Skocz do zawartości

biblioteka-instytucja kultury

wróć do serwisu Księgowość 131 odpowiedzi w tym temacie

#1 Gość_Jaga

Gość_Jaga
  • Goście

Napisano 17 kwiecień 2008 - 12:46

Czy ktoś może wie gdzie znajdę przepisy i prowadzeniu i sprawozdawczości biblioteki, która jest jednostką kultury finansowaną przez Urząd Gminy?Bardzo proszę chociaż o szczątkowe informacje.

#2 Gość_Doris

Gość_Doris
  • Goście

Napisano 17 kwiecień 2008 - 15:45

Cześć Jaga!Chyba bede mieć bratnią dusze w Tobie - od stycznia jestem kasięgową sam ins kultury i teraz też wszystkiego szukam co sie da, bo niestety to co zastałam nie ma nic wspólnego z przepisami o rachunkowości i fin. publicznych.Znalazłam kilka artykułów na ***********ie. Podaj maila to postaram sie je przesłać (pod warunkiem, ze zostawiłam sobie je w formie elektronicznej).A co juz wiesz? ja jestem na robieniu planu kont i pisaniu polityki...PozdrawiamDoris

#3 Gość_Jaga

Gość_Jaga
  • Goście

Napisano 17 kwiecień 2008 - 16:25

Ja jestem na samym poczatku, tzn. ktoś to prowadził wcześniej ale nie ma co się na tym opierać. Więc wiem prawie "nic". Podaje maila: agnieszka.glaspo@interia.pl Będę bardzo wdzięczna za każdą wiadomość i możesz liczyć, że podzielę sie z tobą każdym nowym szczegółem.Mam tylko pytanie, czy u was też środki na wydatki przyznane są jedną kwotą bez podziału na paragrafy. Pozdrawiam Jaga

#4 Gość_mira

Gość_mira
  • Goście

Napisano 18 kwiecień 2008 - 09:00

witam. ja mam przelewane pieniądze jedną kwotą tj 1/12 przyznanej dotacji.

#5 Gość_mira

Gość_mira
  • Goście

Napisano 18 kwiecień 2008 - 09:06

dotacja roczna powinna być przyznana jedną kwotą. na podstawie przyznanej dotacji sporządza sie plan finansowy. co powinien zawierać plan finansowy określa ustawa o działalności kulturalnej. Wpisz w google plan finansowy biblioteki publicznej.znajdziesz plany z innych bibliotek. plany te pomogą w stworzeniu własnego planu.

#6 Gość_Doris

Gość_Doris
  • Goście

Napisano 18 kwiecień 2008 - 11:55

Cześć Jaga!Tyle co ja wiem juz o ksiegowości SIK - sam inst kult (fajny skrót wyszedł - prawie choroba po angielsku hihihihi)a jestem w podobnej sytuacji jak twoja.... to tu wogóle nie ma rachunkowości budżetowej, tylko wg ust. o rachunkowości i najważnijszej dla nas ust, z której za dużo nie wynika - o org. dział. kulturalnej! A wiec u nas nie ma żadnych paragrafów. Ja oprócz uchwały budżetowej z gminy mam z nią podpisaną umowę o dotację (celową a wg mnie nie powinno tak być ale jeszcze nie dotarłam do konkretnych paragrafów z ustaw co by im to zarzucić....) i przelewaja mi 1/12 dotacji miesiecznie!Mira a u ciebie jak to wygląda?

#7 Gość_do Jaga

Gość_do Jaga
  • Goście

Napisano 18 kwiecień 2008 - 22:56

sprawozdania: Rb N, Rb Z,UN I UZ, sprawozdanie opisowe z wykonania planu finansowego/planu działalności(wynika z ustawy o fp), bilans, rachunek zysków i strat i zmiany w funduszu.

#8 Gość_aga

Gość_aga
  • Goście

Napisano 18 kwiecień 2008 - 23:07

w instytucjach plan finansowy - to plan działalności (faktem jest że ma zawierać wszystkie elementy określone w ustawie oipdk) ale równie ważna jest jego bieżąca aktualizacja. W ślad za uchwałą RM lub Zarządzeniem w sprawie przyznania dodatkowych środków powino nastąpić zwiększenie planu. Równie ważne są ewentualne przeniesienia w trakcie roku (na podstawie Zarządzenia Dyrektora)które powinny poprzedzać zaciągnięcie zobowiązania (kosztu) wykraczającego ponad plan. Piszę o tym bo RIO wałkuje ten temat w trakcie kontroli:(.Pozdrawiam

#9 Gość_Jaga

Gość_Jaga
  • Goście

Napisano 22 kwiecień 2008 - 13:29

Serdeczne dzięki. Trochę mi sie rozjaśnia.Pozdrawiam

#10 Gość_aga2

Gość_aga2
  • Goście

Napisano 06 maj 2008 - 20:05

mam pytanie-macie może jakis plan kont i polityke rachunkowosci dla inst. kultury?Byłabym wdzieczna za pomoc.Jak prowadzicie zapisy-recznie czy moze jakiś programik?Pozdrawiam i podaję swój e mail agab.154@wp.pl

#11 Gość_marta

Gość_marta
  • Goście

Napisano 09 maj 2008 - 11:11

czy ktoś mógłby poratować mnie polityką rachunkowości i planem kont dla Sam inst Kult. przejełam prowadzenie biblioteki a tam nic nie ma proszę!!!! meil oswiatamiaczyn @poczta.onet.pl

#12 Gość_kasia

Gość_kasia
  • Goście

Napisano 10 lipiec 2008 - 14:46

bardzo proszę o podanie numeru dziennika ustaw dotyczącego RB-N i RB-Z

#13 Gość_ula

Gość_ula
  • Goście

Napisano 08 listopad 2008 - 18:14

mam prośbę właśnie od stycznia zostaję przekształcona w sam.inst. kultury bardzo proszę o jakieś materiałty na temet polityki rachunkowości i planu kantz gory serdecznie dziękujęmój email ula242@wp.pl

#14 Gość_jola

Gość_jola
  • Goście

Napisano 02 luty 2009 - 17:43

bardzo proszę prześle mi ktoś jakieś wzorowe plany, sprawozdania , plan kont dla biblioteki - wszystko co związane z rachunkowością w bibliotece. Z góry dziękujęgbp.gwizd@wp.pl

#15 Gość_Jola

Gość_Jola
  • Goście

Napisano 02 luty 2009 - 22:40

Ja również bardzo proszę o poratowanie mnie w stworzeniu polityki rachunkowości dla Gminnego Ośrodka Kultury i Biblioteki od niedawna zostałam zatrudniona do prowadzenia księgowości w tych instytucjach i nie bardzo mogę się czego kolwiek dowiedzieć. Jeżeli ktoś byłby tak dobry i poratował , to z góry barzdo dziękuje. Jolanta_b3@op.pl

#16 Gość_ti

Gość_ti
  • Goście

Napisano 20 luty 2009 - 20:25

Dołączam sie do prosby Joli tinkaka@op.pl

#17 Gość_celika

Gość_celika
  • Goście

Napisano 03 marzec 2009 - 14:51

Sprawozdania Rb-N i Z - sporządzamy na podstawie Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 26.06.2006 r. (Dz.U.06.1113.770). Polecam książki pani Heleny Strzemeckiej Vademecum Dyrektora Instytucji Kultury i Rachunkowość Instytucji Kultury. Ale ja sama proszę o politykę rachunkowości i plan kont dla bibliotek, bo musze dokonać zmian.

#18 Gość_celika

Gość_celika
  • Goście

Napisano 03 marzec 2009 - 14:52

Jeśli ktoś ma przykładowe wzory podaję e-mail: cmroz@wp.pl

#19 Gość_Asia

Gość_Asia
  • Goście

Napisano 10 marzec 2009 - 17:04

Bardzo proszę o przesłanie wzorcowego planu kont dla Biblioteki Publicznej oraz innych informacji dotyczących rachunkowości w instytucjach kultury.Podaję adres:jjacon@wp.pl

#20 Gość_monia

Gość_monia
  • Goście

Napisano 10 marzec 2009 - 21:08

Ja tez bardzo prosiłabym jeśli ktoś ma wzorcowy plan kont i politykę rachunkowosci dla biblioteki o przesłanie ma emaila: monisia1319@o2.pl

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ostatnio dodane tematy