym towar nowy bezpośrednio od przedstawicieli w USA oraz sprzęt używany przepuśćmy kupiony na ebay itp.Chodzi mi tu jak to prawnie załatwić abym to w Polsce mógl wprowadzić do obrotu chodzi o fakturę VAT czy takie coś jest wogóle możliwe.Drugie moje pytanie czy mogę w USA zrobić sklep internetowy przepuśćmy dla polaków i tam się rozliczać .Proszę o pomoc .

Sklep internetowy w USA jest realny. Najbardziej rozsadny sposob zeby to zrobic to tutaj to zalozyc spółkę w USA przyjmować płatności w USA i rozliczać spółkę w USA.

#16 Adam

Adam

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 463 postów

Napisano 21 czerwiec 2013 - 13:32

Chcę świadczyć usługi na rzecz firmy z USA. Działalność gospodarcza, którą zamierzam uskuteczniać będzie polegać na sporządzaniu reklam/grafiki na/do telefonów komórkowych.

Czy takie świadczenie usług będzie opodatkowane podatkiem VAT? Czy w związku z tego rodzaju działalnością muszę zarejestrować się jako czynny podatnik VAT? Rozumiem że NIP-UE nie muszę posiadać?

#17 vatis-ka

vatis-ka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 432 postów

Napisano 21 czerwiec 2013 - 22:17

NP wg art.28b ustawy vat

nie musisz być czynnym pod.vat ani na vat-ue

#18 Gość_Cezary

Gość_Cezary
  • Goście

Napisano 22 listopad 2013 - 00:12

ten VAT, o którym pisze ~stuw to VAT od importu, który odliczysz sobie później w deklaracji, czyli wychodzisz na "0". Poczytaj sobie o imporcie towarów - to jest właśnie to.

Witam. Jestem ryczałtowcem i mam prawo do odliczania VATu wynikający z faktur kosztowych

Otrzymałem fakturę od Feedex , który dokonywał odprawy.

Faktura w pozycji "cła i podatki"  wykazuje :

- ilość: 1

- cena jednostkowa: 189.00PLN

- wartość netto : 189,00PLN

- VAT : poza VAT

- kwota VAT: 0,00

- wartość brutto : 189.00

Wartość towaru / 10szt tranzystorów półprzewodnikowych / z USA wynosiła 160$ co po przeliczeniu wyniosło około 507PLN.

Wynika z tego , że VAT powinien wynieść 117PLN

Jak rozumieć takie rozliczenie pośrednika / spedytora /

Jeżeli luż będę miał jasność co do wartości VATu i cła to

w których pozycjach deklaracji VAT-7 należy wykazać  taki zakup?

C10 czy D2

Pozdrawiam

I dziękuję za wsparcie

Cezary

#19 vatis-ka

vatis-ka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 432 postów

Napisano 25 listopad 2013 - 13:27

firma Fedex wystawiła pewnie tylko notę na zapłatę podtaku i cła