Skocz do zawartości

wydatki strukturalne w instytucjach kultury

wróć do serwisu Księgowość 54 odpowiedzi w tym temacie

#1 Gość_halina

Gość_halina
  • Goście

Napisano 10 październik 2008 - 13:01

Proszę podwpowiedzcie co jest wydatkiem struktralnym w domach kultury

#2 Gość_halina

Gość_halina
  • Goście

Napisano 05 listopad 2008 - 10:57

czy mogę liczyć na podpowiedź, może znajdzie ktoś na formum kto prowadzi księgowośc w domach kultury

#3 Gość_kania

Gość_kania
  • Goście

Napisano 05 listopad 2008 - 14:45

ja tez nie wiem co jest wydatkiem strukturalnym w domu kultury jak będziesz wiedziała to mój email anam77@wp.pl

#4 Gość_Anna

Gość_Anna
  • Goście

Napisano 05 listopad 2008 - 15:05

np. szkolenia

#5 Gość_halina

Gość_halina
  • Goście

Napisano 05 listopad 2008 - 15:18

mówi sie że; - wyd strukturalne - to wydatki poniesione w związku z realizacją celu (projektu,działania,zadania) i dlatego doszukuję sie podpowiedzi czy w wydatkch na działalość bieżącą wynikającą ze statutu (ze środków otrzymanych na tę działność z gminy) powinnam się doszukiwać tych wydatków?

#6 Gość_kania

Gość_kania
  • Goście

Napisano 05 listopad 2008 - 15:26

a czy mogą to być wydatki jakie ponosimy np organizując imprezę kulturalną ze środków np .Starostwa Powiatowego czy narodowego centrum Kultury na okreslone zadanie?

#7 Gość_halina

Gość_halina
  • Goście

Napisano 05 listopad 2008 - 15:30

hej kania , no właśnie liczę że nam ktoś tak konkretnie odpowie tak na "chłopski rozum"

#8 Gość_ milka

Gość_ milka
  • Goście

Napisano 25 listopad 2008 - 14:39

jak mam jakis problem to zawsze biore ksiazke a dodatkowo tera sie taka fajna ukazała SZczegółowa klasyfikacja wydatków strukturalnych polecam

#9 Gość_pit303

Gość_pit303
  • Goście

Napisano 25 listopad 2008 - 19:10

jeśli chodzi o instytucje kultury to przede wszystkim trzeba sprawdzić czy obiekty przez was posiadane są wpisane do rejestru zabytków wtedy wszys tkie remonty, wyposażenia itp. a jeśli chodzi o imprezy to te największe adresowane do ogółu ludności mam na mysli gdy sa ogłaszane w ogólnopolskich, ponadlokalnych przekazach.natomiast małe przeglądy, festiwaliki itp. nie tak mówili na szkoleniu.natomiast drobiazgi w formie wyposażenia to tylko te co dają pewną nowość np. stworzenie kafejki, zakup komputerów natomiast komputrr do księgowości, w zamian za stary i inne urządzenia nie, jak i materiały biurowe. a tak wogóle to jestem ciekaw co wy na to bo sam się uczę i wymieniam poglądy

#10 Gość_MONIKA

Gość_MONIKA
  • Goście

Napisano 30 styczeń 2009 - 14:49

W ubiegłym roku dzwoniłam do ministerstwa i pani powiedziała, że w bibliotekach wydatki strukturalne nie dotyczą uzupełnienia księgozbiorów, drobnych remontów, kiedy wymieniamy zużyte okna, drzwi, czy malujemy pomieszczenia. O szkoleniach powiedziała,że tylko te które wpływają na zmianę kwalifikacji posiadanych przez pracownika. Może ktoś wie czy:- adaptacja dodatkowego pomieszczenia, dla pracowników , nie dla czytelników, - modernizacja łącza internetowego,- zakup ksero oraz komputera z przeznaczeniem dla użytkowników biblioteki,jest wydatkiem strukturalnym?

#11 Gość_agata

Gość_agata
  • Goście

Napisano 18 luty 2009 - 16:18

Ze szkolenia wiem, że jeżeli chodzi o zakup ksera będzie ono wydatkiem strukturalny wtedy, gdy nasze nowe ksero będzie bardziej ekonomiczne, energooszczędne, nowszej technologii i będzie nam służyć dłuższy czas. Podobnie będzie z zakupem komputerów. Gdy będzie to tylko wymiana na nowe o podobnych parametrach co stare to zakup nie jest wydatkiem strukturalnym, natomiast gdy będą to komputery o nowszych parametrach i będą służyć upowszechnianiu kultury (czyli czytelnikom), wtedy jest to wydatek strukturalny. Uważam, że modernizacja łącza internetowego będzie wydatkiem bieżącym.

#12 Gość_beata

Gość_beata
  • Goście

Napisano 27 luty 2009 - 20:09

Z poradnika Rachunkwości Budżetowej 2/2009 z 05.02.2009 atykuł Wydatki strukturalne w pytaniach i odpowiedziach:"Jakie wydatki może zaliczyć instytucja kultury do wydatków strukturalnych?W instytucjach kultury do wydatków strukturalnych mozna zaliczyć organizację imprez i wystaw ponadlokalnych, a także foldery reklamujące i informujące o imprezie czy ogłoszenia w prasie i telewizji. Wydatkiem strukturalnym bedzie rwnież budowa strony internetowej, na której będzie pokazana wystawa zorganizowana przez instytucję kultury"Jak rozumieć określenie ponadlokalnych?Czy zaliczyć wydatki na foldery reklamujące tylko te imprezy ponadlokalne?Czy w teatrze do wydatków strukturalnych zaliczyć wydatki: -na premierę przedstawienia - (premiera wystawiona w siedzibie Teatru.)-wydatki związane z wystawieniem przedstawienia poza siedzibą - gościnnie w innym teatrze?

#13 Gość_Hemi

Gość_Hemi
  • Goście

Napisano 27 luty 2009 - 21:52

do WS zaliczamy tj.szkolenia,konferencje, wyposażenie, wydatek na podpis elektr., internet, strona www, wynagrodzenia, imprezy, konserwacja renowacja adaptacja obiektów historycznych, usuwanie barier dla osób niepełnosprawnych, monitoring i zabezpieczenie obiektów, projekty, . Już mi głowa pęka od tych wydatków. Na fakturze powinna znajdować się pieczątką i opis "wydatek zgadza się z umową (zlecenie,oferta)np. nr 100/2008. pozdrawiam

#14 Gość_ala

Gość_ala
  • Goście

Napisano 01 marzec 2009 - 15:50

Witam jestem nowa i bardzo proszę o pomoc w jaki sposób zadekretować dokumenty do sprawozdania Rb-Ws, tzn z jakim kodem np. koszt impprezy lub koszt zakupu książek do biblioteki?Proszę pomóźcie

#15 Gość_edit

Gość_edit
  • Goście

Napisano 01 marzec 2009 - 19:09

W instytucjach kultury trzeba składać RB-WS? Nigdy nie składałam

#16 Gość_Ania

Gość_Ania
  • Goście

Napisano 10 marzec 2009 - 13:36

Mam jedno pytanie : byłam na szkoleniu , na którym mówiono ze wszytskie te wydatki , czyli np.szkolenia , zakup komputerów w instytucji kultury nalezy w sprawozdaniu RB-WS ująć w rubrykach 58-60 , a nie klasyfikować według poszczególnych kodów jak to ma miejsce w jednostakch budżetowych . Czy to prawda, że wszystko trzeba wrzucic do jednego worka ?

#17 Gość_Xd

Gość_Xd
  • Goście

Napisano 10 marzec 2009 - 14:01

co szkolenie to każdy inaczej mówi, tak naprawdę Minister się pomylił wpisując instytucje kultury do sprawozdania RB-WS, jeżeli już robimy to sprawozdanie to niech nam napisze co zaliczać a co nie, i tak połowa pracy zmarnowana na gdybaniu co tak a co nie! Ja ujęłam u siebie takie rzeczy jak: szkolenia, założenie strony www., wydanie książki, muzealia, gabloty, ramy prezentacyjne, księgozbiór(te rzeczy są dla ogółu ludności). Jeżeli mamy się sugerować zadaniem,działaniem lub projektem to moim zadaniem było utworzenie muzeum a by je otworzyć muszę je wyposażyć. Aha, zakup komputerów zaliczamy do wydatków bieżących więc ich nie ujmujemy, chyba że mamy projekt np.utworzenie sali komputerowej. pozdrawiam

#18 Gość_Ania

Gość_Ania
  • Goście

Napisano 10 marzec 2009 - 14:21

No tak , jestem tez tego zdnia , ze instytucje kultury nie powinny robic tego sprawozdania , ale dalej nie wiem czy nalezy te wydatki ujac tylko i wylacznie w tych kodacj ktore sie tycza kultury ( chociaz te wydatków nie mozna tam zaliczyc ) czy tez dla kazdego kodu odzielnie ?

#19 Gość_ala

Gość_ala
  • Goście

Napisano 12 marzec 2009 - 14:24

Właśnie mam pytanie jak wy ujmujecie te wydatki np. zakup książek do biblioteki w kodach 58-60 dotyczących kultury czy w kodzie 73?Pomóżcie

#20 Gość_Tania

Gość_Tania
  • Goście

Napisano 16 marzec 2009 - 00:47

czy moze mi ktoś wytłumaczyć co można do nich zaliczyć w bibliotece i gdzie je zakwalifikować

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych